Login lub e-mail Hasło   

Rozwój Twojej kuchni

Nie zastanawiało Cię nigdy jak wyścig technologiczny wpłynie na użyteczność Twojej kuchni? Co już przeżyło swój największy rozwój, a co jeszcze nie? Rozwój czego obecnie trwa?
Wyświetlenia: 343 Zamieszczono 28/09/2015

Kuchenka?

Okazuje się, że jednak nie. W temacie kuchenek nie można wymyślić już wiele. Cztery palniki, ewentualnie płyta indukcyjna i piekarnik – oto cała kuchenka. Usprawnia się wciąż te urządzenia o nowe funkcje dotyczące energooszczędności, jednak w kwestii użytkowania nic więcej się nie zmieni.
Natomiast nieco inaczej wygląda sprawa z kuchenkami mikrofalowymi. W sprawie energooszczędności można zdziałać tu całkiem sporo, natomiast jeszcze więcej w kwestii szybkości podgrzewania potraw oraz gabarytów – mikrofalówki obecnie nie stanowią wcale najlżejszego sprzętu.

Lodówka?

Pytanie o lodówkę okazuje się jak najbardziej na miejscu, jednak tutaj także nie odnotowuje się wielkich postępów na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Lodówki stają się coraz bardziej energooszczędne, pojemne i wypełnione elektroniką, dzięki której bezproblemowo można ustawić odpowiednią temperaturę. Nawet wydają sygnał dźwiękowy, kiedy drzwi nie domknięto. Jednak trudno wyobrazić sobie, co lodówka może robić jeszcze. Posiadać kostkarkę i generować lód? Już to robi. Posiadać wbudowany telewizor? Od kilku lat na niektórych modelach lodówek można obejrzeć ulubiony program. Nie robi jeszcze kawy, jednak ciężko przewidzieć, co powstanie za pięć lat.

Meble?

Meble stanowią jeden z najważniejszych elementów wystroju kuchni i także jeden z bardzo dynamicznych. Ilu projektantów i właścicieli, tyle projektów i wizji. Kuchnie kamienne, drewniane, nowoczesne, klasyczne, zimne, ciepłe, malutkie czy ogromne – wyboru nie można ograniczyć. Tym bardziej, że meble jako element wystroju okazują się bardzo plastyczne i w zasadzie można nadać im dowolny kształt.
Także ich lokalizacja zyskuje coraz ciekawsze idee. Wcześniej jako standard wystarczyły półki i blaty, natomiast dziś wiele osób nie potrafi wyobrazić sobie kuchni bez wysepki ani grafitowego okapu. Natomiast coraz częstsze stają się też piwniczki ulokowane bezpośrednio pod kuchnią i tam posiadające wejście – w piwniczkach znajdują się półki np. na przetwory lub wino.

Zlewozmywak

Największym zaskoczeniem i elementem kuchni najbardziej podatnym na zmiany okazują się zlewozmywaki. Wykonuje się je dziś z wielu solidnych materiałów, np. granitu. Zlewy kuchenne granitowe charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia, na wysokie temperatury oraz zabrudzenia. Dzięki powłoce antyseptycznej (więcej o niej TUTAJ) nie pozwalają rozmnażać się bakteriom i groźnym zarazkom, natomiast materiał z jakiego je wykonano sprawia, że pięknie pasują do każdej kuchni, ponieważ można dostać je w każdym kolorze i kształcie. Umożliwia to dopasowanie zlewozmywaka nie tylko do designu kuchni, ale też do potrzeb – dzięki możliwości zakupu zlewozmywaków kuchennych 1-komorowych dopasujesz zmywak do niewielkiej kuchni, natomiast zlewozmywaki kuchenne dwukomorowe z ociekaczem wpasują się w kuchnię z dużą powierzchnią blatów.

Elementów użytkowania kuchni znaleźć można wiele, nie wszystkie jednak rozwijają się w różnym tempie. Niektórych nie uda się poznać za kilka lat, inne pozostaną w niezmienionej formie. Pozostaje pytanie, jak bardzo zmienią się te, które w ciągu ostatnich pięciu lat tak się zmieniły? Jak mogą wyglądać za dziesięć następnych?

Podobne artykuły


111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 62005
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31753
54
komentarze: 58 | wyświetlenia: 33215
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 64357
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65710
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 29723
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23870
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 29188
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 24365
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26746
33
komentarze: 78 | wyświetlenia: 13024
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska