Login lub e-mail Hasło   

5 porad jak dobrze zagrać w kręgle

Gra w kręgle znana jest ludzkości od dawien dawna. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę ile czynników wpływa na wygraną.
Wyświetlenia: 12.234 Zamieszczono 16/11/2015

Choć dla większości z nas wyjście na kręgle kojarzy się głownie z towarzyską grą ze znajomymi, nie koniecznie z rywalizacją, o tyle dla innych jest to forma sportowej rywalizacji. Dlatego warto zapoznać się z zasadami jakimi powinniśmy kierować się chcąc wygrać w bowling.

Zasady? - nie takie straszne

Celem gracza jest strącenie wszystkich 10 kręgli przez trafienie w nie kulą. Gra składa się z 10 rund, gdzie w każdej wykonujemy po maksymalnie dwa rzuty. Przy czym po strąceniu wszystkich kręgli za pierwszym rzutem runda uważana jest za skończoną. W ostatniej dziesiątej rundzie możliwe są maksymalnie trzy rzuty. Ilość punktów zdobytych przez gracza odpowiada liczbie strąconych kręgli.

Odpowiednie dopasowanie i chwyt kuli

Jednym z kluczowych czynników powodzenia w grze jest odpowiednie dopasowanie kuli do dłoni pod względem wielkości i wagi. Okrągła kula ma różne rozmiary w zależności od torów i 3 otwory na dwa środkowe palce i kciuk. Palce powinny wchodzić w otwory do drugiej kostki, a kciuk powinien schować się cały, pozostałymi palcami trzymamy swobodnie kulę.

Rozbieg ma znaczenie

Standardowy rozbieg przed rzutem składa się z czterech kroków kończących się poślizgiem lewej nogi(w przypadku osoby praworęcznej). W żadnym wypadku nie wolno przekroczyć linii spalonych, przed którą należy się zatrzymać i wyrzucić kulę. Znajduje się ona 4,5 m od pierwszego rzędu kropek na torze rozbiegowym. Okazuje się, że kropki te są bardzo pomocne w przypadku ustalania pozycji wyjściowej. Z biegiem czasu i nabywaniem umiejętności można stanąć dalej od linii spalonych.

Celne oko i technika strzałek

Często popełnianym błędem przez początkujących graczy jest patrzenie przy celowaniu na kręgle, co powoduje że nie zawsze udaje się nam trafić. W tym celu z pomocą przychodzą nam strzałki rozmieszczone na torze w odległości około 3 metrów, 7 strzałek odpowiadających rozmieszczeniu kręgli. Tutaj zaleca się celowanie nie w sam środek, lecz bardziej w prawo lub lewo.

Specjalne obuwie

W kręgle trzeba grać w specjalnych butach, które można wypożyczyć na miejscu w kręgielni. Charakteryzują się one specjalną podeszwą z tworzywa, które chroni przed niekontrolowanym poślizgnięciem się.

Zapewne przedstawione zasady gry w kręgle, jak i porady dotyczące gry w bowling pomogą każdemu początkującemu odnaleźć się na torze i zdobyć jak najwięcej punktów. Amatorom aktywnego wypoczynku gra w kręgle zapewne dostarczy udanej zabawy a zaawansowanym graczom odrobinę rywalizacji.

Źródło informacji: http://bowlingowo.com.pl

Podobne artykuły


14
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1339
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1141
12
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1260
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 897
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 847
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 986
10
komentarze: 21 | wyświetlenia: 763
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 470
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 727
9
komentarze: 24 | wyświetlenia: 858
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 827
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1256
8
komentarze: 102 | wyświetlenia: 226
8
komentarze: 3 | wyświetlenia: 186
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska