Login lub e-mail Hasło   

Dobra księgowa to dobra inwestycja

Masz pomysł na biznes, chcesz go zrealizować. Ale jak prowadzić działalność gospodarczą żeby nie narazić się skarbówce? Po to właśnie potrzebujesz zaufanej księgowej.
Wyświetlenia: 375 Zamieszczono 11/09/2015

Wyjście jest jedno - zatrudnić księgową! Ofert biur rachunkowych i samodzielnych księgowych jest wiele. Koszty związane z usługami księgowych również bardzo różne. Miesięcznie usługi księgowych zaczynają się od 60 zł i wzrastają. 

Ceny zależą zwykle od rodzaju usług, ilości zatrudnianych osób, a często też ilości faktur jakie dostarczasz księgowej. Księgowa może pomóc ci z regulowaniem płatności związanych z ZUS, podatkami i rozliczeniami VAT, no i zawsze będzie za ciebie na bieżąco w przepisach, a ty możesz się w tym czasie zająć prowadzeniem biznesu.

Jeśli jesteś odważny i prowadzisz małą działalność gospodarczą możesz sam spróbować prowadzić swoją rachunkowość. Jeśli jednak nie masz doświadczenia i nie najlepiej poruszasz się w przepisach dotyczących rachunkowości możesz narazić się wtedy na większe koszty jeśli podczas zdobywania doświadczeń będziesz popełniać błędy. Z pewnością też zabierze ci to dużo czasu, który mógłbyś poświęcić na prowadzenie biznesu. 

Najtrudniejsze jest jednak wybranie takiej księgowej, która nie narazi nas na duże koszty i nie będzie popełniała błędów. Zwykle stajemy przed wyborem - samodzielna księgowa czy duże biuro rachunkowe. Wybór jest trudny ponieważ wiąże się ze znacznym ryzykiem. Wybierając duże biuro rachunkowe zwykle nie wiemy kto zajmuje się naszymi rachunkami. Duże biura często zatrudniają stażystów, którzy dopiero zdobywają doświadczenie przez co mogą narazić nasze finanse na szwank, popełniając błędy. Z reguły też paradoksalnie opłaty w dużych biurach są wyższe niż cenniki samodzielnych księgowych. No ale koszty związane z utrzymaniem pracowników są wyższe. 

Z reguły bezpieczniejsze wydaje się korzystanie z usług księgowych, które samodzielnie prowadzą małą działalność, ponieważ wtedy zawsze rozmawiamy z jedną i tą samą osoba, tylko ona ma dostęp do naszych dokumentów. Warto sprawdzić doświadczenie księgowej, wystarczy zapytać jak długo pracuje w zawodzie, dokładnie dopytać jakie usługi świadczy, często pomagają też te z "polecenia".

Zanim zaczniesz przeszukiwać internet w poszukiwaniu biur rachunkowych zapytaj znajomych którzy już prowadzą firmy o ich doświadczenia, być może polecą ci osobę godną zaufania.

Podobne artykuły


7
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2358
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 74931
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 648653
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 15337
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21771
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40691
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17592
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13256
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53490
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22912
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 18342
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23521
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Maja Kot  (www),  11/09/2015

A czy Biuro Rachunkowe nie odpowiada za błędy swoich pracowników? Bo tak naprawdę zamawiając usługę dają jakąś gwarancję jej poprawnego wykonania czy nie?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska