Login lub e-mail Hasło   

Watykańska cenzura?

Kastruje teksty Papieża Franciszka w tłumaczeniach jego dokumentów przeznaczonych dla polskich czytelników. Może wynika to z róznicy między tekstami przygotowanymi a wygłoszonymi
Wyświetlenia: 629 Zamieszczono 27/09/2015

 

Orędzie Matki Bożej z Medziugorje, 25 września 2015

 

Orędzie Najświętszej Maryi Panny przekazywane dla świata za pośrednictwem widzącej Mariji Pavlović-Lunetti, każdego 25 dnia miesiąca.

1506558_573024796099748_541959938_n'Drogie dzieci! Również dziś proszę Ducha Świętego, by wypełnił wasze serca mocną wiarą. Modlitwa i wiara wypełni wasze serce miłością i radością i będziecie znakiem dla tych, którzy są daleko od Boga. Dziatki, zachęcajcie się nawzajem do modlitwy sercem, aby modlitwa wypełniła wasze życie i dziatki każdego dnia będziecie przede wszystkim świadkami służenia Bogu podczas adoracji i bliźniemu w potrzebie. Jestem z wami i oręduję za wami wszystkimi. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”
Źródło: medziugorje.blogspot.com

************

Różaniec od Papieża Franciszka dla Mariji Pavlović-Lunetti

Widząca Marija zapytana o powracające w mediach doniesienia stwierdzające że Watykan ogłosił negatywny raport na temat zjawisk w Medziugorju i że Papież Franciszek jest im przeciwny, zaprzecza jakoby miały być one prawdziwe.

„To wszystko wymysły i plotki rozsiewane przez media. Zaledwie w zeszłym tygodniu otrzymałam od Papieża Franciszka różaniec”.

Marija opisała jak ksiądz, przybyły z Watykanu do Medziugorja prosto ze spotkania z Papieżem Franciszkiem otrzymał od Jego Świątobliwości różaniec. Zapytał go „Ojcze Święty, jadę do Medziugorja i spotkam się tam z Mariją, jedną z widzących. Czy mogę przekazać jej ten dar od Ciebie?” Papież odpowiedział „Tak, możesz”. Ksiądz następnie udał się do Medziugorja i przekazał Mariji różaniec, informując ją o spotkaniu z Ojcem Świętym.
Marija pokazała nam różaniec z papieskim emblematem. Był on oprawiony w ramę razem z innymi różańcami, włącznie z różańcem, który otrzymała od Papieża Jana Pawła II oraz kolejnym, od Papieża Benedykta XVI.


W mediach od czerwca przewijają się fałszywe doniesienia, że Watykan nie uznaje zjawisk, pomimo tego, iż sama komisja Watykańska potępia raporty jako „zmanipulowane” i mające oczywisty cel podważenia dobrych relacji pomiędzy wiernymi akceptującymi Medziugorje, pielgrzymującymi tam od lat, oraz Ojcem Świętym.

Źródło: medjugorje.org.pl

prawda czasów i prawda ekranu - cui bono?

 
Służby informacyjne Stolicy Apostolskiej publikują na papieskich stronach teksty papieskich wystąpień. Szkoda tylko, że są to teksty przygotowane do wygłoszenia, a nie te faktycznie wygłoszone.

Przykład: spotkanie z biskupami Konferencyj Episkopatów Ameryki Łacińskiej - transkrypcja hiszpańska i wersja polska.

A oto nagranie wystąpienia udostępnione przez ACI Prensa  :https://youtu.be/AX7eYMRYpGQ

 

Pomiędzy 25:00 a 25:50 słychać, jak papież omawia jeden ze sposobów ideologizacji przesłania ewangelicznego - "propozycję gnostycką":

Na stronie watykańskiej czytamy:
Propozycja gnostycka. Ma pewien wiązek z pokusą wcześniejszą. Zwykle występuje w grupach e1itarnych jako propozycja wyższej duchowości, dosyć odcieleśnionej, prowadząc do postaw duszpasterskich typu „quaestiones disputatae” [kwestie dyskutowane]. Było to pierwsze wypaczenie wspólnoty pierwszych chrześcijan, a pojawia się ponownie w historii Kościoła w nowych i zmienionych wersjach. Powszechnie nazywa się ich „katolikami oświeconymi” (jako że są obecnie spadkobiercami kultury oświeceniowej).
Tymczasem na nagraniu (25:58 i dalej) słyszymy Franciszka, gdy już od siebie dodaje przykład na dzisiejszy "oświecony gnostycyzm" :
To ciekawe, że wraz z rozpoczęciem mego pontyfikatu dostałem listy od tego typu wiernych katolików, które zawierały gratulacje a poniżej żądania skierowane do mnie, bo to jest ponoć jedyna droga do unowocześnienia Kościoła, a tak wogóle to już najwyższy czas na to, abym zniósł celibat, aby zakonnice można było wyświęcać na księży (słychać głośny śmiech obecnych na sali biskupów), serio! Aby ponownie zaślubieni rozwodnicy mogli przyjmować Komunię świętą... To tylko mały przykład tego typu myślenia, tej hermeneutyki 
Komu zależy na cenzurowaniu wypowiedzi papieża Franciszka?
 
 
 
 

Papież mówi NIE komunii dla rozwodników w nowych związkach

 

papiez_franciszek

Od bez mała już dwóch lat trwa w Kościele ożywiona dyskusja na temat aktywnych seksualnie rozwodników w nowych związkach. Jak do tej pory najwięcej uwagi przyciągało stanowisko papieża Franciszka, które wydawało się nie być jasne. Franciszek w znanych w mediach wypowiedziach nigdy nie powiedział pomysłowi dopuszczenia tych osób do sakramentów ani „tak”, ani „nie”.

Okazuje się jednak, że Franciszek mówił o sprawie bardzo jednoznacznie już…w 2013 rokuPropozycję dopuszczenia takich osób do Komunii świętej po prostu wyśmiał, stawiając ją w wyraźnie krytycznych słowach obok takich wymysłów, jak wyświęcanie zakonnic na księży.
Nie wiedzieć czemu, wypowiedź, w której padają te słowa, została ocenzurowana przez służby prasowe Watykanu i w zasadzie nie przebiła się do publicznej wiadomości…

A oto film, na którym Ojciec Święty zajmuje bardzo wyraźne stanowisko w tej sprawie. Na sprawę zwrócił uwagę portal Breviarium.blogspot.com, przytaczając też polskie tłumaczenie słów papieża. Rzecz zaczyna się od 25 minuty:

Co mówi papież? Oto, co podał Watykan, relacjonując to spotkanie z biskupami Konferencji Episkopatów Ameryki Łacińskiej:

„Propozycja gnostycka. Ma pewien wiązek z pokusą wcześniejszą. Zwykle występuje w grupach e1itarnych jako propozycja wyższej duchowości, dosyć odcieleśnionej, prowadząc do postaw duszpasterskich typu „quaestiones disputatae” [kwestie dyskutowane]. Było to pierwsze wypaczenie wspólnoty pierwszych chrześcijan, a pojawia się ponownie w historii Kościoła w nowych i zmienionych wersjach. Powszechnie nazywa się ich „katolikami oświeconymi” (jako że są obecnie spadkobiercami kultury oświeceniowej)”.

Sęk w tym, że na tym nie koniec! Papież rozwija ten temat, o czym służby prasowe Watykanu już milczą. A oto, co powiedział dalej Franciszek:

To ciekawe, że wraz z rozpoczęciem mego pontyfikatu dostałem listy od tego typu wiernych katolików, które zawierały gratulacje a poniżej żądania skierowane do mnie, bo to jest ponoć jedyna droga do unowocześnienia Kościoła, a tak w ogóle to już najwyższy czas na to, abym zniósł celibat, aby zakonnice można było wyświęcać na księży (słychać głośny śmiech obecnych na sali biskupów), serio! Aby ponownie zaślubieni rozwodnicy mogli przyjmować Komunię świętą… To tylko mały przykład tego typu myślenia, tej hermeneutyki 

Widać stąd więc jasno: postulat dopuszczenia aktywnych seksualnie rozwodników w nowych związkach do Komunii świętej papież Franciszek uważa po prostu za całkowity absurd! A wobec tego wszystkie obawy katolików o to, że papież mógłby zaproponować odejście od wiary, nie mają żadnej podstawy.

Napisał Dextimus 

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1473
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1580
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1200
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2410
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2041
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 2822
10
komentarze: 69 | wyświetlenia: 672
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 975
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 795
10
komentarze: 20 | wyświetlenia: 1139
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3379
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2318
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 1572
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 528
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Dziękuję serdecznie za ten artykuł.Z poważaniem.Ukłony.

  mojra  (www),  01/10/2015

@Marek Lipski: do usług, klient nasz Pan! Więcej ani mru mru...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska