Login lub e-mail Hasło   

Obozy językowe dla młodzieży

Wysyłanie dzieci na kolonie i wycieczki zorganizowane przez biura podróży czy zakłady pracy stały się normą i wspaniałą okazja dla dzieci.
Wyświetlenia: 385 Zamieszczono 26/11/2015

 Poznawanie nowych miejsc i zawieranie nowych znajomości to nie wszystko. Teraz wakacje czy ferie mogą być doskonałą szansą na naukę języków obcych.

Idea obozów językowych

Obozy językowe to bardzo interesująca alternatywa spędzania czasu wakacji w pożyteczny sposób. Dzięki takim wyjazdom można z pewnością podszkolić swój język oraz nabrać śmiałości do przełamywania bariery językowej. W USA, Niemczach czy Anglii, takie obozy są bardzo popularne, ponieważ słyną ze swojej skuteczności w nauce języków obcych.

Obozy w Polsce czy za granicą

Tego typu obozy są organizowane zarówno w Polsce, jak i za granicą. Najbardziej efektywne są obozy organizowane zza granicą, gdzie młodzież z całego świata spotyka się i rozmawia w jednym języku. W tym przypadku drobne zakupy w sklepie są już formą ćwiczenia.

Zorganizowanie takiego obozu w Polsce jest również możliwe. Wymaga jednak dokładnego przygotowania przez organizatorów. W tym przypadku wszystkie zajęcia, aktywności czy czas wolny musi być zorganizowany tak, by uczestnicy obozu mieli jak najwięcej szans porozumiewania się w wybranym języku.

Nie tylko nauka

Obozy językowe nie polegają jedynie na nauce. Każdy uczestnik obozu jest przypisany do odpowiedniej grupy wiekowej, w której może nawiązywać nowe znajomości ze swoimi rówieśnikami. Oprócz tego oprócz zajęć każdy dzień obozu przewiduje ciekawe atrakcje. Nauka gry w tenisa, ciekawe wycieczki czy nauka żeglowania na desce windsurfingowej to tylko niektóre z przewidzianych atrakcji. Szansa pobytu na takim obozie jest doskonałą alternatywa spędzenia wolnego czasu dla każdego dziecka.

Obozy językowe są wspaniałą i bardzo przystępna metodą nauki nowych języków. Dzięki jednemu takiemu wyjazdowi można nauczyć się więcej niż przez miesiące nauki. Nauka przez praktykę jest najlepszą metodą by sprawnie i płynnie porozumiewać się w języku obcym.

 

Artykuł powstał przy współpracy ze szkołą językową http://www.berlitz.pl

 

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 321
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1000
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1478
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 529
6
komentarze: 55 | wyświetlenia: 2061
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 893
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 141635
118
komentarze: 23 | wyświetlenia: 238815
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 110476
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122024
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska