Login lub e-mail Hasło   

Wybór mebli do pokoju dziecka.

Urządzanie pokoju dla dziecka to wyzwanie. Bywa, że Tobie podoba się wystój, a dziecku nie lub wyrosło tak szybko, że niedawno zaaranżowany pokój nikomu z Was się nie podoba.
Wyświetlenia: 295 Zamieszczono 24/11/2015

Urządzanie pokoju dla dziecka to nielada wyzwanie. Bywa, że Tobie podoba się wystój, a dziecku nie lub wyrosło tak szybko, że niedawno zaaranżowany pokój nikomu z Was się nie podoba. Jednak w ostatnich latach producenci mebli dołożyli starań, aby zapewnić i tym najmłodszym szeroką gamę mebli, dostosowanych specjalnie do ich potrzeb. Oto kilka wskazówek, które pomogą wybrać meble dające radość dziecku, posiadające wysokie walory estetyczne i w pełni funkcjonalne.

Na początku określ budżet jaki chcesz zainwestować. Jak w przypadku większości mebli, cena mebli dziecięcych wacha się od niedrogich do bardzo drogich. Zakres cen jest tak szeroki jak jakość czy funkcjonalność tych szczególnych mebli. Weź również pod uwagę koszty transportu. Niektóre sklepy oferują darmowy transport przy zamówieniu za określoną kwotę. Warto rówież przyjrzeć się takim ofertom.

Zasięgnij opinii dziecka. Dzieci powyżej trzeciego roku życia są już w stanie powiedzieć co lubia, a czego nie. Nie oznacza to, że powinniśmy dać im pełną swobodę działania przy wyborze koloru ścian, mebli itp. . To znaczy, że będzie to ich pokój i będą lepiej się w nim czuć kiedy wyrażą swoją opinię na temat jego wyglądu. Dla ułatwienie i umilenia tej rozmowy wybierz kilka motywów i przygotuj kilka pomysłów przygotowanych wcześniej. Przedstaw je dziecku i spróbujcie wybrać najlepszy. Jeżeli nie masz pomysłów warto w poszukać ich w internecie lub ulubionych magazynach.

Wszechstronność i długowieczność. Przed zakupem mebli trzeba odpowiecieć sobie na bardzo ważne pytanie. Czy chcesz urządzić i wyposażyć pokój naszej pociechy w meble, które posłużą mu jak najdłużej i będą dla niego przyjazne na każdym etapie rozwoju. Takie, w którym przez cały ten czas będzie się czuło dobrze. Czy może chcesz, zmieniać meble i wystój zależnie od dorastania, jak również od aktualnych trendów. Bardzo ważna, aby dobrze to przemyśleć, bo przecież nie chcemy wydawać pieniędzy na coś, co zaraz będzie bezużyteczne lub po prostu przestanie podobać się dziecku.

Bądź przygotowany na zmiany. Oczywiście dzieci rosną i są pewne rodzaje mebli jak na przykład krzesło, które muszą być idealnie dopasowane do potrzeb dziecka i jego komfortu oraz zdrowia. Trzeba być w stanie przewidzieć pewne sytuacje. Przykładowo dziecko powracające do domu po studiach, może mieć zupełnie inne potrzeby niż wcześniej. Pewne meble takie jak szafy, łóżko powinny być na tyle wszechstronne, aby mogły bez problemu znieść taka zmianę.

Niech będzie zabawnie. Pokój dziecka to jedno z tych pomieszczeń w domu, mieszkaniu ,gdzie nie trzeba do końca trzymać się zasad dekoracyjnych. Jeśli Twoje dziecko lubi jasne kolory, zgudź się na to i dopasują ozdobną pościel, dywan i fajne oświetlenie, aby wszystko razem współgrało. Kiedy jednak podoba mu się kolor, za którym nieszczególnie przepadasz, rozważ malowanie pokoju w neutralnym kolorze, a barwę wybraną przez dziecko dodaj do elementów wystroju np. Mebli, czy pościeli. Nie ma tutaj ograniczeń, więc bądź kreatywny.

Meble w pokoju dziecka powinny odwierciedlać ich osobowość, kim są lub kim chciałoby zostać.
Niektórzy kupują meble na przyszłość, inni wolą ciągle je zmieniać w zależności od potrzeb rodziny. Zdecyduj co będzie dla Was najlepszym rozwiązaniem, pamiętając o tym, żeby dziecko dobrze czuło się w swoim pokoju.

https://www.facebook.com/zrobionezdrewnapl

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1448
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1104
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 807
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1062
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 372
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 652
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1127
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 479
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 864
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 456
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1010
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 667
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 603
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 733
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska