Login lub e-mail Hasło   

Pokarmy, których trzeba unikać, bo obniżają płodność

Czy warto zmodyfikować dietę w oczekiwaniu na zajście w udaną ciążę? Przeczytaj, jakich pokarmów unikać, aby zwiększyć płodność.
Wyświetlenia: 538 Zamieszczono 22/09/2015

Płodność to cecha, którą, wydawałoby się, powinien posiadać każdy dojrzały płciowo, a jednocześnie jeszcze niezbyt zaawansowany wiekiem osobnik. W tym kontekście będzie to kobieta w okresie menopauzy, zaś w przypadku mężczyzn, to obiegowa opinia głosi, że nawet mężczyźni w bardzo późnym wieku mogą zostać ojcami.

Niestety okazuje się, że w dzisiejszych czasach niepłodność u całkiem młodych osób wcale nie jest takim rzadkim zjawiskiem. Przy czym nie chodzi tu o jakieś przypadki natury losowej, typu utrata jąder przez mężczyznę na skutek wypadku, czy pooperacyjne usunięcie macicy czy jajników u kobiety, ale o niepłodność, którą lekarze nazywają idiopatyczną, czyli taką, której przyczyna jest niejasna, bo na pozór wszystko wydaje się w porządku.

Ostatnie badania wykazały, że niepłodność może być spowodowana nieprawidłowym odżywianiem. Szczególnie u mężczyzn ruchliwość plemników oraz ich liczba w spermie w znacznym stopniu zależą od tego, co jedzą i piją na co dzień.

Wśród pokarmów, których należy unikać aby nie ryzykować ewentualnych problemów z płodnością trzeba wymienić:

• Tłuszcze trans znajdujące się w żywności typu fast-food, takiej jak chipsy, frytki, tłuste mięso oraz w gotowych wyrobach cukierniczych (twarde margaryny, z których robi się wypieki). Nie tylko prowadzą one do miażdżycy, otyłości i upośledzają krążenie, ale mogą też zaburzać gospodarkę hormonalną zarówno kobiet jak i mężczyzn. Ogólnie osoby otyłe mają zaburzoną gospodarkę hormonalną, a mężczyźni mogą mieć też problemy z erekcją.
• Kofeina – zawarta w kawie obkurcza naczynia krwionośne i może upośledzać erekcję u mężczyzn, a u kobiet możliwość zagnieżdżenia się zarodka w macicy.
• Alkohol – obniża u mężczyzn poziom testosteronu i jakość plemników, a u kobiet powoduje problemy z owulacją.
• Węglowodany proste – cukier, białe pieczywo, słodycze, słodkie napoje powodują gwałtowne skoki poziomu cukru w krwi, a wytwarzana przy tym przez trzustkę insulina rozregulowuje gospodarkę hormonalną organizmu.

Doskonałym uzupełnieniem diety wspomagających płodność są suplementy diety, a także zioła, których umiejętne mieszanki mogą pomóc w przygotowaniu organizmu kobiety na poczęcie dziecka i donoszenie zdrowej ciąży.

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1473
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1580
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1200
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2410
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2041
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 2822
10
komentarze: 69 | wyświetlenia: 673
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 975
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 795
10
komentarze: 20 | wyświetlenia: 1139
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3379
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2319
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 1573
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 528
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Gratuluję humoru w tak bardzo ważnym temacie,w którym. jestem złym przykładem dla Panów i szanownych Pań,korzystających,również z czystego powietrza w Warszawie czy w Krakowie..Pocieszam Panów,że jestem z Bydgoszczy,z jeszcze bardziej "zdrowym" powietrzem,którego nie mają mieszkańcy Katowic.Dodam że dorosłe dzieci,piszącego ,który jest złym przykładem dla dietetyków, teoretyków,są po uczelniach za ...  wyświetl więcej

@Marek Lipski: "Gratuluję humoru w tak bardzo ważnym temacie" - temat poważny i Autorka ewidentnie poważnie opisuje ten problem - gdzie masz teksty humorystyczne?

Poza tym temat to: Pokarmy, których trzeba unikać, bo obniżają płodność

Nie ma NIC o dobrym czy złym powietrzu czy głodnych dzieciach i uczelniach ani życiu w PRLu - na temat proszę pisać

Pozdrawiam serdecznie autorkę artykułów i życzę Autorce zdrowia i jeszcze 3 skarbów.

  Steja,  24/11/2015

Dziekuję Panie Marku za komentarze!

@Steja: Proszę więcej pisać.Proszę przekazać, w wolnym czasie, Pani strony internetowe.Pozdrawiam.

  liwa,  24/11/2015

@Steja, nie daj się nabrać na odzywki Lipskiego, bo od idioty ciężko się uwolnić. . poczytaj na jego profilu, żebyś wiedziała o kim mowa..

  liwa,  24/11/2015

@_serpico_: hahahaa.. pamiętam :)))
on każdemu piał, ze rytmiczne, sensowne, piękne i ze nadaje sie na utwor muzyczny albo do manipulujacej reklamy.. :)))) którą on się zajmuje..

@_serpico_: :)

  Trebor,  25/11/2015

Wszyscy zaczynają dostrzegać problem w rozwoju młodego człowieka - a to otyłość, a to cukrzyca, a to problemy ze stawami, a to kwestia płodności.

Niech rodzice zabiorą im telefonu, tablety, komputery, kupią piłkę i wygnają na boisko - to powinno załatwić problem a przykładem na to, że ruch, świeże powietrze i ganianie za piłką z rówieśnikami jest rozwiązaniem wielu problemów (w tym natury

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska