Login lub e-mail Hasło   

Przepychanki i slogany pseudokatoli

Problem uchodźców jest rozlany na całą Europę w tym katolicką Polskę. Jezus nauczał by miłować bliźnich, by drzwi dla nich zostawiać otwarte, by wspierać potrzebujących i...
Wyświetlenia: 1.536 Zamieszczono 13/11/2015

Problem uchodźców jest rozlany na całą Europę w tym katolicką Polskę.

Jezus nauczał by miłować bliźnich, by drzwi dla nich zostawiać otwarte, by wspierać potrzebujących
 i za potrzebujących się modlić.

Jakie są realia? Ci, którzy nauczają słów Jezusa sami często krzyczą jakim to zagrożeniem są uchodźcy.
Zagrożeniem dla wiary, zagrożeniem dla kultury, zagrożeniem dla Europejczyka, zagrożeniem dla innego człowieka.

Zagrożenie wiary i kulruty - czy naprawdę, jeśli jestem osobą wierzącą, wierzącą szczerze, głęboko z pełnym przekonanie,
coś zagraża tej wierze? Nawet jeśli przez chwilę jako osoba wierząca zwątpię - mogę nawrócenia poszukać w Piśmie
i przemyśleć swoje postanowienia, słabości itd. by znów nabrać pełnej siły wiary. To o jakim zagrożeniu mowa?

Zagrożenie dla Europejczyka - a czym/kim jest Europejczyk? Czy aby na pewno każdy mieszkaniec Europyw pełni identyfikuje się ze swoim kontynentem bardziej niż z krajem, regionem, miastem/miasteczkiem?
Czy aby dzisiaj w wielu miejscach nie ma więcej przyjezdnych niż "obcych"?
Popatrzmy na większe miasta w Polsce - ile katowiczan jest w Katowicach a ile napływowych osób - czy ktoś z tym walczy?
Czy ten napływ osób spoza regionu zaburzył poczucie przynależności rodowitemu katowiczaninowi?
Wątpię, ale można podyskutować

Zagrożenie dla innego człowieka - no tak, tutaj temat bardziej poważny bo faktycznie w szeregi uchodźców mogą wtargnąć
terroryści. Ale czy Jezus też nie nauczał by się nie lękać?

Sami katole - pamiętam jeden z artykułów, który dotyczył kibiców Śląska Wrocław dumnie rozwieszających slogan "Brońmy chrześcijanizmu" ... tyko przed czym/kim i kto miałby niby tego bronić? Czy nagle teraz dopiero lud ciemny się obudził i zaczął utożsamiać się z chrześcijaństwem? Jeśli tak - TO SUPER - tylko dlaczego znów w formie odwrotnej niż nauczał sam Jezus i naucza Bóg w Piśmie? Schizofrenia, brak wiedzy, brak umiejętności czytania i słuchania czy jeszcze coś innego?

Na co dzień słyszymy w wiadomościach jak sąsiad sąsiada zabija, jak jeden drugiego okrada. Nie potrafimy się przed tym bronić a chcemy bronić się przed uchodźcami, którzy jeszcze niczego nam nie zrobili?

Dla szarego człowieka taka postawa może być wytłumaczalna jeśli ten sam człowiek nie nazywa siebie chrześcijaninem.
Zdecydowanie takiej postawy powinni wystrzegać się księża i duchowni.

Przy tym wszystkim, warto zastanowić się ile chrześcijaństwa jest w samych księżach/kapłanach. I jakimi byliby ludźmi gdyby obedrzeć ich z tej obłudy, pieniędzy i kłamstw

Amen

Podobne artykuły


18
komentarze: 111 | wyświetlenia: 2288
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 979
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1630
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 539
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1002
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 803
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 765
10
komentarze: 107 | wyświetlenia: 1077
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 644
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 587
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 582
9
komentarze: 6 | wyświetlenia: 531
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 464
8
komentarze: 101 | wyświetlenia: 579
8
komentarze: 46 | wyświetlenia: 676
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Henear,  13/11/2015

Katocholizm groźna choroba, najbardziej podatne na zarażenie są noworodki - choroba rozwija się wraz z wiekiem, niska inteligencja sprzyja natężeniu choroby.

  Kardei,  14/11/2015

Katolicyzm też jest zagrożeniem dla człowieka :C

  swistak  (www),  14/11/2015

Ateizm to też choroba sieroca duszy maltretowanej przez rozumek a ateista to brakujące duchowe ogniwo, jak w terorii Darwina, między małpą a dzieckiem Bożym!

Kolejny nawiedzony.
Eh. A ziemia była płaska, a innowierców trzeba było mordować. Chrześcijanie mieli większą wydajność w ludobójstwie niż Hitler i Stalin. Gdzie to miłosierdzie? ;)

  swistak  (www),  14/11/2015

@Kardei: pewnie twoja dupe przed islamistami obronią geje i postępaccy lewacy?

@Kardei: oczywista bzdura, socjalizmy w rok wykańczały
więcej ludzi niż Chrześcijaństwo przez całą swoją historię

  Kitek,  19/11/2015

@kontolk: Od czasu zrównania religii chrześcijańskiej z religiami pogańskimi, to znaczy od Edyktu Mediolańskiego do chwili zlikwidowania Inkwizycji Kościół wymordował ponad 100 milionów ludzi na całym świecie. Jeśli ktoś chce myśleć inaczej, to zawsze może.

@Marek Lipski: Dziś panie Marku może pan usiąść przed komputerem i wykrzyczeć na cały świat - miałem rację. Być może nawet ją pan ma ale ja się pytam czy z ręką na sercu może pan powiedzieć że jest chrześcijaninem?

  Trebor,  16/11/2015

@Marek Lipski: "Paryż został zaatakowany a tutaj czytam prowokacyjny tekst pod ateistów i publiczność, list pochwalny dla islamistów, dla terrorystów, przeciw katolikom" - ogarnij się człowieku!

Mogłeś wcześniej zerknąć na ten artykuł PRZED zamachami zamiast pisać kolejny irytujący komentarz pod jakimś tekstem.

Zauważ, że artykuł BYŁ pisany PRZED zamachami w Paryżu i kompletnie do nich nie nawiązuje.

@roszpunek: Tak.Jestem bezczelnym, z kolekcja mieczy (z pisemnym pozwoleniem) chrzescijaninem,ktorego czesc rodziny zostala zamordowana przez muzulmanow. Mam prawo , tak jak inni,bronic swojej Rodziny przed masakra zboczonych ,pod wplywem narkotykow,atakujacych perwesyjnych muzulmanow.Oni nie pytaja o zgode jak morduja chrzecijan.Ja tez nie musze pytac o pogode gdy zaatakuja Rodzine a moja smierc ...  wyświetl więcej

@Marek Lipski: Pewien muzułmanin powiedział mi że to Zachód rozpętał terroryzm i coraz częściej, coraz więcej ludzi to potwierdza. Mówił on " że przyjechaliście, zburzyliście nasze domy, zabijaliście i zabijacie naszych braci, ojców i dzieci. Po kolei zniszczyliście Irak, Libię i inne, na koniec zdestabilizowaliście Syrię, wasze ofiary idą w miliony, to wy zbroicie bandytów i pozwalacie im działać ...  wyświetl więcej

  nse,  16/11/2015

Po co bronić wiary na zewnątrz jeśli nie potrafi się jej obronić w sobie ??

  Trebor,  16/11/2015

@Mariusz Kajstura: świetnie postawione pytanie!

  lewi,  16/11/2015

Polskie społeczeństwo jest okropnie podzielone, w wielu kwestiach politycznych, ekonomicznych, czy społecznych.
Zamiast kierować się rozsądkiem, jeden na drugiego ,,wylewa pomyje '',

  Kitek,  19/11/2015

A kto to taki ten bliźni?

  Trebor,  19/11/2015

@Kitek: przeczytaj uważnie tekst, poszukaj w naukach Jezusa i myślę, że szybko znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie ;-)

  Kitek,  19/11/2015

@Trebor:Nie mam ochoty szukać jakichś bzdurnych odpowiedzi w naukach Jezusa. Ja je znam bardzo dobrze i nie tylko te nauki..

  Trebor,  19/11/2015

@Kitek: to po co zadajesz pytanie, na które powinieneś znać odpowiedź nawet nie znając BARDZO dobrze nauk Jezusa? Wcale nie trzeba być uczonym w piśmie, by odpowiedzieć na to pytanie - a skoro jesteś uczony w Piśmie - odpowiedz sam.

Czy to zresztą nie jest głupie? Zadawać pytanie na które nie padła odpowiedź i określać tą nieistniejącą odpowiedź jako bzdurną?

Właściwie to zastanawia mnie, co to jest ten chrześcijanizm. To jakaś odmiana chrześcijaństwa czy zupełnie co innego? A może kibole wykazali się gruntowną znajomością polskiej pisowni (czyt. strzelili byka)? Zresztą ja na pewno bym do nich nie podszedł i nie powiedział, że coś źle napisali. Nigdy nie było moim marzeniem skończyć na OIOM-ie

  android  (www),  21/11/2015

W Polsce tylko 30-40% ludzi chodzi do kościoła i można o nich powiedzieć, że są w jakimś tam sensie katolikami. Reszta ma to wszystko gdzieś i chce tylko jednego. SPOKOJU. A sprowadzenie sobie na głowę uchodźców ten spokój zmąci. I w tej kwestii większość ludzi jest w Polsce jednomyślna.

@android: katolikiem można być zawsze od tak. Natomiast być chrześcijaninem znaczy coś więcej a i konsekwencje tego określenia dla każdej osoby, która takim mianem się chrzci są poważne

  SlaRyb,  19/12/2015

Trzeba też postawić dosyć ważne pytanie czy to są uchodźcy, czy spryciarze którzy wykorzystując sytuację starają się wyemigrować tam gdzie będzie im lepiej.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska