Login lub e-mail Hasło   

Zespół Szkół Specjalnych przy ul. Długiej zaprasza na aukcję i wystawę prac mala

Już dziś, 3 grudnia, w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej (SCEK) zostanie otwarta wystawa prac malarskich uczniów i absolwentów Zespołu Szkół Specjalny...
Wyświetlenia: 610 Zamieszczono 03/12/2015

Już dziś, 3 grudnia, w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej (SCEK) zostanie otwarta wystawa prac malarskich uczniów i absolwentów Zespołu Szkół Specjalnych (ZSS) przy ul. Długiej 9 w Warszawie. Wydarzeniu będzie towarzyszyła aukcja wybranych obrazów, z której dochód zostanie przeznaczony na finansowanie zajęć artystycznych młodych malarzy w ZSS w ZSS w 2016 roku.

Autorami wystawianych w SCEK-u obrazów są osoby z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym, uczniowie i absolwenci Szkoły Przysposabiającej do Pracy nr 1, przy Zespole Szkół Specjalnych 105 w Warszawie. Swoje prace wykonali przy użyciu profesjonalnych materiałów – farb akrylowych  i olejnych na płótnie. Wszystkie obrazy inspirowane są twórczością klasyków światowego malarstwa, reprezentujących różne kierunki sztuki, np. realizm, impresjonizm, kubizm. Znajdziemy wśród nich bezpośrednie nawiązania do dzieł Claude’a Moneta, Pabla Picassa i Amadeo Modiglianiego.

 

- Malowanie obrazów to dla naszych uczniów i absolwentów forma arteterapii. Rozwija ich zainteresowania, zdolności, wyobraźnię, wspomaga rozwój osobowości. Nasi wychowankowie czerpią ze swojej pracy ogromną satysfakcję, ta aktywność buduje w nich poczucie własnej wartości i pozwala zaistnieć w społeczeństwie – powiedziała p. Jolanta Dąbrowska, opiekunka autorów, na co dzień nauczycielka pracującą w ZSS przy ul. Długiej 9.

 

Najważniejszym wydarzeniem pierwszego dnia wystawy będzie aukcja obrazów, podczas której obecni będą sami artyści. Licytowanych będzie ponad 20 obrazów, których cena wywoławcza będzie się wahać między 50 i 100 złotych. Zebrany dochód organizatorzy przeznaczą na kontynuowanie zajęć artystycznych dla uczniów i absolwentów, w szczególności na zakup kosztownych materiałów niezbędnych do dalszej pracy malarskiej takich jak pędzle, farby, płótna i sztalugi.

 

- Dalsze istnienie grupy malarskiej w naszej szkole uzależnione jest w dużej mierze od środków, które uda się zebrać podczas aukcji, dlatego liczymy na zainteresowanie, życzliwość i pomoc instytucji, organizacji biznesowych oraz osób prywatnych – powiedziała Elżbieta Kostrzewa, dyrektor ZSS przy ul. Długiej 9 w Warszawie. - Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych.

 

Otwarcie wystawy i aukcja odbędą się w Galerii Brzozowej Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej, mieszczącego się przy ul. Jezuickiej 4 (wejście do Galerii od ul. Brzozowej). Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17, a licytacja około 17.30. Poprowadzi ją Olivier Janiak, dziennikarz i prezenter telewizyjny, a także działacz społeczny, inicjator akcji charytatywnej Kalendarz Dżentelmeni. Po aukcji organizatorzy zapraszają na krótki recital na fortepianie Karola Danowskiego, który również jest absolwentem Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Długiej w Warszawie.

 

Wystawa pt. „I tak się trudno rozstać” czynna będzie do 11 stycznia 2016 r. w godzinach 13.00-20.00.

Podobne artykuły


17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1716
17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1822
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1126
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1053
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 973
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 972
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 692
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1038
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 889
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 585
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 421
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 602
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska