Login lub e-mail Hasło   

Płynie czas

Czas ucieka, czas tracimy, czas mija, zabijamy czas, kradniemy czas, czas pędzi jak szalony albo wlecze się w nieskończoność ... czy na pewno to mija czas czy przemijamy my?
Wyświetlenia: 1.073 Zamieszczono 28/11/2015

   Zastanawialiście się kiedyś jak wiele jest spraw w życiu, które nie mają znaczenia a budzą w nas tak wiele emocji, którym poświęcamy życie a one okazują się mało istotne?

   Polityka - ileż to razy poglądy dzieliły ludzi, co lepsze dla kraju, który kaczor ważniejszy, mądrzejszy. Którego sąsiada z drugiego brzegu rzeki powinniśmy bardziej nienawidzić , tego zza Buga czy tego zza Odry? Kto gorszy kacap, banderowiec czy szwab, a może najgorszy jest muslim? Wybieramy 460 posłów i 100 senatorów, którzy później mówią że mają prawo o nas decydować bo dostali mandat ale co tak naprawdę wiedzieliśmy o tych ludziach i ich poglądach o tym co mają zamiar robić?

   Religia - gorsza od polityki jest chyba tylko religia, ona niektórym ukradła całe życie. Im większy absurd tym łatwiej w niego uwierzyć i naśladować. Muzułmanie wierzą w raj gdzie 72 hurysy będą spełniać ich zachcianki, chrześcijanie wierzą że Jezus został żywcem zabrany do nieba czyli albo orbituje gdzieś w przestrzeni kosmicznej albo siedzi gdzieś na jakiejś planecie z Eliaszem i Henohem, dwoma żydami, którzy już wcześniej zostali zabrani do nieba, a jak twierdzą katolicy również z Maryją. Jak jednocześnie siedzi po prawicy Boga Ojca Wszechmogącego który jest duchem ogarniającym wszystko? Wielu ludzi dla takich niedorzeczności poświęciło życie swoje i rodziny, majątek i zniszczyło życie innych tylko dlatego że wierzyli w innego boga albo nie wierzyli wcale.

   TV - a szerzej media, to prawdziwy złodziej czasu. Ileż to razy traciliśmy czas na oglądanie głupiego filmu albo granie w grę komputerową?

   Pieniądze - sami sobie odpowiedzcie ile życia oddalibyście za 100 zł. - godzinę a może 8 godzin? a na ile życia zamienilibyście 100 000 zł.? Dla pieniędzy wielu ludzi jest gotowych na wszystko, będą się zagryzać, mordować tylko po to aby mieć troszkę więcej pieniędzy aby kupić lepsze auto, większy telewizor, ładnie pachnieć czy też po prostu poczuć się kim lepszym od tego biedaka (nawet gdy ten biedak jest szczęśliwszy od bogacza). Pieniądze stają się wszystkim, nawet swoistą religią, to przez nie postrzegamy świat i ludzi.

   Praca - często ludziom się wydaje że jak czegoś nie zrobią to świat się skończy. Pamiętam jak sam wielokrotnie goniłem jak szalony na spotkanie, łamiąc wszystkie możliwe przepisy i ryzykując życiem, bo przecież jak bym się spóźnił to koło nosa przeszedł by mi kontrakt .... Wychodziłem gdy wszyscy spali i wracałem gdy wszyscy spali, w soboty nadganiałem zaległości a w niedziele chciałem tylko trochę odpocząć. Czy było warto?

  W tym wszystkim gubimy to co najważniejsze, to co nadaje naszemu życiu sens. Rozmieniamy się na drobne w nadziei że kiedyś zaczniemy żyć.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1433
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1099
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 799
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1054
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 366
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 475
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1114
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 851
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 643
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 659
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 992
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 448
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1457
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 702
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Co to znaczy, żeby "zacząć nareszcie żyć"? Dla mnie oznaczałoby całkiem niemałą rewolucję, bo często zapominam, żeby być sobą. :)

@greenway: No cóż rozpoczynaj rewolucję ;)

  Noemi*,  28/11/2015

Jest takie powiedzenie:„Jak ktoś chce, szuka sposobów, jak ktoś nie chce szuka powodów”. Odkładamy życie na potem, na później, na kiedyś, na nigdy... A to kiedyś, czy jutro może nigdy nie nadejść. Dla mnie jedno dziś jest warte dwa jutra.

  liwa,  28/11/2015

i któregoś dnia okazuje się, że można nas zastąpić w pracy.. i nie jest ważne w co wierzyliśmy..
przychodzi dzień, w którym już Nic nie jest warte, bo nie ma Dziś ani Jutro.. tylko dla najbliższych będzie istnieć Wczoraj z nami..

  greenway,  28/11/2015

@Noemi*: A ja chcę sobie poskakać po łące, co oznacza, że opinia o mnie się zmieni, ale co tam zaryzykuję. Bo chcę. ;)

@greenway: Zrób to. Inni niech sobie myślą, co chcą, od tego mają głowy, żeby myśleć.:-)

  zzosia,  28/11/2015

A czytając książki traci się czas czy nie ?

@zzosia: Zależy jakie to książki ;) sama sobie odpowiedz czy warto było poświęcić ileś życia dla tej książki ;)

  zzosia,  29/11/2015

@roszpunek:Oczywiście, że zależy od czytanej książki, zainteresowań. Lubię tracić czas na dobrej lekturze... :)

Do wszystkich dziedzin, które wymieniłeś można podejść zdroworozsądkowo i wcale nie uważać, że poświęcając im czas, marnujemy go.
Idąc tą drogą można też dorzucić "Zdrowie" - przecież w skrajnych przypadkach stajemy się lekomanami, często poświęcamy mnóstwo czasu na doszukiwanie się w necie tego co nam dolega bo nagle zaczęliśmy kichać. Marnujemy w ten sposób czas, energię, zdrowie. Ale czy z drugiej strony, szeroko pojęte "Zdrowie" nie jest istotnym aspektem każdego z nas?

  nse,  30/11/2015

Obecnie wokół treści, bije się tyle piany że wszyscy zaczynamy w tej pianie tonąć :(
"Pieniądze - sami sobie odpowiedzcie ile życia oddalibyście za 100 zł. - godzinę a może 8 godzin? a na ile życia zamienilibyście 100 000 zł.? " ... to ciągłe przeliczanie swojego czasu życia na pieniądze, powoduje że wypełniamy czas swojego życia pogonią za pieniędzmi wykonując czynności które nas unieszczęśliwiają :(Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska