Login lub e-mail Hasło   

Remontujemy kuchnię krok po kroku

O kuchni bardzo często mówimy, że jest sercem domu. Przeprowadzając remont czy decydując się na odświeżenie tego pomieszczenia, powinniśmy mieć szczegółowy plan pracy.
Wyświetlenia: 399 Zamieszczono 23/11/2015

Bez względu na to, czy decydujemy się jedynie na odświeżenie wnętrza, czy na generalny remont pomieszczenia, powinniśmy usunąć nie tylko sprzęty, które znajdują się na meblach, ale także meble i inne przedmioty, z których na co dzień korzystamy. Dzięki temu będziemy mogli przeprowadzić prace szybciej i bardziej komfortowo. Do uprzątnięcia wnętrza przed pracami remontowymi potrzebne będą duże kartony oraz folia, która zabezpieczy rzeczy pozostawione w pomieszczeniu. Przyda się ona przede wszystkim podczas malowania.

Remont kuchni pozwoli nam zaplanować nie tylko jej nowy wygląd, ale przede wszystkim pozwoli na zwiększenie funkcjonalności wnętrza. W kuchni każdego dnia spędza się sporo czasu, dlatego powinniśmy zwracać uwagę na wygodę tego pomieszczenia. Rozpoczynając remont, ważny jest zatem projekt. Możemy zdecydować się na profesjonalny projekt od dekoratora wnętrz lub wykonać go samodzielnie, planując, jakie wnętrze będzie nas w pełni satysfakcjonowało.

Kuchnia od nowa

Decydując się na generalny remont, musimy doprowadzić nasze wnętrze do stanu surowego. Po dokładnym skuciu płytek podłogowych powinniśmy zająć się instalacją. Wymiana instalacji elektrycznej, rur gazowych i wodociągowych powinna odbyć się w pierwszej kolejności, ponieważ jest ona czasochłonna, a wykonywana w późniejszym czasie naraża nas na kolejne koszty i pracę od nowa. Kiedy już wszystkie instalacje zostaną wymienione na nowe, można zająć się kolejnym etapem pracy. Jest on związany ze ścianami znajdującymi się w pomieszczeniu. Najpierw powinno się wyrównać ściany, położyć gładź lub je pomalować. Dotyczy to również sufitu. Jeżeli chcemy, aby sufit był podwieszany, powinniśmy zrobić to w pierwszej kolejności, a dopiero później zająć się wygładzeniem ścian i ich pomalowaniem. Prace na tym etapie powinny kończyć się na wylewce podłogi oraz położeniu kafli bądź paneli, w zależności od naszych upodobań. Jeżeli zdecydujemy się na położenie drewnianej podłogi, musimy pamiętać o tym, aby pomieszczenie było już całkowicie suche. W pomieszczeniu, w którym nadal pracuje się z farbami lub gładzią, nie należy jeszcze kłaść drewnianej podłogi, ponieważ drewno może źle zareagować na wilgotne powietrze.

Ostatnie wykończenie

Ostatnie wykończenie wnętrza sprawia nam najwięcej przyjemności. Wtedy nasza kuchnia nabiera blasku i ostatecznego wyglądu, nad którym tak długo pracowaliśmy. Decydując się na wykończenie wnętrza, trzeba brać pod uwagę przede wszystkim wielkość pomieszczenia, a także jego rozmieszczenie. Dopiero po ostatecznym skończeniu prac remontowych powinniśmy przejść do etapu kupowania mebli i dodatków, w szczególności, jeżeli wybieramy meble na wymiar. Po położeniu na ścianę gładzi i wykończeniu podłogi, może okazać się, że pomieszczenie zmniejszyło się o kilka centymetrów. Mogą być one znaczące przy umieszczaniu mebli w pomieszczeniu. Wtedy stracimy pieniądze i będziemy musieli czekać na nowe meble, które będą wymiarem pasowały do naszej nowej kuchni. W trakcie prac wykończeniowych musimy pamiętać przede wszystkim o tym, aby kuchnia była funkcjonalna. Jeżeli kuchnia jest mała, warto rozmieścić meble i urządzenia w taki sposób, aby blat roboczy był jak największy. W większej kuchni można zdecydować się na bardzo popularną w ostatnim czasie wyspę lub połączenie blatów.

Inspiracji oraz praktycznych porad dotyczących remontów kuchni, można szukać na forum portalu budowlanego Budpartnerzy.  Znajdziecie tam także odpowiednich fachowców, ekipy remontowe  i zapisy z przebiegu prac remontowych.

Podobne artykuły


14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 286
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 827
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 886
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 894
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 654
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1328
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 704
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1590
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1501
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 348
11
komentarze: 165 | wyświetlenia: 276
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 930
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 839
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 793
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 668
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

"Bez względu na to, czy decydujemy się jedynie na odświeżenie wnętrza, czy na generalny remont pomieszczenia, powinniśmy ..." ... najpierw kupić dom lub mieszkanie wyposażone w ową kuchnię. Bo bez kuchni, remont kuchni sensu nie maDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska