Login lub e-mail Hasło   

Urok greckich wysp

Trudno w to uwierzyć, że do Grecji należy aż 3 tys. wysp, z czego tylko około stu jest stale zamieszkanych. To określenie obejmuje niezamieszkałe niewielkie skały i ogromne wyspy.
Wyświetlenia: 539 Zamieszczono 16/09/2015

Dzielą się one na Wyspy Jońskie, Wyspy Sarońskie, Sporady Północne i Eubea, Północno-wschodnie Wyspy Egejskie, Dodekanez i Cyklady. Rewelacyjne warunki klimatyczne sprzyjają na wyspach greckich rozwojowi turystyki. Ze względu na trudno dostępne brzegi, górzyste wnętrza i brak wody pitnej niewiele z nich może być dla tych celów wykorzystanych. Marzeniem każdego podróżnika jest zobaczyć je wszystkie. Z praktycznego punktu widzenia trwałoby to jednak latami, bo jednak każda z nich serwuje ogrom niesamowitych zakątków.

Plaża Navagio Beach na wyspie Zakynthos uważana jest za jedną z najpiękniejszych na świecie. Podziwiać ją można z dwóch perspektyw, przypływając na nią łodzią od strony morza, albo patrząc na nią z wysokiego urwiska. Atrakcją plaży jest spoczywający na niej wrak statku, od niego zatoka nosi nazwę Zatoki Wraku. Oszałamiający jest też biały piasek plaży, cudowne barwy wody i otaczające ją skały. Na Zakynthos trzeba też dotrzeć do Skinami, skąd można popłynąć w rejs łodzią z przeszklonym dnem, albo motorówką do Błękitnych Grot. Przy nich kąpiel jest wręcz obowiązkowa. Uroczym miejscem tej wyspy jest z dwoma malowniczymi zatoczkami naturalny port Porto Gromi. Na tutejszej plaży funkcjonuje wypożyczalnia rowerów wodnych. Można stąd też za niewielką opłatą popłynąć łódką do niesamowicie pięknych jaskiń, czyli nie lada gratka dla fanów urban exploration.

Niewielką wyspę Santorini z racji jej terenu bez problemu zwiedzić można całą, ale mimo jej wielkości trzeba wyspie poświęcić więcej jak jeden dzień. Szczególnie ją sobie upodobali amatorzy fotografowania, których urzekają kontrastujące z czernią wulkanicznych plaż białe budynki na tle krystalicznie czystej i mieniącej się wspaniałymi kolorami wody. Spacer w takiej scenerii należy do niezapomnianych. Santorini będąc wietrzną wyspą wspaniale się sprawdza miłośnikom windsurfingu i kitesurfingu. Urzekające są jej cudowne małe winiarnie i naprawdę wspaniałe restauracje. Wycieczka najpiękniejszymi szlakami widokowymi wokół wyspy jednym z licznych wycieczkowych promów jest prawdziwym ukoronowaniem pobytu na Santorini.

Popularnością cieszy się też Kreta. Zauroczy na niej każdego miejscowość Rethymnon ze swym Starym Miastem. Imponujące wrażenie robi mimo znacznego zniszczenia wznoszącą się nad brzegiem morza wenecka forteca. Miasto jest pełne atrakcji, oferuje znakomitą infrastrukturę hotelową, całą masę restauracji, sklepów, klubów i rozrywek. Nadaje się na bazę wypadową do zwiedzenia większej części Krety. Koniecznie na Krecie trzeba dotrzeć do zachwycającej, z różowo-białym piaskiem plaży Elafonisi Beach, którą oblewają krystalicznie czyste, turkusowe wody płytkiej laguny. Jest to wspaniałe miejsce dla amatorów nurkowania.

Podobne artykuły


11
komentarze: 22 | wyświetlenia: 750
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1023
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 657
9
komentarze: 44 | wyświetlenia: 926
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 458
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1246
9
komentarze: 16 | wyświetlenia: 528
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 621
9
komentarze: 56 | wyświetlenia: 532
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 869
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 784
9
komentarze: 36 | wyświetlenia: 878
8
komentarze: 5 | wyświetlenia: 414
8
komentarze: 25 | wyświetlenia: 553
8
komentarze: 27 | wyświetlenia: 284
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Maja Kot  (www),  18/09/2015

Ech, źle się czyta o takich kuszących miejscach jak człowiek już po urlopie i perspektywa wyjazdu gdziekolwiek jest nikła :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska