Login lub e-mail Hasło   

Korepetycje online.

Korepetycje online są coraz bardziej powszechne. Bo tańsze od tradycyjnych, bo zainteresowanie komputerami jest coraz większe, bo współczesny komputer to gadżet.
Wyświetlenia: 418 Zamieszczono 04/12/2015

                     Rozwój technologi informatycznych, a w szczególności rozwój internetu,  umożliwił niemal  bez problematyczną komunikację, oraz często tańszą niż do tej pory naukę. Komputer z internetem jest dzisiaj w niemal każdym domu, jego obsługa i eksploatacja jest coraz prostsza.

A internet to kopalnia wiedzy.

                                         Wiedza jest między innymi u nauczycieli, którzy chcą ją komuś udostępnić, np.; udzielając korepetycji.

         Korepetycje online czyli za pośrednictwem komputera i internetu są formą dokształcania wygodną i znacznie tańszą od korepetycji tradycyjnych.

                    Korepetycje online są łatwe do zorganizowania, coraz więcej komunikatorów internetowych umożliwia komunikacje dwustronną, np.: na platformie google plus komunikacja obustronna jest to za darmo, wystarczy że obie strony mają komputery i standardowy internet.

            Metoda jest coraz bardziej powszechna. Korepetycjie online są coraz modniejsze. Korepetycji  online można  udzielać przebywając w dowolnym miejscu na ziemi, metoda umożliwia taką pracę ludziom, którzy muszą często wyjeżdżać i nie są w stanie przebywać stale w jednym, miejscu. Również w przypadku korepetycji online wszelkie bariery, np.; bariera komunikacyjna: miejsce zamieszkania o utudnionej komunikacji czyli za górami, za lasami, nie mają znaczenia, korepetycji można udzielać lub pobierać, przebywając nawet na kompletnym odludziu. Miejsce pobytu nie ma żadnego znaczenia.

Niebezpieczne może być tylko to że  trudno przez internet zweryfikować kompetencje i prawdziwe intencje osoby podającej się za nauczyciela ale z drugiej strony patrząc, korepetycje online to okazja do bardziej luźnego kontaktu z nauczycielem, swobody decyzji, nauczyciel nie ma możliwości wywoływąć presji na uczniu,straszyć ucznia np: konsekwencjami wynikającymi z braku, zdaniem nauczyciela postępu w nauce. A sfera emocjonalna, napięcie, które towarzyszy spotkaniu a później współistnieniu tych dwóch stron ma duże znaczenie przy uczeniu się.

                         Bo uczeń zawsze liczy na sprzyjającą atmosferę, nauczać i uczyś się można najlepiej tylko w warunkach bez stresu i napięcia.

            Korepetycje online taki warunki na pewno zapewniają.

Bogdan Kondracki

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 318
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 995
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1473
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 521
6
komentarze: 55 | wyświetlenia: 2038
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 888
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 141630
118
komentarze: 23 | wyświetlenia: 238797
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 110467
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122021
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska