Login lub e-mail Hasło   

Zwiększ swoje szanse na kredyt hipoteczny

Zamieszkanie na swoim to spore zobowiązanie finansowe, nierzadko połączone z zaciągnięciem kredytu hipotecznego. Sprawdź jak poprawić swoją zdolność kredytową.
Wyświetlenia: 434 Zamieszczono 08/10/2015

Wiele osób marzy o nowym mieszkaniu lub domu, niestety nie każdy może sobie pozwolić na tak duży wydatek. W tej sytuacji ogromną pomocą okazuje się być kredyt hipoteczny. Pomimo że nierzadko budzi negatywne skojarzenia, często jest jedyną drogą do spełnienia marzenia o własnym „M”. Zanim udamy się na spotkanie z przedstawicielem banku, trzeba się odpowiednio przygotować. Wrażenie jakie zrobimy może zaważyć na tym czy bank udzieli nam pożyczki.

Pierwszą rzeczą, którą trzeba wziąć pod uwagę jest zdolność kredytowa. Zgodnie ze swoją definicją oznacza zdolność do spłaty zaciągniętego kredytu wraz z odsetkami w terminach określonych w umowie. Aby ją sprawdzić wystarczy skorzystać z jednego z darmowych kalkulatorów kredytowych, które można znaleźć w Internecie. Oceniając zdolność kredytową bierze się pod uwagę takie kwestie jak: dochód gospodarstwa domowego, ilość osób, opłaty za mieszkanie i wiele, innych.

Przed pierwszą wizytą w banku, warto zastanowić się jak ową zdolność kredytową można poprawić. Bez wątpienia do zmniejszenia szans na kredyt przyczynia się zadłużenie na kartach kredytowych, a także wysokość limitów długu na naszym koncie. Pamiętajmy również, że bank bierze pod uwagę tylko udokumentowane źródła dochodu. Dochody, które nie zostały przedstawione w Urzędzie Skarbowy formalnie nie powiększają naszego dochodu. Jeżeli mogą nam pomóc w uzyskaniu kredytu, powinniśmy je wcześniej sformalizować.

Należy mieć na uwadze, że bank rozpatruje także pewne „miękkie” kwestie, na które mamy znacznie mniejszy wpływ. Istotnymi czynnikami są tutaj: wiek kredytobiorcy, staż pracy, stałość miejsca zatrudnienia czy stałość miejsca zamieszkania. Choć nie jest to informacja oficjalna „prześwietlane” jest także życie prywatne potencjalnego kredytobiorcy. Przed wizytą w banku warto sprawdzić swoje konta na serwisach społecznościowych.

Kolejnym etapem bankowego monitoringu, na jaki trzeba się przygotować jest ocena scoringowa. Sprawdź na czym polega ta metoda: czytaj więcej.

Dział Analiz DOPOZNANIA.PL

Podobne artykuły


7
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2320
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 74893
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 648622
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 15322
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21755
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40685
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17585
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13245
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53481
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22899
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 18333
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23506
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska