Login lub e-mail Hasło   

Informatyczny projekt zastosowawczy.

Autor projektu: Mgr inż. Ireneusz Łukasz Dzitkowski © Wszystkie prawa zastrzeżone. Miejsce: Wałcz Data: 05. 09. 2015r . TEMAT: Rodzaj standardowego klucza do zadania pr...
Wyświetlenia: 1.175 Zamieszczono 05/09/2015

Autor projektu: Mgr inż. Ireneusz Łukasz Dzitkowski

© Wszystkie prawa zastrzeżone.

Miejsce: Wałcz

Data: 05. 09. 2015r .

TEMAT: Rodzaj standardowego klucza do zadania programistycznego.

    Poniższym projektem opracowanym przeze mnie jest rodzaj standardowego klucza programistycznego – program key, który uwzględnia i modyfikuje instrukcję goto oraz zawiera treść programu. Rozwiązuje problem układania oraz rozpoznania programów, przybliża oraz porównuje, a także daje wgląd do treści programów. Wpływa na rozwiązania przez otwieranie elementów programistycznych.

   Przykładowo w formie zadania (ćwiczenia i polecenia) można ułożyć program gdzie numer lini 100 pisze (wyświetla na ekranie) wielokrotnie literę A gdyż w lini 200 zastosowano instrukcję kierunkową (idzie do) 100 żeby wykonać automatyczną iterację (krok ,powtórzenie z ang.: repeat).

1.Treść zadania:

100 – Print - „A”

200 – Goto – 100

2.Dane:

a) parametry: 100, 200, „A”

b) wytyczne i wektory opisujące:

----> (poziomy)

^ - -------> (półkartezjański pionowo-poziomy)

c) zmienne: A$ , X ,B - w przypadku wystąpienia w treści programu (jeżeli występują)

e) instrukcje: Print, Goto

3.Algorytm: 1)...2)...3)...4)...5)...6)...

a) 1) 100 2) Print 3) „A” 4) 200 5) Goto 6)100

4.Graf:

(100)----------(print)--------------("A")

(200)----------(goto)--------------(100)

5. Ułożony i napisany wzór programu:

                       Instrukcje

                             ^

numer lini - 100 Print „A” - znak litery A

numer lini - 200 Goto 100 - odwoławczy istotny numer lini programu

100 Print „A”

200 Goto 100

Sprawdzenie - debug

uruchmienie - run

rezultat:

A

A

A

A

6. Zastosowany interpreter i kompilator języka programowania + pobierz + zainstaluj (Internet, wyszukać, HD, Flash, CD, dyskietka, SD Card ciekawe przykłady.)

7. Napisanie i wpisanie programu oraz sprawdzenie (przepisanie) w edytorze lub notesie do:

-JustBasic lub VisualBasic

8. Przetłumaczenie, wykonanie i efekt (wynik) oraz ( uruchomienie run, exe, bat, start) automatyczne wyświetlanie iteracyjne (krokowe) litery „A” jest rezultatem:

A

A

A

A

9. Obliczanie (przykładowo w przypadku wystąpienia potrzeby zastosowania obliczania) :

-wzór A+B=C

-delta = b^2-4ac

-technika – komputer-exel-mathcad-kalkulator-rozpiska-JustBasic lub VisualBasic-oprogramowanie.

-suma A+B=C

-metoda-ułożenie-rozwiązanie

-obliczenie sumy A+B: Print 1+2

-odpowiedź: wynik=3

-excel - formuła: = suma(1+2)

-  =sum(1+2)

10. Konwersja i translacja – VarycodeConvert.

11.Przykładowy program w Basic:

100 Print „A”

200 Goto 100

Źródło:

-opracowanie własne.

Podobne artykuły


10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1372
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 903
8
komentarze: 172 | wyświetlenia: 164
6
komentarze: 55 | wyświetlenia: 1716
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 426
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 778
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 141533
118
komentarze: 23 | wyświetlenia: 238348
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 110323
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 121954
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

W dobie współczesnej informatyki oraz programowania i rozwijania teori, a także opisów, które dotyczą języków programowania interesującym i edukującym elementem okazują się rodzaje wytworzonych i ułożonych kluczy przeznaczonych do rozwiązywania zadań z zakresu programowania.

  nse,  03/06/2016

@Magister inżynier Ireneusz Łukasz Dzitkowski:
" 100 Print „A”
200 Goto 100"
Jaki ma sens stosowanie w informatyce takich zamkniętych pętli ?
Dlaczego stosować numeracje linijek
100, 200, itd ..., a nie 1,2, itd ... ?
Kompilatory wyższego poziomu nie wymagają numerowania linijek zastąpiono je etykietami ( uchwytami )
przykładowo w asm
_1:
...  wyświetl więcej

Pętla typu zamkniętego będąc metodą programistyczną ukazuje znaczenie rezultatu w strukturach efektownych. Osiąga wizualny i efektowny pionowy (kolumnowy) rezultat po uruchomieniu.
Natomiast numery lini 100 i 200 są przykładowo zastosowane gdyż ich widoczność blokowa czyli trzycyfrowość jest większa (drobna funkcja estetyczna) i wyraźna, a analogia zer pozwala na ciekawszą i łatwiejszą ori ...  wyświetl więcej

Pętle i numeracje również można bardziej celnie w praktycznej głębi i doświadczeniu umieszczać w szeregu innych oraz różnych kompilatorów średniego, a także prostego poziomu ze względu na ich ścisłość zależnie od przyjętego wariantu lub algorytmu programowego.

Wiele aspektów w kodzie np.: w języku programowania Python zależy od dokładnego przemieszczania w teorii i od rodzaju debugera, bo klucz jest wtedy lepiej interpretowany.
Przykładowo: elseif (elif) zawiera interesująca składnię i zastosowanie nie tylko programistyczne ale wizualno-programowe przeznaczone dla doświadczeń i efektów programowania. W nawiązaniu do projektów, map myśli i wskazy ...  wyświetl więcej

Programistyczna zawartość bogactwa jezyków technicznych umieszczona w elementach i falach przekłada się na formy konwersji, a także na zakres częstotliwości.

Natchnienie czyni falową formę programistyczną

  Hamilton,  14/04/2018

@Magister inżynier Ireneusz Łukasz Dzitkowski: zgadza się. Intensywność drgań w rezonansie przemieszczeń wywołujących wibracje w kontekście czasoprzestrzeni Minca-Mendoga po uwzględnieniu transformacji korpuskularno-falowej kwantu wytworzonego przez korkociąg Wenzla daje takie efekty. Pisała o tym prof.dr Lajla w książce życzeń i zażaleń w Lidlu w Napierstkowie. Wywołało to entuzjazm okolicznych "óczonych" i najstarszych rolników.

Właśnie. Kreowanie skomplikowanych zjawisk kwantowych może odbywać się raczej przy zastosowaniu kluczowych języków programowania.

  Hamilton,  14/04/2018

@Magister inżynier Ireneusz Łukasz Dzitkowski: pod warunkiem, że zostanie wykreowany kreator deszyfracji kwantowej Adama Jezierskiego. Bez tego kluczowe oprogramowanie może pokazać nam język i całość spali na panewce Herzoga. Teoretycznie możliwe jest zastosowanie hipotezy Poincariego w skali 1:1, ale bez zgody Ministerstwa Głupich Kroków jest to raczej nieosiągalne.

Stworzony przykład deszyfratora umieszczony jest w artykule pt.: Program funny robot pmrv1.
Znajduje się w punkcie trzecim zatytułowanym - diagram programu funny robot pmrv1 i szachownica deszyrująca, pod adresem internetowym: http://eiba.pl/19

  Hamilton,  15/04/2018

@Dyl Sowizdrzał: magyster dla tych co nie mają dyskietek wyśle pocztówki dźwiękowe na Bambino, albo przyniesie w promieniu 50 km.

@Dyl Sowizdrzał: czytałem gdzieś o człowieku chorym na autyzm. Ma pracę w dużej firmie informatycznej. Nie zna żadnego języka programowania, nie ma też pojęcia o algorytmach. Jego mózg ma jednak niezwykłą właściwość. Potrafi bezbłędnie wychwycić wszelkie, najmniejsze niezgodności z logiką w kodach źródłowych. A te niuanse są przepuszczane przez roboty eliminujące błędy oprogramowania. Może to tego typu osobowość.

Miło z pana strony. Nie jestem zainteresowany kupnem tego rodzaju roweru.
Dyskietka 3.5 cala to współcześnie elastyczny (krążkowy, plastikowy, mylarowy)
nośnik sektorowo ułożonych drobnych informacji o pojemności 1.44 MB przeznaczony np.: do serwisowej naprawy dysku twadego z poziomu programu naprawczego ScanDisk, który w pewnym momencie funkcjonowania komunikuje instrukcję: Proszę ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  15/04/2018

@Magister inżynier Ireneusz Łukasz Dzitkowski: uprzejmie dziękuję szanownemu panu za odpowiedź. Dla mnie jest pan wzorem odpowiedniego zachowania na eioba bez względu na okoliczności. Z mojej strony zapewniam, że nie będę już nigdy z pana dworował.

W informatyce przecież oraz w pokrewnym programowaniu - informatyczny informatyk informatykuje informatologicznie informatoryką informatyczną i informacyjną.

Jestem zaszczycony dżentelmeńską opinią Szanownego Pana Hamiltona.

  Hamilton,  15/04/2018

@Magister inżynier Ireneusz Łukasz Dzitkowski: pozwolę sobie na odrobinę impertynencji, by stwierdzić, że cała przyjemność wynikająca z wymiany wzajemnych opinii jest po mojej stronie.

Inteligentny zmysł się ceni.

  Hamilton,  15/04/2018

@Dyl Sowizdrzał: he he. mnie znokautował swym stoickim spokojem. Tobie Dylu przydałaby się odrobina Wersalu. Przyrzeknij przynajmniej, że od czasu do czasu spać będziesz na wersalce.

  Hamilton,  15/04/2018

@Dyl Sowizdrzał: cukier krzepi, a w połączeniu z drożdżami czyni cuda.

@Dyl Sowizdrzał: jestem słodki. Panowie Kostka vel Sadowski siedzą cichutko jak myszki i idą na przeczekanie po tych plagiatach. A ja mam ogromną ochotę im posłodzić za niezłomną walkę o wysokie morale eioby.

Nie prześmiewam się i szanuję tolerancyjnie interesujące komentarze. Dostarczają różnych toków przemyśleń na tle informatyki. Czasami miewam odpowiednie i raczej pozytywne poczucie humoru - trzeba się znać w pewnym stopniu na żartach z klasą.
Optymizm tutaj jest potrzebnym elementem, który wpływa na inicjatywy.

Programowanie cechuje się orginalnością i tradycją wzorców. W zakresie języków programowania zawiera się logiczny porządek, który przewija się tak jak współczynnik i część wspólna (przekrój) w każdej formie języków programowania. -.-
Kreatywnym programem w HTML jest współbieżnie do humanizmu np: poezja zawarta w: Cyklu wierszy
i poematów pt.: Księga gości pod adresem internetowym: ...  wyświetl więcej

Rodzaje pozytywnych efektów programistycznych, a także informatycznych są współcześnie pojemne analogicznie jak dyski twarde (stałe).

Wielu precyzyjnym operacjom informatycznym odpowiada stabilność zaprogramowanych środowisk multimedialnych.

Jednym z informatycznych celów, który jest powiązany z ekonometryczną formą matematyki, a wynika z klucza programistycznego jest pozytywne osiągnięcie geometrycznej perspektywy zbieżnej z szerokim i dużym elementem kierowym do programowania i wspierania metod układania komputerowych gier video
np.: w Pole Position widok ulicy nadaje tor oraz ton perspektywiczny.
Widoczny przykład zn ...  wyświetl więcej

Drugi uwidoczniony jeszcze przykład istnieje pod adresem: http://www.gratuitousscience.c(...)p=3930.

Dobro i dobroć w tym estetyczna forma i możliwości programowania lub selektywność precyzyjnego dostrojenia pozytywnych rezultatów jest fascynująca również pod względem teoretycznym.
Mój poziom dobroci to Q = 70 GB.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska