Login lub e-mail Hasło   

Każdy dzień jest szczególny.

Każdy dzień jest wyjątkowy...każdy dzień, każda godzina i każda minuta są wyjątkowe Z cyklu:opowiadania rodzinne.
Wyświetlenia: 625 Zamieszczono 02/10/2015


Mój przyjaciel otworzył szufladę komody swojej żony i wyjął ładnie zapakowaną paczuszkę. W środku była jedwabna bielizna. Odłożył opakowanie i długo przyglądał się delikatnej koronce.

     - Kupiłem jej to, kiedy pierwszy raz byliśmy w Nowym Jorku. To było osiem albo dziewięć lat temu. Nigdy tego nie założyła, chciała zostawić sobie na szczególną okazję. Myślę, że teraz jest szczególna okazja.

     Zbliżył sie do łóżka i położył bieliznę obok innych rzeczy, które zaniósł do zakładu pogrzebowego. Jego żona umarła. Kiedy się do mnie odwrócił, powiedział:

     - Nie zostawiaj nic na szczególną okazję. Każdy dzień życia jest szczególną okazją.

     Ciągle jeszcze myślę o tym, te słowa zmieniły moje życie. Teraz mniej sprzątam, a więcj czytam. Siadam na tarasie i podziwiam krajobraz, nie zwracając uwagi na chwasty w ogrodzie. Spędzam więcej czasu z rodziną i przyjaciółmi, a mniej w pracy. Zrozumiałam, że życie to zbiór doświadczeń, które należy cenić. Od teraz nic nie zostawiam na potem. Codziennie używam kryształowych kieliszków. Jeśli mam na to ochotę, używam moich drogich perfum i zakładam nowy żakiet na zakupy. Wszystko, co jest tego warte, chcę widzieć, słyszeć i robić tu i teraz.

     Nie jestem pewna, co zrobiłaby żona mojego przyjaciela, gdyby wiedziała, że nie będzie jutra. Myślę, że zatelefonowałaby do rodziny i bliskich przyjaciół, być może zatelefonowałaby też do kilku dawnych przyjaciół, żeby przeprosić za przykrości i pogodzić się. Być może poszłaby na kolację do chińskiej restauracji (jej ulubiona kuchnia).

     Gdybym wiedziała, że moje dni są policzone, byłoby mi szkoda wszystkich małych, niezałatwionych spraw, nienapisanych listów i tego, że nie spotkałam sie z przyjaciółmi, z którymi mieliśmy sie "zdzwonić". Byłoby mi szkoda, że nie dość często mówiłam ukochanym osobom, jak bardzo ich kocham.

     Teraz staram sie nie tracić niczego, co wnosi radość i uśmiech w nasze życie. Mówię sobie, że każdy dzień jest wyjątkowy...każdy dzień, każda godzina i każda minuta są wyjątkowe.

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1263
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1101
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 554
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 672
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 720
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 765
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 366
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 751
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 609
 
Autor
LM
Dodał do zasobów: Marek Lipski
Artykuł"Nie zostawiaj nic na szczególną okazję. Każdy dzień życia jest szczególną okazją." - takie to oczywiste, że zapominamy o tym niemal każdego dnia

  lewi,  02/10/2015

Bardzo wartościowy i refleksyjny artykuł. Większość pisze o byle czym- natomiast takich artykułów szukać ,,ze świecą''

@liwa: Sprawdz dokładnie w internecie. Każdy dzień, każda godzina i każda minuta są wyjątkowe.

@liwa: Tekst jest tylko małym fragmentem ze Starej, indyjskiej Tantry,którego brakuje w adonai.pl .Z współczesną transpozycją.Cały, obszerny tekst , artykuł był, na stronie parafii Sw.Antoniego , w Lesznie.(skany jpg) Przekazany, dodatkowo, tak jak w eioba.pl do bazy tekstów, artykułów , do bardzo dobrego portalu adonai.pl. Sorry ale ja mam własną ,zaprogramowaną "szukarkę",która szuka na moje życ ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska