JustPaste.it

Alkohol, a trening

Alkohol jest nieodłącznym elementem świętowania w naszej kulturze słowiańskiej. Okazji jest bez liku – urlopy, dni wolne od pracy, urodziny, imieniny, spotkania ze znajomymi.

Alkohol jest nieodłącznym elementem świętowania w naszej kulturze słowiańskiej. Okazji jest bez liku – urlopy, dni wolne od pracy, urodziny, imieniny, spotkania ze znajomymi.

 

Alkohol jest nieodłącznym elementem świętowania w naszej kulturze słowiańskiej. Okazji jest bez liku – urlopy, dni wolne od pracy, urodziny, imieniny, spotkania ze znajomymi. Sowicie zakrapiane imprezy nie są dobre dla Twojej formy fizycznej. Spożywanie alkoholu często i w dużych ilościach jest szkodliwe dla organizmu. Długotrwałe efekty spożywania alkoholu dotyczą nie tylko zdrowia fizycznego, ale też psychicznego. Niepożądane zmiany w naszym organizmie zaczynają się już po wypiciu kilku piwek.

Etanol, główny składnik napojów alkoholowych przyczynia się do obniżenia poziomu testosteronu we krwi. Im więcej spożyjemy napojów procentowych, tym mniej będziemy mieć testosteronu. Oprócz testosteronu, w wynika spożywania alkoholu rośnie zawartość kortyzolu, czyli hormonu stresu, który odpowiada w naszym organizmie za procesy kataboliczne (rozpadu tkanek). Im więcej wypijemy, tym więcej wytworzymy anty-anabolicznego hormonu.

Alkohol jest dla osób trenujących wrogiem. Wpływa negatywnie na tkankę mięśniową. Nie wpływa jednak bezpośrednio na niszczenie komórek mięśniowych. Badania przeprowadzone przez naukowców nie dowiodły, jakoby spożycie alkoholu wpływało na katabolizm mięśni w trakcie treningu. Alkohol negatywnie odbija się przede wszystkim na regeneracji organizmu, głównie na procesie odbudowy tkanki mięśniowej. To kluczowe, bowiem to w stanie spoczynku nasze mięśnie odbudowują się i rosną. Dodając do tego porannego kaca, który uniemożliwia normalne spożywanie posiłków, otrzymujemy katabolizm tkanki mięśniowej.

Alkohol sprzyja również odkładaniu się tkanki tłuszczowej, tyle, że nie bezpośrednio. Wpływ na przyrost masy tłuszczowej mają przede wszystkim obfite w tłuszcze i węglowodan pokarmy, które spożywane są w trakcie picia alkoholu. Zarówno alkohol, jak i potrawy bogate w węglowodany i tłuszcze trawione są w pierwszej kolejności przez nasz organizm. Dochodzi do utlenienia tłuszczów i spalenia węglowodanów. Efektem czego jest odłożenie tkanki tłuszczowej.

Więcej informacji na temat treningu siłowego tutaj.