JustPaste.it

Robotyka dla domu dziecka

Intuicyjnie czułem, że LEGO MINDSTORMS do tworzenia robotów to najatrakcyjniejszy wstęp do programowania. Potwierdził to artykuł wysłuchany w Londynie i doświadczenia z Berlina.

Intuicyjnie czułem, że LEGO MINDSTORMS do tworzenia robotów to najatrakcyjniejszy wstęp do programowania. Potwierdził to artykuł wysłuchany w Londynie i doświadczenia z Berlina.

 

Jeszcze przed wyjazdem na konferencję do Londynu skojarzyłem, że liceum z laboratorium LEGO MINDSTORMS jest położone tuż obok państwowego domu dziecka z trzydzieściorgiem podopiecznych. Pomyślałem, że można by zrobić im kurs, który dałby intelektualną przygodę każdemu, a dla wybrańców byłby przepustką do zawodów informatycznych. 

Pomysł bazował na założeniu, że znajdę studentów chętnych do uczenia podopiecznych domu dziecka w r68b90927a1a19623d1bd0f0cceee3c70.jpgamach wolontariatu. Po prawie dwóch tygodniach bezskutecznego poszukiwania chętnych entuzjastów LEGO MINDSTORMS mój optymizm nieco osłabł, ale wziąłem się za przypomnienie sobie szczegółów z użyciem zestawu jaki dałem synowi na Gwiazdkę. Tak więc w razie czego to sam będę prowadził te zajęcia, tym bardziej, że na razie to będzie tylko czworo dzieci, a więc jedna grupa używająca dwóch zestawów robota z komputerem. Chciałbym zacząć zajęcia jak najwcześniej aby na Festiwal Robotów 14 maja 2016 na Politechnice wyłowić jakąś ciekawszą konstrukcję, którą by dzieci mogły zaprezentować szerszej publiczności.

Pomyślałem też, że w takim dużym domu dziecka przydałby się jeden zestaw na własność, który pozwoliłby mieć na dłużej zmontowanego robota na festiwal, a potem dalej się bawić i edukować. Poza tym konkurs na zakończenie kursu wymaga prezentów, chociaż książek. Zacząłem więc tworzyć projekt finansowania społecznościowego w serwisie Polak Potrafi. Mam nadzieję, że uda mi się zdobyć te pieniądze dla domu dziecka.