Login lub e-mail Hasło   

Taktyka obrony przed ociepleniem. (Tarcza)

Szalony i genialny plan ochrony planety przed ociepleniem klimatu...
Wyświetlenia: 456 Zamieszczono 03/12/2015
Zgłoszony przez 2 użytkowników jako spam

Zaznaczam iż z braku środków na dalsze badania i konsultacje nie przedstawię tu dokładnych obliczeń kosztów realizacji taktyki oraz czasu jej realizacji. Podobnym rozwiązaniem już proponowanym w środowisku naukowym jest "wypuszczenie" w średnią orbitę "wielu" "płyt kształtowych" które miały by przyćmiewać docierające do planety promienie oczywiście nie będę tutaj wyjaśniał szczegóły tego pomysłu gdyż to nie ja go wymyśliłem. A teraz przejdę do konkretów w mojej taktyce. Samo ograniczenie wytwarzanych przez ziemian gazów cieplarnianych może okazać się nie wystarczające ( oczywiście życzę tym "działaniom" jak najlepszych efektów ale warto mieć plan zapasowy realizowany równocześnie) Problem z ociepleniem nie jest w 100% jasno zdefiniowany a jego skutki to paradoksalnie większa susza oraz wyższy poziom oceanów. Podnosząca się temperatura wody topi lodowce zatem teoretycznie można by ją obniżyć zasłaniając odpowiedni rejon cieniem powstającym od "Tarczy". Problem z wykonaniem tarczy:

1)Trwające konflikty zbrojne wykluczają najlepszy teren do wykonywania jej segmentów, a konkretnie mam tu na myśli "państwa" równikowe i inne posiadające pustynie. Gdyby udało się pojednać w celu budowy tego typu tarczy- mogło powstać by tam nawet do około 7,7 milionów nowych miejsc pracy co podniosło by dobrobyt rejonu oraz wstrzymało by emigracje.

2)Duże koszty finansowe musiały by zostać rozłożone na jak najwięcej państw -dobrowolnie współpracujących (wtedy na państwo nie wyszło by więcej jak 0,07%-0,7% pkb jako składka na rok działań/z uwzględnieniem innych fundacji pro przyrodniczych...),a zorganizowane  w jeden fundusz organizacji między kontynentalnej kooperującej wykonywanie prac- administrowana dla/na budowę/logistykę. Oczywiście cała technologia była by dostępna dla wszystkich wykonujących projekt.

3)Sama budowa tarczy powinna być wykonywana tylko z materiałów dostępnych w jak najbliższej okolicy, a wykorzystywana energia pochodzić ze źródeł odnawialnych. Minimalna wielkość średnicy po złożeniu na orbicie powinna wynosić 3,474 km- 34,74 km  (jeden segment o kształcie podstawy sześciokątna foremnego).

Utrzymanie tarczy: 1) Sam transport na orbitę segmentów nie byłby zbyt skomplikowany ale utrzymywanie jej na zadanym przez nas terytorium wymagałby super komputera monitorującego między innymi temperaturę wody w oceanie.

2) Istniało by ryzyko uszkodzenia sterowania jak i powierzchni zatem niezbędne będzie wytworzenie dobrych warunków bytowych dla serwisu zamieszkującego Tarczę.

3) Inne nie przewidziane. Podsumowując dodam, że tego typu taktyka obrony planety może być nie potrzebna jeśli poprzez ograniczenie wydalania gazów cieplarnianych uda się powstrzymać niechciane dla nas skutki podnoszenia temperatury, a jeżeli taktyka ma pomagać należy działać fizycznie dla jej wdrożenia jednak projekt nie jest komercyjny ale może spełniać ròwnież inne funkcje.

Józef Jankowski

Wszelkie prawa autorskie po stronie autora artykułu.

Wsparcie projektu bezpośrednio dla autora.

Inne działania ze strony zainteresowanych przyrodą i życiem są niezbędne oraz konieczne.

Podobne artykuły


17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1717
17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1825
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1126
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1053
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 973
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 972
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 692
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1038
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 889
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 586
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 422
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 602
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Dodam jeszcze, że Tarcza spokojnie mogła by spełniać funkcję nowoczesnej i między narodowej stacji kosmicznej o wielkości miasta. Komercyjnie można było by wynajmować pokoje na zasadach hotelu. A co do transportu na orbitę to jego koszty będą mniejsze niż te wykorsystującą obecną technologię i jak napisałem ma on opierać się w 100% na energi odnawialnej- szczegółowego projektu nie udostępnie w tym ...  wyświetl więcej

zanim napisałeś ten materiał, lata temu widziałem mnóstwo programów popularno-naukowych traktujących ten temat.
Ta sprawa nie jest świeża

@Trebor: Na początku artykułu zaznaczyłem iż podobne pomysły są dyskutowane.Teraz wszystko można znaleźć w internecie, zatem jeśli twierdzisz iż serwuje tutaj odgrzewanego kotleta to podaj link do chociaż jednego z tych programòw ktòry opisuje taktykę obrony oraz fakt, że może ona zatrzymać napływ fali ubustwa do Uni Europejskiej. Jeśli nie wkleisz stosownego materiału uznam Cię za trolla nie potrafiącego czytać ze zrozumieniem. Amen.

@Józef Jankowski: uznaj proszę za trolla nie potrafiącego czytać ze zrozumienie.

teraz moje uwagi dotyczące sztucznego robienia problemu.

W programach, które traktowały WŁAŚNIE TEN TEMAT naukowcy sugerowali zbudowanie paneli ROZWIJAJĄCYCH działających na takiej samej zasadzie jak panele słoneczne w sondach wysyłanych na orbitę. Minimalizuje to konieczność dysponowania olbrzymim dodatkowym terenem i bardziej upraszcza sprawę transportu na orbitę.

budowę sond mamy przećwiczoną jako ziemianie i rozwijane panele słoneczne również.

@Trebor: Takie panelki po kilku miesiącach były by jak sitko, w skali całej tarczy o średnicy minmum 10% księżyca - byłby problem ze sprawnością tarczy, czyli według mnie lepiej zbudować małe miasto z odpiwiednio składanych segmentòw o czym wyżej napisałem.

@Józef Jankowski: a kto powiedział, że to ma być jedna wielka zbitka paneli tworząca jedną nieprzerwalną całość?
To mogą być luźno rozmieszczone panele odbijające promienie słoneczne "biegnące" w kierunku Ziemi. Co za różnica czy 10% docierających promieni odbije jedno wielkie lustro czy tysiące mniejszych?

@Trebor: Przeczytaj sobie początkowe zdania wpisu, bo powtarzasz się z tym co już napisałem. Ròżnica jest w możliwościach zastosowania takiej struktury. ☺Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska