Login lub e-mail Hasło   

Kiedy korzystać ze sztucznych kwiatów?

Sztuczne kwiaty stanowią doskonałe rozwiązanie na wiele okazji, jednak nie na wszystkie. Kiedy dobrze kupić sztuczne kwiaty, a kiedy lepiej zdecydować się na żywe?
Wyświetlenia: 394 Zamieszczono 28/09/2015


Kwiaty świetnie nadają się na większość uroczystości lub prezentów, jednak warto pamiętać, kiedy lepiej wręczyć żywy kwiat niż sztuczny. Sztuczne stanowią świetny wybór, kiedy zależy przede wszystkim na trwałości i długim czasie, w którym mogą zdobić pomieszczenie.

Uroczystości żałobne

Na tego typu uroczystości sztuczne kwiaty mogą stanowić najlepsze wyjście. Listopadowe święto zmarłych kojarzy się z chłodem, a wiele pogrzebów odbywa się zimą. Dlatego choćby ze względu na warunki pogodowe sztuczne kwiaty okazują się najlepszym wyjściem.
Inną ich zaletą w takiej sytuacji może stać się brak konieczności podlewania i ogólnego dbania o nie. Dzięki temu długo pozostaną w niezmienionym stanie np. na grobie, dzięki czemu pamięć o zmarłych zostanie zauważana przez długi czas.

Ślub, komunia, chrzciny

Takie uroczystości wymagają wręcz kwiatów białych, kojarzonych z niewinnością i pierwszą miłością. Dlatego zakup roślin o takiej barwie okaże się najrozsądniejszy. Właśnie roślin, ponieważ skorzystanie z usług hurtowni kwiatów sztucznych może zostać odebrane bardzo negatywnie – w końcu kto z nas chciałby dostać na swoim ślubie sztuczne kwiaty? W przypadku ślubów mogą one zostać odebrane jako zły znak, oznaczający „śmierć” miłości, reprezentowanej przez żywe, białe kwiaty.

Ozdabianie mieszkania

Kiedy wybieramy kwiaty do udekorowania swojego mieszkania, warto najpierw zadać sobie pytanie, na czym przede wszystkim nam zależy oraz na co możemy sobie pozwolić. Jeżeli poza pięknym wyglądem chcemy także zapachu, żywe kwiaty staną się nieodzowne. Jeżeli natomiast zadowala nas wyłącznie wygląd, to wystarczą jedynie sztuczne kwiaty. Staną się też doskonałe w przypadku braku czasu – jeżeli napięty grafik nie pozwala na zadbanie o rośliny, jedynym wyjściem pozostanie postawienie na półce kwiatów sztucznych. Żywe wymagają wiele pielęgnacji.

Podziękowania

Każdy chce czasami komuś za coś podziękować, a w przypadku wielkiego długu wdzięczności cóż może okazać się lepsze niż kwiaty? Okażą się idealne zwłaszcza w przypadku np. podziękowania profesorowi za pomoc w napisaniu pracy magisterskiej. Wówczas w grę wchodzą jedynie żywe kwiaty. Sztuczne mogą zostać odebrane bardzo negatywnie, ponieważ może wyglądają pięknie, jednak właśnie ze względu na swoją sztuczność nie stanowią dobrego prezentu.


Sztuczne kwiaty można zastosować w wielu sytuacjach, jednak dobrze wiedzieć w jakich tego nie robić. Dlatego warto pomyśleć, co samemu chcielibyśmy otrzymać – czy żywe kwiaty, czy może sztuczne. Dobrze jednak upatrzyć sobie wcześniej sklep internetowy ze sztucznymi kwiatami by w razie potrzeby nie musieć szukać. Albo od razu udekorować swoje mieszkanie. Chcesz wiedzieć więcej? Kliknij TUTAJ.

Podobne artykuły


16
komentarze: 111 | wyświetlenia: 2058
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 842
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 787
12
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1457
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 918
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1265
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 399
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 660
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 630
10
komentarze: 298 | wyświetlenia: 939
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 684
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 569
9
komentarze: 140 | wyświetlenia: 771
9
komentarze: 107 | wyświetlenia: 994
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 957
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska