JustPaste.it

Taktyka obrony przed ociepleniem. (Tarcza)

Szalony i genialny plan ochrony planety przed ociepleniem klimatu...

Szalony i genialny plan ochrony planety przed ociepleniem klimatu...

 

Zaznaczam iż z braku środków na dalsze badania i konsultacje nie przedstawię tu dokładnych obliczeń kosztów realizacji taktyki oraz czasu jej realizacji. Podobnym rozwiązaniem już proponowanym w środowisku naukowym jest "wypuszczenie" w średnią orbitę "wielu" "płyt kształtowych" które miały by przyćmiewać docierające do planety promienie oczywiście nie będę tutaj wyjaśniał szczegóły tego pomysłu gdyż to nie ja go wymyśliłem. A teraz przejdę do konkretów w mojej taktyce. Samo ograniczenie wytwarzanych przez ziemian gazów cieplarnianych może okazać się nie wystarczające ( oczywiście życzę tym "działaniom" jak najlepszych efektów ale warto mieć plan zapasowy realizowany równocześnie) Problem z ociepleniem nie jest w 100% jasno zdefiniowany a jego skutki to paradoksalnie większa susza oraz wyższy poziom oceanów. Podnosząca się temperatura wody topi lodowce zatem teoretycznie można by ją obniżyć zasłaniając odpowiedni rejon cieniem powstającym od "Tarczy". Problem z wykonaniem tarczy:

1)Trwające konflikty zbrojne wykluczają najlepszy teren do wykonywania jej segmentów, a konkretnie mam tu na myśli "państwa" równikowe i inne posiadające pustynie. Gdyby udało się pojednać w celu budowy tego typu tarczy- mogło powstać by tam nawet do około 7,7 milionów nowych miejsc pracy co podniosło by dobrobyt rejonu oraz wstrzymało by emigracje.

2)Duże koszty finansowe musiały by zostać rozłożone na jak najwięcej państw -dobrowolnie współpracujących (wtedy na państwo nie wyszło by więcej jak 0,07%-0,7% pkb jako składka na rok działań/z uwzględnieniem innych fundacji pro przyrodniczych...),a zorganizowane  w jeden fundusz organizacji między kontynentalnej kooperującej wykonywanie prac- administrowana dla/na budowę/logistykę. Oczywiście cała technologia była by dostępna dla wszystkich wykonujących projekt.

3)Sama budowa tarczy powinna być wykonywana tylko z materiałów dostępnych w jak najbliższej okolicy, a wykorzystywana energia pochodzić ze źródeł odnawialnych. Minimalna wielkość średnicy po złożeniu na orbicie powinna wynosić 3,474 km- 34,74 km  (jeden segment o kształcie podstawy sześciokątna foremnego).

Utrzymanie tarczy: 1) Sam transport na orbitę segmentów nie byłby zbyt skomplikowany ale utrzymywanie jej na zadanym przez nas terytorium wymagałby super komputera monitorującego między innymi temperaturę wody w oceanie.

2) Istniało by ryzyko uszkodzenia sterowania jak i powierzchni zatem niezbędne będzie wytworzenie dobrych warunków bytowych dla serwisu zamieszkującego Tarczę.

3) Inne nie przewidziane. Podsumowując dodam, że tego typu taktyka obrony planety może być nie potrzebna jeśli poprzez ograniczenie wydalania gazów cieplarnianych uda się powstrzymać niechciane dla nas skutki podnoszenia temperatury, a jeżeli taktyka ma pomagać należy działać fizycznie dla jej wdrożenia jednak projekt nie jest komercyjny ale może spełniać ròwnież inne funkcje.

 

Józef Jankowski

 

Wszelkie prawa autorskie po stronie autora artykułu.

Wsparcie projektu bezpośrednio dla autora.

Inne działania ze strony zainteresowanych przyrodą i życiem są niezbędne oraz konieczne.