Login lub e-mail Hasło   

Wszechświaty hybrydowe i Mity równoległe

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.tokfm.pl/blogi/adam-jezierski(...)legle/1
Kiedyś językoznawstwo Stalina i agrobiologia Łysenki. Także dziś istnieją równoległe rzeczywistości. W tym także równoległe nieprzystające do siebie rzeczywistości naukowe.
Wyświetlenia: 643 Zamieszczono 24/09/2015

...

Kiedyś upadłe religie nazywano Mitologiami.

W XX wieku termin „mit” zmienił znaczenie i dziś wielu twierdzi, że mity są trwałym elementem kultury.

W czasach PRL Katolicki Uniwersytet Lubelski (KUL) miał renomę dobrej wyższej uczelni. Jedyny, gdzie nauki humanistyczne nie były poddane dyktatowi tak zwanego marksizmu leninizmu. Na KUL-u można było legalnie uprawiać inną filozofię. Krytykować marksizm leninizm w umiarkowany sposób oczywiście. Jednym ze skutków tej „swobody” były duże trudności ze znalezieniem pracy w wyuczonym zawodzie, które dotykały absolwentów KUL-u.

Na KUL-u obowiązywały inne równoległa poglądy. Jak się z czasem okazało nie tylko w naukach humanistycznych i filozofii, ale także w biologii i fizyce (sic).

 

Mity równoległe

Na KUL-u powstała równoległa katolicka biologia i fizyka, oparta na dogmatach religijnych.

Księża pracujący na KUL-u w temacie i na odcinku biologicznym, wzięli się za „naukowe” „wyjaśnianie” zjawisk związanych z życiem, świadomością, pochodzeniem człowieka itp.

Księża pracujący na KUL-u w temacie fizycznym wzięli się za pisanie rozprawek na temat istnienia katolickiego Boga i produkowanie „dowodów” istnienia duszy.

Ksiądz J. Heller został guru polskich fizyków przerażonych grożącymi im karami doczesnymi. Za niezależność od kościoła katolickiego nazywaną propagowaniem ateizmu przewidziana jest dla fizyków kara śmierci naukowej i cywilnej.

Wymyślaniem innych, nowych kar dla naukowców niewierzących w boga prawdziwego w trójcy jedynego zajmuje się sejmowy zespól ds. przeciwdziałania ateizacji. Jeżeli sprawą zajmuje się Sejm to jest szansa, że zbrodnia ateizacji zostanie wprowadzona do Kodeksu Karnego. Zagrożona będzie wysokimi karami, a areszt wydobywczy będzie można stosować bezterminowo w Nowym Guantanamo, które powstanie na terenie jednego z upadłych PGR-ów.

 

Twórca Hybrydowego Wszechświata i jego dzieło

 Znaczenie słów często ulega zmianie.

 Czasem jakieś pojęcie wędruje między słowami.  Dziś temu pojęciu przypisane jest inne słowo niż kiedyś. Jutro będzie związane z innym słowem niż dzisiaj.

 Rewolucje rozpoczynamy od zmiany nazwy (słowa, języka). Znaczące sukcesy w tej dziedzinie ma szkoła wywodząca się od Mieczysława Alberta trojga imion Marii Krąpca. Szkoła związana z KUL-em.

Mieczysław Albert Maria to autor niezliczonej ilości tekstów, którego dzieła zebrane przewyższają ilością tomów nawet dzieła Władimira Ilicza Lenina. Wywarł on wielki wpływ na liczne grono swoich uczniów, którym zaszczepiał neotomistyczną ideologię oraz metodę migracji znaczenia słów.

Mieczysław Albert Maria był wieloletnim rektorem KUL, a później przez lata absolutnym guru dla tamtego środowiska. Przyczynił się do tego fakt, że jednym ze zdolniejszych jego doktorantów był Karol Wojtyła, który kontynuował technikę migracji znaczenia słów wypracowaną przez M.A.M. Krąpca.

 

Językoznawstwo hybrydowe

 Na czym polega technika migracji znaczenia słów i w jaki sposób doprowadza do rewolucji? Czy jest czymś nowym, oryginalnym osiągnięciem M.A.M. Krąpca?

Jak to działa?

Komórkę jajową nazywamy dzieckiem. Następnie stosowanie środków antykoncepcyjnych nazywamy zabijaniem dzieci i wykrzykujemy na temat cywilizacji śmierci i holokaustu nienarodzonych.

Pomniejszamy w ten sposób mordy dokonane na Żydach (prawdziwy holokaust) oraz szczujemy przeciwko niewierzącym.

 Inne zastosowanie.

Bojowników domagających się wolności nazywamy terrorystami i mordujemy ich setkami tysięcy razem z rodzinami. W tym: - razem z dziećmi narodzonymi (kilka lat temu). Akcję taką nazywamy szerzeniem demokracji.

Albo …

Eutanazję nazywamy zaniechaniem uporczywego leczenia i doprowadzamy do śmierci Wojtyły. Wielkiego wroga eutanazji.

Czy to jest coś nowego?

Nowatorskie jest stosowanie tej metody do przez „politycznie niezaangażowanych” księży katolickich.

Ogólnie metoda jest znana od bardzo dawna. Np. Orwell nazywał ją nowomową.

 


Adam Jezierski

 ...

.

 

 

 

 

Podobne artykuły


17
komentarze: 19 | wyświetlenia: 8058
26
komentarze: 20 | wyświetlenia: 16511
24
komentarze: 9 | wyświetlenia: 27978
21
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1956
21
komentarze: 11 | wyświetlenia: 3345
18
komentarze: 9 | wyświetlenia: 4211
17
komentarze: 1 | wyświetlenia: 2147
16
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1771
16
komentarze: 5 | wyświetlenia: 5957
13
komentarze: 2 | wyświetlenia: 3280
149
komentarze: 36 | wyświetlenia: 81570
78
komentarze: 18 | wyświetlenia: 57594
32
komentarze: 38 | wyświetlenia: 48427
29
komentarze: 9 | wyświetlenia: 43625
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska