Login lub e-mail Hasło   

Obudź się Europo...

Co musi się stać aby
Wyświetlenia: 617 Zamieszczono 08/09/2015

Pierwsza rzecz jaka musi się w końcu stać aby ten świat mógł iść jeszcze w jakimś kierunku normalności, to prawda czyli rozpoczęcie rozmowy o faktach i o tym, kto wywołał wojnę w Syrii i Libii (  i kolorowe "rewolucje" np. w Egipcie i w wielu innych miejscach...) i kto zozgrzewał ten kocioł - pewna część Europy musiałaby się przebudzić i powiedzieć "Dosyć! " amerykańskiemu imperalizmowi. Ale na to podzielona Europa jest za słaba - walka między chrześcijanami, narodowcami  a liberałami - o to chodzi tym, którzy pociągają za sznurki, abyśmy się wzajemnie w tym wyniszczali - i abyśmy nie widzieli rzeczywistego problemu.

 USA dobrze wie co robi, kiedy w sposób bardzo ograniczony przyjmuje imigrantów - oni maja świetne systemy kontroli - i bardzo się cieszą, że my ich przyjmiemy bo to niezbędny element do propagandy, aby znowu siać nienawiść do imigrantów, muzułmanów - grunt pod kolejne wojny USA - I znowu będzie więcej imigrantów i znowu więcej naszej wściekłości - a zniszczone kraje Afryki jak Libiia juz są sprzedane, już konrakty na surowce podpisywane - lud swoje igrzyska w których się wyniszcza a oni to o co im chodzi - mamona, surowce i władza. Ale to trzeba by było na bok odsunąć podzialy. Czy lud się zbuntuje i wyjdzie na ulice z transparentami "Dosyć USA !- to Wy macie moralny obowiązek przyjąć uciekinierów z krajów waszych wojen
" ...?

Czy więc powinniśmy przyjmować imigrantów? 

 Jeśli ktoś tak pyta  to oznacza, że tkwi w tym podziale. niestety. Chodzo im o o to co doraźne - na chwilę a te wojny wywoływane przez USA się nie skończą. Imigranci przestaliby płynąć tak do Europy gdyby ruszyła fala kontestacji amerykańskiego imperializmu. Ale jeśli  ktoś żąda ode mnie odpowiedzi - tak, powinniśmy przyjąć - prawica która jest tak bardzo pro - amerykańska i tak bardzo wspiera amerykański imperializm powinna mieć poczucie moralnego obowiązku - ISIS (które jest bardzo na rękę USA np. w walce z Syrią)  powstało w czasie wojny w Iraku, gdzie wszelkie dowody na zasadność  inwazji zostały spreparowane. Ale że prawica jest tak samo zakłamana jak amerykański hegemon. Lewica zresztą też nie jest lepsza bo tak samo przykładała rekę do amerykańskiego imperializmu, więc jaki ma moralne prawo aby poucząć innych? 

Takie pytanie to  czarno biała wizja świata o którą chodzi władzy - nie rozumiesz tego Polaku ? Nie rozumiesz, że Europa jak ryba wody potrzebuje fali kontestacji amerykańskich wojen? A nie wzajemnego wyniszczania?  To musi iść wielotorowo - kontestacja, rozpoczęście ogólno - europejskiego sprzeciwu - ale widocznia ta Europa ma sporo korzyści na tych wojnach...no więc jakiej odpowiedzi ode mnie oczekujesz Polaku ? Czy prawda może wygrać w świecie tak wielkiego kłamstwa i snu? Nie przyjmiemy imigrantów a potem prawica i lewica też przyłoży rękę do kolejnych amerykańskich wojen? Z których znowu będą płynąć uciekinierzy>? Czy to nie obłęd? Nie ma jednej odpowiedzi bo wiele zależy od przebudzenia sporych grup ludzi - w którym kierunku pójdzie ten świat. Ale ok - mogę kłamać i odpowiedzieć, ze sprawa przyjęcia imigrantów czy ich nie przyjęcia to sprawa fundementalna - no więc w tej "fundamentalnej sprawie" jestem za przyjęciem. Ale czy Tobie chodzi o kłamstwo? O chorobę, czy wyjście z niej? Mieszkańcy tamtego rejonu świata, tak mocno destabilizowanego przez Zachód (mówiąc bardzo delikatnie...) nie mają prawa do nienawiści Zachodu za to co robi i robić będzie dalej, kiedy lud śpi? 

Podobne artykuły


25
komentarze: 84 | wyświetlenia: 2079
17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1094
16
komentarze: 8 | wyświetlenia: 1783
15
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1472
14
komentarze: 119 | wyświetlenia: 1011
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 920
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 821
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 600
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 503
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 330
13
komentarze: 21 | wyświetlenia: 904
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 305
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 559
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 666
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  swistak  (www),  08/09/2015

To temat zastępczy, by bić medialna pianę i insynuować wszystkim faszyzm i ksenofobię.

Ignorance-fear-hate ! A gardla to kto podrzyna ? Tez USA ??

  kamil30,  08/09/2015

@zakrawarski: Masz na myśli te przypadki, które przez wiele miesięcy były wałkowane do znudzenia? Czy setki tys. albo i więcej zabitych w Iraku i gdzie indziej? Kto wyhodował terrorystów i czyje wojny? Nikt nie ma prawa do nienawiści Zachodu za to co robi? Ale znaj skalę i proporcje.

Czego Ty ode mnie oczekujesz? Że uznam muzułmańskich morderców za dobrych i szlachetnych? Isis powstało w c

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska