Login lub e-mail Hasło   

Ukraiński kierowca ratował kolegów spod ostrzału talibów

Igor Tehsa zachował zimną krew i uratował 5 kolegów z kabin pojazdów w których spali. Pomimo ciężkiego ostrzału zorganizował transport i pomoc medyczną dla poszkodowanych.
Wyświetlenia: 389 Zamieszczono 16/09/2015

Samochód pułapka eksplodował w bramie parkingu!

W granicach 4:30 śpiących na parkingu kierowców obudziła eksplozja, huk detonowanego przez terrorystę-samobójcę auta poniósł się po okolicy. Wyłom jaki powstał pozwolił wtargnąć uzbrojonym terrorystom na teren strzeżonego parkingu firmy spedycyjnej.  Po kilku chwilach nawiązała się strzelanina, w której zginęła część kierowców. Igor Tehsa zachował się jak prawdziwy żołnierz, ruszył na pomoc uwięzionym pod ostrzałem kolegom.

Solidarność kierowców

Po zajściu Pan Tehsa relacjonował, że odbył szkolenie w ukraińskim wojsku, dzięki czemu sprawnie przeprowadził akcję ratunkową

W pierwszej kolejności wyciągnął przerażonych kierowców z kabin i pomógł im ukryć się pod pojazdami. Następnie w bohaterski sposób, z narażeniem życia zorganizował transport i opiekę medyczną w brytyjskiej bazie wojskowej.

Talibowie przyznają się do ataku na kierowców

W wyniku napadu śmierć poniosło 7 osób zaś 10 zostało rannych.

Media pytały Igora, czy był świadomy podejmowanego ryzyka?

"Z początku nie rozumiałem co się dzieje, następnie pojawiły się strzały. Do głosu doszło szkolenie wojskowe i moim obowiązkiem było pomóc kolegom z ciężarówek obok. To był mój obowiązek abyśmy mogli wrócić do domu żywi".

Umberto De Pretto - sekretarz generalny IRU powiedział, że jest dumny z postawy Igora. Wręczając nagrodę jego żonie, przyznał, że IRU ma zaszczyt nagrodzić prawdziwego bohatera w szeregach zawodu kierowcy.

Pełna treść: http://krajowytransport.pl/artykul/377/igor-tehsa-bohater-kierowca

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1270
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1110
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 565
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 685
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 726
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 772
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 614
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 379
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 754
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska