Login lub e-mail Hasło   

Mały, niegroźny? faszysta czyli dyktatura "wolnego rynku"

Nie dotrzymałem słowa ale jednak musialem napisać...ale w dyskusję się nie wdaję! :-)
Wyświetlenia: 768 Zamieszczono 11/09/2015

Rzecz będzie o jednym z największych...niestety - szkodników bo inaczej nie można nazwać JKM -a. Dlaczego? Ano z tego powodu jak wielkie pranie mózgu zrobił swoim wyznawcom. Tak, że ludzi żyjących prawdą i czynem -  jak Piotr Ikonowicz ( link do programu z JKM -em i Ikonowiczem na dole)  nazywają... można poczytać...jak bardzo ludzie przestali widzieć prawdę a jak bardzo zaufali zawodowym demagogom, ludziom którzy od lat żyją w ciągłych fantazjach i mitach o "wolnym rynku" o "lepszej przyszłości"  kiedy taki Piotr Ikonowicz każdego dnia pomaga wielu ludziom, w ich konkretnych, realnych problemach. 

Wiem już  dokładnie dlaczego Korwin jest za "wolnym" rynkiem i kapitalizmem. Można odrzucić na bok wszystko co mówi oficjalnie i dużymi literami i skupić się na takich słowach kluczowych jak  np. niepewność -  powiedział, że "pewność (stabilność) jest dla staruchów" - w kontekście umów śmieciowych - wypowiedziane tonem pogardy - niestety, skrajny, patologiczny narcyzm, który każe mu patrzeć tylko przez pryzmat własnego ego.

Ale ludzie chcieliby tej stabilności i chcieliby tej nudy. Wolność u niego znaczy niepewność czyli strach jako budulec spoleczeństwa - czyli mechanizm niewolniczy, poddańczy, feudalny. Strach jako bicz, który pogania.  Ale dla innych wolność i szczęście leżą może w innej sferze niż rywalizacja i ciągła niepewność I strach, które dla Korwina są elementami rozwoju i swoistej gry. Wystarczy dołożyć inne jego poglądy o karze śmierci, chłoście, "zlikwidować socjalizm, zostawić zamordyzm. Wolność zostaje tylko z nazwy. Filozofia oparta na strachu. 

Tak jak mówi w tym programie - pracownicy prowadzą grę z pracodawcami - dla niego wszystko jest jaką grą - poker, brydż, jeden szachuje drugiego - cybernetyk? Neo - darwinista? Zapomina, że jego anegdota dotyczy sytuacji w USA sprzed wielu, wielu lat , sprzed paru wieków...

Tacy ludzie jak Korwin im prędzej znikną z debaty, tak jak inni demagodzy typu Balcerowicz tym lepiej dla tego kraju. Balcerowicz nie wierzy w to co mówi - jego mentalność tkwi w prl- u i jest cynicznym oszustem, świadomym kłamcą na usługach MFW, Sorosa i Sachsa. Dlatego potrafi bezemocjonalnie mówić o swoich dogmatach i nikt nie wytrąci go z równowagi, bo świadomie gra tę rolę - rolę zawodowego kłamcy. Tak jak Rydzyk. 

Korwin jest za to pożytecznym idiotą,   fanatycznym ideowcem,  wierzy w to co mówi. Dlatego się denerwuje i cały się gotuje, kiedy ktoś mówi coś niegzodnego z jego wizją, bo ma emocjonalny stosunek do swoich wierzeń. Jego zdroworozsądkowy stosunek do Rosji jest dowodem, że nie jest żadnym agentem , kiedy jednocześnie jest tubą neo - liberalnych poglądów. Dostał się do Europarlamentu i chce go rozsadzić od środka..- nie wiem czy wmawia to sobie czy tylko swoim wyznawcom na których robi dobry biznes. Ot - niegroźny szaleniec, wariat o sprzecznych, niespójnych poglądach,  który na swoim szaleństwie dobrze zarabia. Niegrożny. bo nie dojdzie do władzy, groźny bo zaraża swoim chorym myśleniem. 

 Projektuje na innych świat małego januszka...dziecięcych fantazji i wielkiej ambicji, która robi z niego Don Kichota -.co ma Korwin oprócz pomysłów i fantazji od lat?

Zrobił coś konkretnego oprócz gadania? Ikonowicz pomaga praktycznie za darmo wielu ludziom a Korwin wciąż marzy i fantazjuje o tym wyśnionym wolnym rynku, pręży muskuły i się notorycznie ośmiesza. .I przez tantazje jest tak bardzo oderwany od rzeczywistości i nigdy nie zrobi niczego konkretnego. Ale zaraża ludzi tymi fantazjami.  I zaraża ich do tego stopnia, że jego fanatyczni wyznawcy nie widzą w umowach śmieciowych niczego złego - wręcz przeciwnie - twierdzą, że to jest ich sfera wolności.   Ikonowicz świetnie to podsumował jako analogię starcia z Kliczką czyli pracownika na umowie śmieciowej z  hegemonem i dyktatorem. To tylko jeden z przykładów do jakiego stopnia w tak elementarnych kwestiach, które są dla normalnego człowieka oczywiste, Korwin zrobił swoim wyznawcom wodę z mózgu. Stwierdził jeszcze, że gdyby zlikwidować umowy śmieciowe zgodne z oczekiwaniami kobiety w studiu, to przyczyniłaby się do wzrostu bezrobocia i zabrałaby ludziom pracę. Do tego stopnia ludzie zostali ogłupieni przez populistyczny  neo - liberalizm Korwina. Bo w jego filozofii to poddany, niewolnik jest winny sytuacji gospodarczej a nie dyktator, który wyzyskuje.  Czyli wtłaczanie mentalności poddańczej.

Jak mówi w programie jeden z fanatycznych wyznawców - który dziękuję Ikonowiczowi za to, że on lepiej wie co dla niego jest wolnością - bo dla niego wolnością jest...że jeśli będzie miał siłę to będzie pracował 12 h. "Tak jak ten co wtedy zmarł w tym banku" odpowiada Ikonowicz. Może ja bym nie zmarł, no to jest moja sprawa, to jest wolność..."Pogratulować ambicji" - mówi Ikonowicz - "uczniowie uczą się zdecydowanie więcej niż 10 h czasami, moi koledzy żyją i ja żyję... no tak -  bardzo młodzi ludzie, uczniowie, ludzie niedojrzali - prawie nic nie wiedzący o życiu, na garnuszku rodziców, podobni narcyzi jak ich guru.  No bo gdzie indziej Korwin mógłby zyskać takie poparcie? Tylko wśród ludzi dla których być znaczy mieć.  "Pan występuje w obronie ludzi ale nie rozumiem skąd w panu taka pogarda do pracy u pana, bo pan gardzi ludźmi pracy " - .to się w głowie nie mieści jak Korwin wytresował swoich wyznawców i jaką im wodę z mózgu zrobił...:-( 

Słusznie więc Ikonowicz odpowiedział, że to co mówi fanatyk przypomina mu  " Arbeit macht frei", kiedy fanatyk twierdzi, że ludzie chcą zawierać umowy śmieciowe a nie są do nich zmuszani.  Schizofrenia Korwina polega na tym, ze swoj działalnością tworzy grunt pod jescze większe niewolnictwo. Adwokat diabła...

" JA czytam Starojana" - mówi Korwin - gdziekolwiek powołuje się na jakieś anegdotki, to na te sprzed wielu lat i wieków...i on chce zmieniać to co tu i teraz. żyjąc tak bardzo przeszłością... Kapitalizm panie Korwin o którym pan marzy, miał miejsce tylko w USA, Nowym Świecie, gdzie wyrżnięto Indian i osadnicy mieli cały wolny kontynent dla siebie - na początku może istniała ta dzika nieskrępowana wolność ale z biegiem lat się zmniejszała - USA urosło w siłę na tej wolności i jako hegemon narzuciło połowie świata swoją dyktaturę "wolnego rynku" i liberalizmu czyli neo - kolonializmu.

 Kiedy Korwin zostaje przyparty do muru, to mówi po raz kolejny o tych dawnych bogatych parobkach z USA, tych wyzyskiwanych, którzy mogli sobie pozwolić na samochód i inne dobra. Tylko, że oni byli w tamtym okresie złotej, początkowej ery kapitalizmu - najbogatszymi parobkami jacy istnieli - bo mieli najbogatszych panów na całym globie. Wtedy było wielu kapitalistów i nikt jeszcze nad nikim nie zyskał wielkiej przewagi - dlatego konkurencja była wielka i perspektywa, że ktoś zostanie bez pracy - bez poczucia podstawowej stabilności biologicznej - bardzo niewielka jeśli nie zerowa.  Ale po latach w tu i teraz nie ma już tej równowagi - jest dyktatura oligarchów, którzy mają w swoich rękach 90% majątku świata.  I radą tego fantasty na dzisiejszy świat jest więcej kapitalistów...na jakiej zasadzie? Walka Dawida z Goliatem? Ale i to jest złym porównaniem, bo Dawid wygrał - dyktatorzy "wolnego" rynku nie mają jedynie tępej siły. Mają swój współczesny  faszyzm, korporacjonizm, gdzie dzięki takim pożytecznym idiotom jak Korwin osiągają to, o co im chodzi - wmówienie niewolnikowi, że jego wybór jest wolny. Czy Europa w przyszłości, stanie się  takim obozem koncentracyjnym?Panie Korwin - pan nie chcesz źle. pan jesteś chory... 

Dopiero na tle Ikonowicza wychodzi całe zakłamanie i fałsz Korwina - ponieważ nie rozmawia z demagogiem tylko z kimś dla kogo prawda jest czymś ważnym, kto stawia na pierwszym miejscu prosty, uczciwy, jasny przekaz.  Dlatego nie widać tego, kiedy Korwin rozmawia z innymi demagogami, populistami, bo są do niego podobni. Tak jak on zaciemniają swoją demagogię. 

Niestety - jak widzę jego pogardę i te tłumione negatywne emocje, jego gesty, to dostrzegam małego, niegroźnego faszystę. 

Wolność nie polega na dyktaturze zniewolenia "wolnego rynku" zwierzęcego wyzysku. Wolność możemy odnaleźć tylko w sobie, wewnątrz, tak jak uczył Jezus czy Budda. Kiedy jesteśmy ponad świat zewnętrzny i to jak nieustannie się zmienia, jak jest niepewny i nieprzewidywalny - jesteśmy wolni od jego wpływów, niewzruszeni, niczym życiowi stoicy. "Nie przyszedłem przynieść pokój ale miecz mentalnego odłączenia" jak mówił Jezus, abyśmy byli ponad świat zewnętrzny.


 Potrzebujemy minimum jak stała praca, godna płaca, dach nad głową - tak jak opisywał to Maslow w swojej słynnej piramidzie. Potrzebujemy poczucia stabilności w podstawowej kwestii materialnej, biologicznej aby szukać tej prawdziwej wolności gdzie indziej - a taki oszust intelektualny i moralny jak Korwin, gardzi i poniża tych którzy walczą o to aby ludzie mieli to niezbędne minumum - aby mieli tą podstawową stabilność - twierdzi, że ona jest dla staruchów (nie przypomina to czegoś, kult siły, młodości, witalności, "praca czyni wolnym"? ) , w sposób ohydny prawdę zamienia na kłamstwo i jeszcze twierdzi, że akceptacja umów śmieciowych leży w sferze wolności. Dlatego jest niegroźnym? faszystą w wersji light. Bo jego chore poglądy negują te podstawowe ludzkie pragnienia jak elementarne poczucie bilogicznej stabilności. On te pragnienia eksterminuje. Nie twierdzę, że jest złym człowiekiem - dla mnie jest chory psychicznie - jest intelektualnym naiwnym, nieświadomym faszystą, biednym, zagubionym starcem, które ze swojego szaleńtwa zrobił dobry biznes.

Przypominam fakty : - to globaliści, kapitaliści, neo - liberaliści spod szyldu NWO, z Wall Street, sponsorowali rewolucję bolszewicką, Lenina i Trockiego (prace Antonego Suttona, który spędził wiele lat w Amerykańskim Departamencie Stanu) , zniszczyli 4 potęgę w tamtym czasie, zaprowadzili glód i biedę - Zachód stworzył gospodarkę ZSSR - gdzie w ramach totalitaryzmu obrzydzono ludziom wszystko co ma jakikolwiek związek i konotację z socjalizmem - po to aby potem zdemontować ten eksperyment i w ramach "wolnej Europy" stworzyć projekt o nazwie UE - czyli przyszłego obozu koncentracyjnego - gdzie ludzie będą tak ślepo spragnieni tej "wolności" i będą lecieć do niewolniczej pracy, jak ćmy do światła - na razie ludzie tego nie czują ale bieda będzie coraz większa. Tak, że nigdy nie zobaczą niewidzialnego "Arbeit macht Frei" ale wiek emerytalny wydłużany, dzieci do szkoły posyłane wcześniej.

Wmówiono ludziom, że Hitler i Stalin to były jednoosowowe projekty a byli oni tylko marionetkami globalistów z NWO, Wall Street - pieniądze, kredyty które płynęly z amerykańskich banków centralnych do Hitlera, sprzedaż patentów, firma I.G. Farben. Przed całym światem odstawili szopkę dla ludu, stworzyli żelazną kurtunę a potem ją rozebrali.

Nazizm był po to, aby po stworzyć w ludziach jak największe poczucie, że tylko wspólny organizm o nazwie Unia, może być receptą i środkiem przed powtórkę z historii, gdzie Europę zniszczyły nacjonalizmy. Ale Ci, którzy pociągają za sznurki mają umysły genialnych szarlatanów - największy trick polega właśnie na tym, że najwięsze zagrożenie płyne z tego co wg ludzi ma być gwarancją pokoju.

Prostota i prawda po stronie Ikonowicza i demagogia po stronie Korwina - Korwin gotuje się  w środku,  Ikonowicz jest spokojny kiedy słucha wypowiedzi Korwina.  Szach mat panie Korwin ...ale życie to nie szachy...jednostkowa prawda nie zaszachuje zbiorowego kłamstwa.  Świetnie przedstawił to Ibsen w swojej 'Dzikiej kaczce". Tam gdzie jednostka walczy o zbiorową prawdę, budzą się demony kłamstwa i walczą o swój świat.

https://www.youtube.com/watch?v=lHJXSxUKEjs

http://wyborcza.pl/politykaekstra/1,137934,15955951,Socjo_zjawisko_Korwin_Mikke.html

Podobne artykuły


17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1518
16
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1020
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 951
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 890
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 794
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 836
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 675
13
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1020
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 885
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 717
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 477
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 732
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

kamil to głupeeek.głuuupeeek.

@Henear: Mogę nim być.

@kamil30: kurde, nie dałeś się złapać

  kamil30,  11/09/2015

@Henear: Mogę być nawet Hitlerem.

Nie czytałem ... ale dobre!

Wolny rynek – rodzaj rynku, na którym wymiana dóbr dokonuje się w wyniku dobrowolnie zawieranych transakcji pomiędzy kupującymi a sprzedającymi przy dobrowolnie ustalonej przez nich cenie. Na wolnym rynku kupujący i sprzedający nie podlegają żadnym ograniczeniom ani przymusowi ze strony podmiotów zewnętrznych (np. władzy publicznej), a warunki transakcji – w szczególności cena – zależą jedynie od ...  wyświetl więcej

@Remter: Odpowiem tylko tyle...Jestem na tyle bogaty, na ile mam Boga w sercu, pokory, empatii, nastawienia na wspólnotę a nie na jednostkę. Niestety etymologia tego słowa bogaty od Boga - została już dawno zapomniania.

Nie można leczyć jednego kolonializmu jeszcze większą niewolą, gasić pożaru benzyną. W głębszą dyskusję na prawdę nie chcę się włączać, bo nie ma sensu. Życzę Ci z całego serca abyś zrozumiała te proste sprawy, co jest prawdziwym bogactwem i wolnością.

@kamil30: Tak - każdy z nas jest ubogacony Bogiem, który dał nam talenty, jakie na Ziemi są nam potrzebne... ale te talenty - umiejętności aby zaistnieć i aby inni to ujrzeli muszą być kształtowane w wolności... Kiedy każdy człowiek umiejętnie te talenty zainwestuje to tak jak w tej przypowieści pomnoży majątek "Pana".

@Remter: Wolność nie polega na dyktaturze zniewolenia "wolnego rynku" zwierzęcego wyzysku. Wolność możemy odnaleźć tylko w sobie, wewnątrz, tak jak uczył Jezus czy Budda. Kiedy jesteśmy ponad świat zewnętrzny i to jak nieustannie się zmienia, jak jest niepewny i nieprzewidywalny - jesteśmy wolni od jego wpływów, niewzruszeni, niczym życiowi stoicy. "Nie przyszedłem przynieść pokój ale miecz mental ...  wyświetl więcej

@kamil30: Kamil ! Korwin ma 73 lata i nie z jednego pieca chleb jadł... czyż Bóg Twój żąda od ciebie ubóstwa? Co mi pomoże wolność schowana we mnie - skoro system nie pozwoli się jej ujawnić ? Jezus jest wyzwolicielem człowieka z żebractwa i pasożytnictwa... Paweł powiedział; "kto nie chce pracować - niech nie je " A dzisiaj mordę się drze o socjal i powołuje na nauki katolickie czyli powszechną i ...  wyświetl więcej

@Remter: Nie mam sił aby wchodzić na poziom szczegółu, wyleczyłem się z masochizmu - nie ma tylko 2 dróg - czyli tego co mówi Korwin i tego co robi Unia - ja krytykuję jedno i drugie - bo to co robi Unia z żadnym prawdziwym socjalizmem nie ma nic wspólnego. To podwaliny pod przyszły, europejski obóż koncentracyjny. Gdyby Korwin był po stronie Ikonowicza, to może jeszcze w Polsce mielibyśmy szansę ...  wyświetl więcej

  kamil30,  11/09/2015

@kamil30: czarno - biały. Hitler nie miał nic wspólnego ani z lewicą ani z prawicą - to są nieustniejące podziały dla ludu, potrzebne aby lud wyniszczał się w tych podziałach. Tak samo jak Unia nie ma nic wspólnego z socjalizmem an z kapitalizem o jakim śni JKM, w jego złotej erze. Unia jest przedłużeniem marzeń Hitlera - nazizm był po to, aby po stworzyć w ludziach jak największe poczucie, że tyl ...  wyświetl więcej

Aby podreperować fundusz domowy w latach siedemdziesiątych jeździłam na Węgry i tam po kryjomu przed władzami odbywał się wolny rynek z tamtejszą ludnością ... im były potrzebne nasze towary a nam ich forinty, za które można było kupić od Arabów dolary. I tak dolar nie kosztował ponad 100 zł tylko 35... To zwykli Polacy zasilali kasę państwową dość pokaźną kwotą dolarów, kupując w Peweksach rzeczy ...  wyświetl więcej

Janusz Korwin ma rację, że system jest niereformowalny i trzeba go rozwalić całkowicie aby mogła zaistnieć normalność... to były mieszkaniec Zgierza miasta o tradycji 600 letniej a więc i przekazu jak ongiś bywało ... sytuacja tylko potrafi człowieka nauczyć pokory do życia ...

Zabranie możliwości legalnego zarobkowania zmusza ludzi do przestępstwa ... niedługo Afganistan zawita w nasze progi http://wiadomosci.onet.pl/lodz(...)/rze59f

  nse,  11/09/2015

@Remter: Pamiętasz taki stary polski film "Wiosna Panie sierżancie" ?? ... ten wątek z zbieraniem stonki ??

dla porządku przypominam że faszysta to członek lub wyznawca narodowego socjalizmu, dzisiaj najbliżej mu do socjalizmów skandynawskich, "fanatyczny wyznawca" to osoba która wierzy w coś wbrew faktom ( czyli np dzisiejszy socjalista - po 100 latach nieszczęść jakie sprowadził na ludzkość ten system),

  Remter,  11/09/2015

@kontolk: Narodowy socjalizm niszczy i zabija w człowieku godność przetrwania - zamienia moralność w niemoralność...

  kontolk,  12/09/2015

@Remter: ano jak to socjalizm

@kontolk: Ani nie prawica ani nie lewica, ani nie kapitalizm ani nie socjalizm tylko faszyzm. Do dzisiaj ludzie tkwią w tych sztucznych podzialach, które są po coś, aby lud miał swoje igrzyska. Hitler znalazł wspólnego wroga, znajdzie się i dzisiaj. Unia też ma korzenie faszystowskie. Bo Unia prowadzi swoją korporacyjno - faszytowską politykę dla swoich a koloniom zaszczepiany jest liberalizm przy tworzeniu ułudy socjalizmu w postaci dotacji.

  nse,  11/09/2015

"Nie dotrzymałem słowa ale jednak musialem napisać...ale w dyskusję się nie wdaję!" ... jesteś niekonsekwentny, bo kierujesz się sercem, a nie wiesz czym kieruje się Twoje serce ;)

@Mariusz Kajstura: Wiem czym się kieruję -tym aby nie tlumić niczego na siłę, swoją niekonsekwnecją więc nikomu nie zaszkodzilem. Czyli odwieczne szkanie zasady złotego środka Mariuszu drogi :-)

A TAK POZA TYM : ekspert w TVN powiedział z racji rocznicy 9/11 o INSIDE JOB w sposób delikatny.

Tak jakby spora część tego ludy tego podejrzewała, że 9/11 to inside job. Ale czy lud cokolwiek zrobiłby, gdyby nawet sam Obama to potwierdził? Lud ma swoje igrzyska, które kocha. Lud dalej będzie się wyniszczał w walce między lewą a prawą stroną -i w mózgach pewnych ludzi dalej nic nie zatrybi. Dalej będą się wyniszczać w lewacko - prawackiej walce o to czy uchodźców trzebe przyjmować czy nie i k ...  wyświetl więcej

@kamil30: Tym razem się zgadzam z opinią.Dodam.Fakty."Obława na zwyrodnialca. 7-letnia dziewczynka brutalnie zgwałcona przez muzułmańskiego imigranta w Niemczech".
http://nowyekran.info/niemcy-7(...)granta/
...  wyświetl więcej

@Marek Lipski: Tym razem, bo Tobie się nic nie łączy przez to, że patrzysz w sposób zawężony niestety... przez własne lęki, fobie i fanatyzm. Koniec pisania.

@kamil30: Byłem dyplomatyczny.Niestety ta forma Panu nie odpowiada. "Patrzysz w sposób zawężony niestety... przez własne lęki, fobie i fanatyzm".Dla Pana kamila gwałt na 7 letniej dziewczynce przez zwyrodnialaca pseudo ,uchodzcę,nie ma znaczenia w ramach poprawności politycznej.

@Marek Lipski: Nie o gwałt chodzi ale o instrumentalne wykorzystanie terrorystów aby nam zrobić jedno wielkie arbeit mach frei - tak aby spełnił się sen Hitlera czyli globalny obóz koncentracyjny.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska