Login lub e-mail Hasło   

Zamiast AC - minicasco. Co musisz wiedzieć

Każdy kierowca staje co roku przed dylematem – gdzie i w jakim zakresie ubezpieczyć swój samochód? Decyzja powinna być przemyślana, gdyż polisa będzie obowiązywać przez cały rok.
Wyświetlenia: 408 Zamieszczono 02/12/2015
Zgłoszony przez 3 użytkowników jako spam

Produkt na każdą kieszeń

Wielu zadaje sobie pytanie, czy korzystniej wykupić samo ubezpieczenie OC czy z autocasco. Często wątpliwość ta jest rozwiana, gdy okaże się, że pakiet OC/AC jest zwyczajnie za drogi. Ale istnieje na szczęście alternatywa dla tego typu ochrony – ACmini. Rozwiązaniem pośrednim pomiędzy „gołym” ubezpieczeniem OC a polisą autocasco jest tzw. minicasco. Jest to nic innego jak ochrona naszego pojazdu przed wybranymi zdarzeniami losowymi. Jego niezaprzeczalną zaletą jest relatywnie niska cena. Niektórzy ubezpieczyciele chcą za ten dodatek do obowiązkowego OC mniej niż 100 zł! W porównaniu do pełnego zakresu ochrony OC/AC to naprawdę niewielka kwota. A im taniej, tym lepiej. Przynajmniej w przypadku polisy OC. Gdzie taką znaleźć? Najłatwiej i najszybciej w Internecie, sprawdzając np. OC online – najtaniej u agenta, a więc w serwisie, w którym porównamy oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Musimy tylko pamiętać, że nie wszystkie zaproponują minicasco, a te które to zrobią, będą oferować różny zakres ochrony.

Minicasco ubezpieczeniem dobrowolnym

Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują różne warunki ubezpieczenia minicasco, gdyż same mogą (w przeciwieństwie do OC) je ustalać. Zazwyczaj ochrona obejmuje kradzież i/lub szkodę całkowitą. Istotą ubezpieczenia minicasco jest jego brak kompleksowości – jeżeli chcemy mieć ubezpieczenie od wszelkich możliwych zdarzeń (szczególnie uszkodzeń z winy własnej lub osób trzecich), a nie tylko losowych, to pozostaje nam jedynie pełne AC. Pamiętajmy także o sprawdzeniu warunków ochrony pozostałych ubezpieczeń dobrowolnych, np. assistance, nnw, ochrona prawna (więcej na ich temat na stronie  ubezpieczenia komunikacyjne najtaniejuagenta.pl), szczególnie, jeśli są dodawane do polisy bezpłatnie.

Ograniczenia nie tylko w zakresie ochrony

Jak już wspominano, minicasco nie chroni przed każdym zdarzeniem. Ale to nie wszystko – towarzystwa zazwyczaj proponują tego typu ochronę na samochody nie starsze niż 15 lat. Podobnie jest z pełnym autocasco. Jeżeli więc nasz pojazd nie mieści się w limitach wiekowych, to dylemat w wyborze między OC, OC z autocasco czy OC z minicasco nas ominie. Wówczas pozostanie nam  skupić się jedynie na uzyskaniu najniższej ceny.

Podobne artykuły


8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 229
7
komentarze: 18 | wyświetlenia: 842
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 71922
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 647578
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 14799
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21320
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40290
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17244
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13008
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53041
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22345
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 17921
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 22917
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska