JustPaste.it

Moda na białe meble

Kolor biały jest niezwykły. Posiada tyle pozytywnych cech, że inne barwy mogą mu autentycznie pozazdrościć.

Kolor biały jest niezwykły. Posiada tyle pozytywnych cech, że inne barwy mogą mu autentycznie pozazdrościć.

 

0d04d04a3ae2535d0d9fe2abc404264b.jpg



Nie dość, że jest bardzo „bezpiecznym”, bo doskonale komponuje się z innymi barwami, to jeszcze dzięki swojemu klasycznemu pięknu dodaje wnętrzu spokoju i elegancji. Nie da się ukryć, że kolor ten jest bardzo popularny nie tylko w Polsce. Moda na białą barwę utrzymuje się od dobrych kilku sezonów i wcale nie zapowiada się na to, by miało się to zmienić. Biały ma wręcz magnetyczną siłę przyciągania do siebie coraz to nowych zwolenników. Znajduje ich wśród kobiet, mężczyzn, osób ceniących nowoczesność i stonowaną klasykę, młodszych i starszych – sztuczne bariery nie stanowią dla niego przeszkody. Przyjrzyjmy się bliżej cechom tego koloru i sprawdźmy czym jest to „coś”, co biała barwa w sobie ma.

Pozytywne cechy białych mebli

Decydując się na zakup nowych mebli musimy wybrać materiał, z którego będą wykonane. Zazwyczaj w takiej sytuacji chcemy żeby były one funkcjonalne i piękne, a do tego trwałe i wytrzymałe. Aby posiadać wszystkie te cechy w jednym produkcie, dobrym wyborem będą drewniane meble w kolorze białym lub którymś z jego licznych odcieni. Drewno, wraz ze swoimi charakterystycznymi cechami: wytrzymałością i trwałością zapewnią długowieczność, a naturalne piękno, które zostanie dodatkowo okraszone białym kolorem zapewni niebiańskie wręcz połączenie – eleganckie i wzbudzające pozytywne uczucia. Bogate są również możliwości wybarwienia. Począwszy od białego woskowania, które pozostawia widoczne usłojenie, poprzez biały olejowosk, który podkreśla naturalne piękno drewna, aż po biały ekolakier kryjący, który nie pozostawia widocznych słojów, ale pozwala je wyczuć poprzez dotyk. Duży wybór wykończeń zapewnia zaspokojenie potrzeb zróżnicowanego grona zainteresowanych. Dodatkowo możliwe są wykończenia matowe lub błyszczące, które jeszcze bardziej podkreślają piękno białego. Wspomniałem wcześniej o kompozycjach białego z innymi kolorami – prawdą jest, że barwa ta jest bardzo uniwersalna, doskonale dopasowuje się do różnych kolorów, dzięki czemu można stworzyć niezwykłe połączenia. Możemy bawić się kolorami, łącząc np. białe meble z żywymi kolorami na ścianach. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia i nasz gust. Pozostawione zostaje także szerokie pole do popisu związanego z dodatkami, które będą mogły dodać charakteru naszej aranżacji. Kolejną zaletą koloru białego na meblach jest zdolność odbijania światła, co przekłada się na optyczne powiększanie przestrzeni. Fakt ten docenią głównie posiadacze niewielkich metrażowo mieszkań, ponieważ białe meble są w stanie wizualnie powiększyć mieszkanie o kilka metrów kwadratowych. Biel jest kolorem neutralnym, dobrze sprawdza się w mieszkaniach minimalistów, ale czuje się świetnie również w nowoczesnych wnętrzach – możemy postawić na kontrastowe zestawienie białych i czarnych mebli, czyli klasyczne połączenie dwóch najpopularniejszych kolorów. Wiele osób boi się, że kolor biały szybko się im znudzi – nie mogę powiedzieć „na pewno się nie znudzi”, ale mogę zapewnić, że niewiele potrzeba, by nawet poprzez detale, ich zmianę, bądź zmianę ich koloru, odświeżyć pomieszczenie i nadać mu nowego blasku. Innym popularnym strachem, który wiąże się z białym meblami jest poczucie, że są one trudne do utrzymania w czystości. Nic bardziej mylnego – wymagają poświęcania takiej samej uwagi jak meble innego koloru, a do tego posiadają cechę, która przemawia na plus właśnie za nimi, mianowicie na białych meblach słabiej widać odciski palców.

Czarno na białym, czyli podsumowanie

Widząc tyle pozytywnych cech białego koloru i mebli nim wykończonych, nie ma się co dziwić, że od paru lat ciągle jest trendy. Czas niepowstrzymanie płynie, a biały wciąż jest na topie. Ludzie bardzo go cenią i mają ku temu liczne powody. Łączy w sobie prostotę i piękno, a ponoć piękno tkwi w prostocie. Może właśnie to jest najważniejsza cecha, która przemawia za panowaniem białej barwy w mieszkaniach ludzi z całego świata.

Kuba Srebrzyński

Autor: Kuba Srebrzyński

O autorze: Kuba Srebrzyński - student II roku filologii polskiej w Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie.

Dołącz do Kuby Srebrzyńskiego na Google+

Strona: www.woodica.pl