Login lub e-mail Hasło   

Białe szkoły – alternatywa dla letnich wyjazdów szkolnych

To, co dziś wydaje się już standardem w rozkładzie wydarzeń szkolnych, czyli zwyczajowe wyjazdy na zielone szkoły...
Wyświetlenia: 415 Zamieszczono 13/09/2015

zmieniło się na przestrzeni lat z dwu, trzydniowych wypadów gdzieś niedaleko, połączonych z regularną nauką na świeżym powietrzu, w, niemal tygodniowe wyprawy w interesujące regiony kraju, podczas których młodzież bierze udział w warsztatach ekologicznych, bądź historycznych, poznając lepiej specyfikę i zwyczaje w poszczególnych miejscach w Polsce. Ostatnimi czasy zielone szkoły doczekały się także swojego zimowego odpowiednika – białych szkół.

Białe szkoły – dla kogo?
Białe szkoły czyli edukacja podczas atrakcyjnych wyjazdów zimowych, przeznaczone są głównie dla starszych dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjów i młodzieży licealnej. Wyjazdy organizowane są często w trakcie ferii zimowych lub w wybranym indywidualnie przez szkołę terminie, w okresie sprzyjającym do uprawiania sportów zimowych. Założeniem białych szkół jest angażowanie swoich wychowanków do zajęć edukacyjnych, niekoniecznie związanych ściśle z realizowanym programem nauczania, natomiast bardziej z historią i specyfiką odwiedzanego regionu. Niezwykle istotnym elementem każdej białej szkoły są aktywności sportowe na stoku, dlatego z reguły są to wyjazdy zorganizowane przy wsparciu firm eventowych i szkół jazdy na nartach i snowboardzie, co pomaga zagwarantować uczestnikom ciekawy, zróżnicowany program zajęć pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i profesjonalistów.

Białe szkoły – jakie atrakcje?
Ponieważ wyjazd na białą szkołę ma miejsce zimą, program atrakcji przewiduje głównie naukę i doskonalenie sztuki jazdy na nartach i snowboardzie przez wszystkich uczestników. W celu zapewnienia wszystkim bezpieczeństwa, organizatorzy wyjazdu gwarantują warunki, które eliminują ryzyko jakiegokolwiek wypadku: wyciągi narciarskie są przygotowane przez ratrak, a oferta przewiduje także dostęp do małych wyciągów, w sam raz dla początkujących. Grupy powyżej 20 osób mogą liczyć na zniżki i tanie karnety, co w przypadku szkolnych wyjazdów zorganizowanych jest warunkiem dość łatwym do spełnienia. Nad bezpieczeństwem młodzieży czuwa całodobowo ratownik GOPR. Oprócz sportowych aktywności, uczestnikom białych szkół proponuje się także inne rozrywki: dyskoteki, kuligi, ogniska czy wyprawę na lodowisko czy sanki. Choć białe szkoły wciąż jeszcze nie wpisały się na stałe do kalendarza wydarzeń szkolnych, ich rosnąca, nomen omen, lawinowo popularność pozwala przypuszczać, że wkrótce mają szansę dorównać popularnością zorganizowanym, letnim wyjazdom i stać się kolejnym tradycyjnym wydarzeniem w roku szkolnym. 

Tu znajdzesz ofertę wyjazdów na białe szkoły http://www.ehschool.pl/index.php/oferta/zielone-i-biale-szkoly.html

Podobne artykuły


11
komentarze: 22 | wyświetlenia: 743
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1018
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 652
9
komentarze: 44 | wyświetlenia: 916
9
komentarze: 16 | wyświetlenia: 523
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 866
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 781
9
komentarze: 56 | wyświetlenia: 529
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 618
9
komentarze: 36 | wyświetlenia: 875
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1244
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 452
8
komentarze: 5 | wyświetlenia: 492
8
komentarze: 25 | wyświetlenia: 549
8
komentarze: 18 | wyświetlenia: 793
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska