Login lub e-mail Hasło   

Osadnicy i Splendor najlepszymi grami roku!

Na festiwalu Gramy ogłoszono wyniki konkursu na najlepszą oraz najlepszą zaawansowaną grę roku. Prawda jest taka, że oba tytuły objęły pozycję lidera już na samym początku.
Wyświetlenia: 476 Zamieszczono 27/11/2015

Ilość nowych gier planszowych i karcianek pojawiających się na naszym krajowym rynku rośnie z roku na rok. Rośnie nie tylko ilość ale i jakość wydawanych produkcji. Oprócz zagranicznych tytułów, pojawiają się także rodzime produkcje co może cieszyć. 

Od 2004 roku serwis GameFanatic.pl zabrał się za organizowanie plebiscytu Gra Roku, gdzie przyznając nagrody chce wyróżnić tytuły, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz dużą grywalnością. Podstawą jest skuteczne zachęcenie do wspólnego spędzania czasu z rodziną i znajomymi.

W 2014 roku wprowadzono dodatkową kategorię, tj. zaawansowaną grę planszową. Jest to nagroda, która wyróżnia tytuły, mogące zainteresować graczy bardziej zaawansowanych. Przede wszystkim gry tego rodzaju posiadają więcej zasad, zależności i bardziej złożoną mechanikę rozgrywki. 

Gra roku 2015

W tym roku główną nagrodę przyznano Splendorowi. Jest to gra wydana przez wydawnictwo Rebel. Jest to dynamiczna gra polegająca na zbieraniu kart i żetonów, składających się na zasoby gracza. Pozwala to na dalszy rozwój postaci. Każdy z graczy wciela się w postać renesansowego kupca, który próbuje zostać właścicielem kopalni klejnotów, sklepu bądź środka transportu. Chodzi przede wszystkim o zdobycie jak największego prestiżu. 

Każdy z uczestników rozgrywki może podjąć jedną z trzech akcji: zdobyć żeton, kupić bądź zbudować kartę lub zarezerwować kartę. Wszystkie ze zdobytych kart dają zniżki na zakup kolejnych. Niektóre dodają punkty prestiżu. Całą rozgrywkę wygrywa osoba, która zdobędzie piętnaście takich punktów.

Grę nominowano do nagrody Spiel des Jahres 2014. Co więcej, tytuł zwyciężył w kategorii Gra roku i Gra rodzinna w konkursie Golden Geek 2014.

Zaawansowana gra roku 2015

Tytuł zaawansowanej gry roku 2015 w konkursie organizowanym przez portal GamesFanatic.pl zdobyli Osadnicy: Narodziny imperium. Jest to gra nieco wzorowana na Settlersach, komputerowej rozgrywce, polegającej na rozwijaniu własnej frakcji i walce z pozostałymi. W przypadku Osadników dostępne są cztery potęgi, których zadaniem jest odkrywanie nowych obszarów. 

Gracze mają do wyboru Barbarzyńców, Japończyków, Egipcjan oraz Rzymian. Zadaniem gracza jest wznoszenie budynków, by zwiększyć potęgę ekonomiczną, eksploatacja kopalń oraz rozwój farm. Wszystko prowadzi do stworzenia armii. W pewnym momencie gracze obszar gry staje się zbyt mały dla wszystkich graczy i pomiędzy poszczególnymi frakcjami wywiązuje się wojna.

Jeśli jesteś fanem Settlersów, Starcrafta czy wszelkiego rodzaju gier polegających na budowaniu ekonomicznej i militarnej potęgi, Osadnicy: Narodziny imperium to tytuł dla Ciebie. Nic więc dziwnego, że gra zdobyła tak prestiżowe wyróżnienie.

Pozdrawiamy
Podobne artykuły


73
komentarze: 38 | wyświetlenia: 180673
47
komentarze: 96 | wyświetlenia: 38107
38
komentarze: 11 | wyświetlenia: 73889
34
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2639
31
komentarze: 29 | wyświetlenia: 2410
29
komentarze: 14 | wyświetlenia: 12906
28
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2806
28
komentarze: 53 | wyświetlenia: 8698
28
komentarze: 26 | wyświetlenia: 1618
28
komentarze: 41 | wyświetlenia: 2103
27
komentarze: 19 | wyświetlenia: 3812
27
komentarze: 71 | wyświetlenia: 4418
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska