Login lub e-mail Hasło   

Świadomość-bliźniacze dusze, czyli jak zacząć od nowa (czy to tylko puste słowa)

Najważniejsze pytanie jakie się pojawia w internecie jest: kim jesteś i do czego dążysz? zyli ta subtelna, intuicyjna więź, jaka może istnieć pomiędzy nieświadomością ludzi..
Wyświetlenia: 1.277 Zamieszczono 15/09/2015

Fragment plakatu filmu: Perfume: The Story of a Murderer. 2006

Od początku, tzn. świat a jego poznanie

Można zacząć standardowo od platońskiego rozróżnienia czystej jedności, z której wyłaniają się światy:

- świat ducha, obejmujący dostępne rozumowi idee,    

- świat duszy, której częścią są jednostkowe dusze ludzkie,   

- oraz oczywiście świat materii.

Co istotne według tej koncepcji światy te są wzajemnie ze sobą powiązane, dzięki czemu możemy odgadnąć ziemską przyszłość, jak i wpływać na procesy w wyżej położonych światach.

W Końcu uznaje się (teoria poznania św. Augustyna), że to jednak ludzki rozum poznaje wieczne i niezmienne prawdy i będąc zmiennym jest różny od przedmiotów swego poznania, a on nie zależy od tego, czy go tak poznajemy albo, czy się co do nich mylimy..

Człowiek żyje, gdy dusza organizuje materię; to dusza sprawia, że powstaje ciało człowieka. Stąd człowiek jest osobą jako posiadający ciało, a sama dusza nie jest bytem osobowym - jest ona, o ile istnieje bez ciała, tzw. bytem niekompletnym (Tomasz z Akwinu).

Czy w XXI wieku ktoś uwierzy w odnalezienie swojej kompletnej połówki?

Internet aż kipi od stron, jak znajdować ten nasz upragniony przedmiot poszukiwań.Są linki, cyfry, daty, a ludzie wciąż się o to pytają.

Obserwując wpisy widać jednoznacznie, że nikt się nie spodziewa że w ogóle może znaleźć to czego tak szuka! jaki zatem w tym wszystkim sens?

A co jeżeli te cyfry będą się u Ciebie zgadzać? czy jesteś już teraz gotowy zmienić swoją aktualną sytuację i podążyć za kompletnością? Rehabilitacja przesądów? a może przed-sądów, czegoś obecnego przed świadomym podejmowaniem tego osądu.. Może jesteśmy pewnymi centrami porozumienia , wchodząc w interakcje z innymi i tworząc właśnie w ten sposób własną całość..

Postawa(y):

1. można przyjąć, że to "przypadek"

Czy może to być jedynie według słownika«zdarzenie lub zjawisko, których nie da się przewidzieć»?

Warto przypomnieć, że wśród matematycznych podstaw rozpoznania zależności między datami, korzysta się

bardzo często ze wzoru Fibonacciego, mające potwierdzać przyjęte wnioski. Więc raczej na pewno nie można mówić o "przypadkowości" w pełnym rozumieniu tego słowa.

A może odwrócić sytuację i powiedzieć, że pewne zdarzenia są w siebie wpasowane, tylko np. nasze ważne daty, jak np. urodzin się "przypadkowo" do nich dopasowują?

2. jednak "coś" w tym może być..

Cytat: "Dusze bliźniacze stanowią osoby, którzy potrafią wydobywać  najlepsze z siebie wzajemnie. Nie są oni zatem perfekcyjni, lecz najdoskonalsi tylko dla  siebie"

Czy właściwie można tę "doskonałość"  szukać wyłącznie w sobie? jeżeli nie, to gdzie? czym jest ta tytułowa "subtelna, intuicyjna i niemalże archetypowa więź, jaka może istnieć pomiędzy nieświadomością ludzi" według Carla G. Junga?

(Na początku fragment plakatu z filmu: Perfume: The Story of a Murderer, 2006)

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1473
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1580
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1200
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2410
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2041
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 2822
10
komentarze: 69 | wyświetlenia: 673
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 975
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 795
10
komentarze: 20 | wyświetlenia: 1139
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3379
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2319
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 1573
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 528
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Czy to tylko puste słowa?Nie,.W realu i w internecie znajdziesz Bliźniacze dusze.,pomimo różnic wiekowych,wiary,,pogłądów politycznych,fortuny czy płci.Przykład? Ja osobiście dałem ogłoszenie ,przed laty w Gadu-gadu i jestem ojcem, w tej chwili 5 namłodszych skarbów (mam 10).Wystarczyła odpowiednia forma ogłoszenia.Wiem że artykuł ma inne przesłanie,sugestie,pytania.wybiegające jeszcze dalej poza ...  wyświetl więcej

  rfi,  16/09/2015

Zaprasza do dyskusji nad tym czym może być "subtelna, intuicyjna i niemalże archetypowa więź, jaka może istnieć pomiędzy nieświadomością ludzi"???? ;-)

@rfi: Chylę czoła dla dla dzieł Carla G. Junga jednakże w roku 2015 to Sokrates,Platon,Arystoteles są bardziej dla mnie aktualni,tak E,Kant.Tak jak Mistrz Konfucjusz.Gratuluję tematu.Proszę o więcej..

Materia? To tylko złudzenie naszych zmysłów. Badając mikroświat, w materii znajdujemy więcej pustki (przestrzeni) niż materii. Można zatem, pokusić się o stwierdzenie, że to co czujemy … to przestrzeń o różnej gęstości, którą określamy mianem materii. Co więcej – to co ma wagę (np. atom) – jest skoncentrowane w bardzo małej objętości, i nawet to - w mikroświecie – jest nieuchwytne naszemu zmysłowi ...  wyświetl więcej

  rfi,  16/09/2015

a co z rzeczami od nas niezależnymi.. czyli np. tymi "bliźniaczymi duszami" i tymi tajemniczymi związkami tych dat..?

"Sokrates,Platon,Arystoteles, E,Kant,Konfucjusz", można też znacznie bliżej

Tekst na podstawie.. Evangelium Vitæ (łac. Ewangelia życia) z 25.03 1995 r., Autor Jan Paweł II

"Ten obraz jest obecny w każdym mężczyźnie i kobiecie, wypełnia duszę człowieka i prze

...  wyświetl więcej

@rfi: Cytuję:"Świat powierzony jest mężczyźnie i kobiecie.Drodzy Bracia i Siostry, dzień dobry! Jest to nasza ostatnia, finalna refleksja na temat małżeństwa i rodziny. Jesteśmy w przededniu wydarzeń pięknych i trudnych, które są bezpośrednio związane z tym wielkim tematem: Światowego Spotkania Rodzin w Filadelfii i synodu biskupów w Rzymie. Obydwa mają znaczenie ogólnoświatowe, odpowiadające pows ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska