Login lub e-mail Hasło   

Mariusz Max Kolonko apeluje do Andrzeja Dudy: broń dla Polaków

Dziennikarz Mariusz Max Kolonko rozpoczął akcję zbierania podpisów pod petycją do prezydenta Andrzeja Dudy.
Wyświetlenia: 752 Zamieszczono 26/11/2015
Foto: Krzysztof Szatkowski / Agencja Gazeta Mariusz Max Kolonko
 
Dziennikarz Mariusz Max Kolonko rozpoczął akcję zbierania podpisów pod petycją do prezydenta Andrzeja Dudy.

Jednym z zamachowców jest człowiek, który był na liście służb specjalnych Francji, ale poprawność polityczna nie pozwalała na zatrzymywanie go i wydalenie z Francji. To pokazuje słabość systemu demokratycznego, którą terroryści bezlitośnie wykorzystują - mówi gen. Roman Polko, były dowódca jednostki specjalnej Grom

Swój apel i petycję Mariusz Max Kolonko opublikował tuż po zamachach w Paryżu. Atak ten przeprowadziła grupa siedmiu zamachowców - zginęło 130 osób, a 350 zostało rannych.

Jednym z głównych punktów nagrania, jakie Mariusz Max Kolonko zamieścił w sieci (na swoim kanale na YouTube), jest apel o podpisywanie petycji do prezydenta Andrzeja Dudy ws. upowszechnienia dostępu Polaków do broni. - Ja będę za tą sprawą chodził. Będę zbierać te podpisy i zaniosę je do prezydenta. Dlatego że Polacy powinni pokazać Europie, nie tylko to, jak należy zwyciężać, (ale także), że należy się dozbrajać, że ludzie nie mogą być bezbronni i nie powinni dawać się wystrzeliwać jak kaczki - zapewnia Kolonko. I dodaje, że broń dla każdego Polaka napędzi przemysł i zapewni wpływy do budżetu państwa.

Tekst petycji jest bardzo krótki: - Zwracamy się do Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy o przeprowadzenie ogólnonarodowego referendum konstytucyjnego w sprawie wprowadzenie prawa do powszechnego posiadania broni. Patrioci, którzy mówią, jak jest.

Sam dziennikarz powtarza na YT: - W imieniu ludzi, którzy mówią, jak jest, rozpoczynam akcję zbierania podpisów pod petycją do pana prezydenta Andrzeja Dudy, aby rozpisać referendum konstytucyjne o przywrócenie prawa do posiadania broni w Polsce.

Jak argumentuje Kolonko, prawo do obrony jest niezbywalne, zwłaszcza wobec zagrożeń wynikających z terroryzmu. I osobiście namawia do składania podpisów pod petycją.

Mariusz Max Kolonko jest dziennikarzem i publicystą wyjątkowo barwnym. Słynie z bardzo dosadnych i bezkompromisowo wyrażanych poglądów. Był wieloletnim korespondentem polskich telewizji w Stanach Zjednoczonych, gdzie mieszka. Obecnie prowadzi popularny na YouTube kanał MaxTV - każdy z filmów publikowanych przez niego notuje co najmniej setki tysięcy odtworzeń. Klip, w którym Kolonko apeluje o podpisywanie petycji do prezydenta Polski, ma aktualnie ich prawie milion. W klipie tym autor bardzo ostro krytykuje europejskich przywódców prowadzących politykę otwartych drzwi dla imigrantów, w tym uchodźców. "Komunistka", "najgorszy beton" (to o kanclerz Angeli Merkel), "mięczaki", "ciołki" (o prezydencie Francji, szefie Komisji Europejskiej i przew. Rady Europejskiej).

Mariusz Max Kolonko zwraca się także bezpośrednio do Prawa i Sprawiedliwości oraz prezesa Jarosława Kaczyńskiego: - Panowie z PiS, wy teraz rządzicie. Wygraliście te wybory, to do chol... rządźcie.  Tu apeluje do prezesa partii, aby "wyszedł z cienia", bo jego "drużyna harcerska" nie staje na wysokości zadania. - Polacy nie będą tratować świeczek palonych ku pamięci swoich poległych rodaków, jak to robią Francuzi. Tylko na atak odpowiedzą atakiem, na ogień odpowiedzą ogniem, a na krew odpowiedzą krwią - mówi ostro Kolonko. To nawiązanie do zdjęć z ulic Paryża, kiedy to w panice - po wybuchu petard - ludzie zaczęli uciekać, depcząc przy tym znicze i kwiaty, złożone wcześniej w żałobie po ofiarach ataku terrorystów.

Powodów słabość Francji w konfrontacji z terrorystami Mariusz Max Kolonko upatruje m.in. w ograniczanym dostępie do broni. - Ludność cywilna Francji jest bezbronna i nie ma szans w starciu. Tak samo cała Europa jest dziś bezbronna.

Mariusz Max Kolonko wskazuje na dane, że we Francji 31,2 sztuk broni przypada na 100 mieszkańców. Według niego Francuzi mają jedno z najbardziej restrykcyjnych przepisów ws. posiadania broni.

Wedle zestawienia Small Arms Survey (dane pochodzą głównie z 2007 r.) najbardziej uzbrojeni są Amerykanie (88,8 sztuk broni na 100 obywateli, a obecnie zapewne jest to więcej). Dalej są państwa: Jemen (54,8), Szwajcaria (45,7), Finlandia (45,3), Serbia (37,8), Cypr (36,4), Arabia Saudyjska (35), Irak (34,2), Urugwaj (31,8), Szwecja (31,6), Norwegia (31,3), Francja (31,2), Kanada (30,8). W rękach Polaków jest 1,3 broni na 100 mieszkańców. Z informacji (dane na koniec 2014 r.) Komendy Głównej Policji w Polsce jest 198 tys. osób z pozwoleniem na broń, a w ich rękach znajduje się 382 tys. sztuk broni. Dla porównania: Niemcy (30,3 sztuk broni na 100 mieszkańców), Grecja (22,5), Belgia (17,2), Włochy (11,9).

O ile zatem w Polsce broń to rzadkość, to we Francji jest ona 24-krotnie popularniejsza.

W USA podstawową regulacją liberalnego podejścia do posiadania broni jest druga poprawka do konstytucji. Poszczególne stany jednak samodzielnie określają tryb dostępu do niej. Dyskusja o posiadaniu broni wraca regularnie. Argumentem przeciwników są liczby: co roku 18 tys. osób popełnia z jej użyciem samobójstwo, a rocznie dochodzi do pół tys. postrzeleń, które skutkują śmiercią. Największym echem odbijają się jednak masakry, jak ta z Newton: 14 grudnia 2012 Adam Lanza (20 lat) najpierw zabił matkę, a potem w szkole Sandy Hook zastrzelił 26 osób (w tym 20 dzieci), a na koniec sam odebrał sobie życie.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1443
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1103
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 806
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1060
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 372
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 651
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1124
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 478
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 861
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 456
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1009
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 666
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 601
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 726
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Kitek,  26/11/2015

Aby uzdrowić Polskę rzeczywiście należy rozdać Polakom broń. Wówczas szybko wyniosłyby się z naszego kraju elementy niepożądane, o których wie społeczeństwo, a które od byłego Prezydenta Lecha Kaczyńskiego (i nie świeć Panie nad jego duszą) otrzymały prawo do wszelkiej działalności, to znaczy działalności antypolskiej, a politycy zaczęliby realizować przedwyborcze deklaracje. Jednak, aby to nastąp ...  wyświetl więcej

  Kitek,  26/11/2015

@_serpico_: Może i tak. Niezbadane są wyroki nieba.

  Trebor,  27/11/2015

"Mariusz Max Kolonko apeluje do Andrzeja Dudy: broń dla Polaków" - kogo byście w pierwszej kolejności zastrzelili, gdybyście spotkali tą osobę na ulicy?

@Trebor: w pierwszej kolejności kałachy i minimum trzy magazynki dla rodziny Radyja Maryja. Oni w Polsce są najbardziej narażeni.

  Trebor,  27/11/2015

@Hamilton Starszy: chcesz im to dać czy na nich to zużyć? :-)))))

@Trebor: każdemu ekstremiście z prawa, lewa, czy środka powinniśmy dać kałacha, trzy magazynki amunicji, wysłać na negocjacje np. na pola grunwaldzkie. Po trzech dniach spychacze zakopią ciała, postawi się im pomnik "Wdzięczni Rodacy" i reszta będzie żyła w normalnym kraju.

@Hamilton Starszy: rewelacyjny pomysł!
I żeby nikt się nie mieszał do ostatniego "negocjatora"

@Trebor: ostatni mógłby już do woli gadać do obrazu.

  Trebor,  27/11/2015

@Hamilton Starszy: swoją drogą myślisz, że "prawdziwi polacy" chcieliby korzystać z ruskiej produkcji? :-))))

Minister Waszczykowski powinien niezwłocznie zwrócić się do ONZ o pozwolenie na małą bombkę atomową dla każdego Polaka. Po co zawracać sobie głowę przestarzałymi kałasznikowami. Jak szaleć to szaleć panie Golonko.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska