Login lub e-mail Hasło   

Geotermia serc Rodziny Radia Maryja

Lider PiS wskazał, że "każda ręka podniesiona na Kościół to ręka podniesiona na Polskę".
Wyświetlenia: 731 Zamieszczono 06/12/2015
Zgłoszony przez 4 użytkowników jako spam
 

Radio Maryja i Rodzina Radia Maryja są potrzebne także dziś, kiedy przed nami trudna droga pod górę. Musimy ją przejść razem. I przejdziemy ją, wbrew wszystkiemu. Przejdziemy wiedząc, że służymy Polsce. Wiedząc, co jest istotą polskości. Wiedząc, że nie ma Polski bez Kościoła. Wiedząc, że każdy, choćby nie miał łaski wiary, musi to przyjąć.
Każda ręka podniesiona na Kościół to ręka podniesiona na Polskę. My to wiemy. Dlatego dziękując wam, członkowie Rodziny Radia Maryja, ojcu dyrektorowi, ojcom redemptorystom, dziękuję także i nisko się kłaniam księżom biskupom. Bo oni są następcami apostołów. Oni prowadzą polski Kościół ku temu wszystkiego, co musi być celem każdego z nas. Ale powinno być także celem całego tego porządku, który mam nadzieję, zbudujemy.

Prezes PiS uczestniczył w uroczystej mszy świętej z okazji 24. rocznicy powstania Radia Maryja. Mszy przewodniczył metropolita lwowski abp. Mieczysław Mokrzycki. W koncelebrze udział wzięło kilkunastu biskupów.- Zwracam się do wielebnego ojca dyrektora, zwracam się z podziękowaniem za to wszystko, co czynił dla polskiego Kościoła, co uczynił dla Polski, a uczynił bardzo wiele. Ojcze dyrektorze, bez ciebie nie byłoby tego zwycięstwa. (...) Muszę powiedzieć, że nie byłoby tego zwycięstwa bez rodziny Radia Maryja, nie byłoby - mówił przed mszą prezes PiS

Kaczyński zaznaczył, że zwycięstwo potrzebowało prawdy i ludzi, którzy służą prawdzie i Polsce, są patriotami.

- To zwycięstwo jest także potwierdzeniem jeszcze jednej prawdy właśnie, tą prawdą jest to, iż fundamentem polskości jest Kościół i jego nauka i że nie może być Polski bez Kościoła. To przeświadczenie i Radio Maryja i Rodziny Radia Maryja są potrzebne także dziś, kiedy przed nami długa droga pod górę, trudna droga. Musimy ją przejść, musimy ją przejść razem i przejdziemy ją wbrew wszystkiemu. Przejdziemy ją, wiedząc, że służymy Polsce. Przejdziemy ją, wiedząc, co jest istotą polskości - podkreślił.

- My to wiemy i dlatego dziękując wam członkowie Radia Maryja, dziękując ojcu dyrektorowi, dziękując ojcom redemptorystom, dziękuję także i nisko się kłaniam księżo biskupom, bo oni są przecież następcami apostołów, oni prowadzą polski Kościół ku temu wszystkiemu, co musi być celem naszym, celem dla każdego z nas, ale co powinno być także celem tego całego porządku, który mam nadzieję zbudujemy - mówił.

List prezydenta Dudy

List do organizatorów i uczestników rocznicowych obchodów skierował prezydent Andrzej Duda, a odczytał go szef gabinetu prezydenta Adam Kwiatkowski.

"To dla mnie wielka radość, że z okazji kolejnej 24. już rocznicy Radia Maryja mogę skierować do was pozdrowienia, podziękowania oraz wyrazy uznania. Nie przez przypadek kolejne rocznice istnienia Radia Maryja są świętowane jako urodziny. To określenie świadczy o stosunku Polaków do tego radia" - napisał prezydent.

Duda podkreślił, że "Radio Maryja nie jest traktowane jako kolejna, choć ważna instytucja i znaczące medium katolickie, ale jak żywa wspólnota, gromadząca coraz szersze rzesze prawdziwie zaangażowanych w służbie Bogu i ojczyźnie".

Prezydent zwrócił uwagę, że radio i wyrosła z niego wspólnota stały się zaczynem wielu dzieł, przedsięwzięć i instytucji tworzonych oddolnie przez obywateli.

"Radio Maryja stało się żywym i dobitnym przykładem obywatelskiej aktywizacji tysięcy ludzi z niemal wszystkich grup społecznych i wiekowych wokół idei czynienia dobra oraz troski o sprawy publiczne. Dzieło Radia Maryja jest przejawem samodzielności, inicjatywy Polaków, nowoczesnego, a zarazem silnie osadzonego w tradycji, wierze i kulturze polskiej podejścia do społecznej rzeczywistości. Celem mojej wspólnoty jest odbudowa wspólnoty Polaków, państwo starcie się czynicie to od lat" - dodał.

Gratulacje od premier Szydło

W imieniu premier Beaty Szydło pozdrowienia i gratulacje dla o. Rydzyka i Rodziny Radia Maryja przekazała szefowa jej kancelarii Beata Kempa. Minister przypomniała, że prezes Kaczyński po zwycięstwie wyborczym i premier Szydło w expose zaprosili wszystkich do biało-czerwonej drużyny. - Chcę przekazać od pani premier to, że Rodzina Radia Maryja jest kręgosłupem biało-czerwonej drużyny, zawsze przy Bogu i ojczyźnie. Do zawołania "alleluja i do przodu" my dodajemy "damy radę" - powiedziała Kempa.

W trakcie uroczystości odczytano też list wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego, który podkreślił, że "fenomenem jest stworzenie wokół toruńskiej rozgłośni środowiska, które podejmuje bardzo liczne własne inicjatywy, odbudowując tak bardzo dziś potrzebne społeczeństwo obywatelskie". Jego zdaniem wielką zasługą o. Rydzyka jest obrona polskiej racji stanu, troska o polski majątek narodowy i krzewienie postaw patriotycznych.

Abp Mokrzycki w homilii nawiązał do kwestii relacji państwo - Kościół.

- Dzisiaj często powtarzają niektórzy, że trzeba dokonywać rozdziału Kościoła od państwa. Postawmy zatem pytanie: czy kiedykolwiek doszło do połączenia obu tych instytucji? Odpowiedź jest prosta: tak nigdy nie było, nie ma więc czego rozdzielać. Hasło rozdziału służy jedynie eliminowaniu sposobu wyrażania się poprzez wiarę, eliminowaniu ze sfery publicznej tej przestrzeni godności, która w wierze ma swój fundament - mówił.

W uroczystości, obok Kaczyńskiego, Kwiatkowskiego i Kempy, udział wzięli marszałek Senatu Stanisław Karczewski, wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński i wicemarszałek Senatu Maria Koc oraz członkowie rządu: minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Obecni byli też liczni parlamentarzyści.

Uczestnicy rocznicowych obchodów wystosowali list do papieża Franciszka, w którym pokreślili, że dzięki Radiu Maryja i Telewizji Trwam mogą przeżywać wszystkie pielgrzymki papieża i słuchać jego katechez głoszonych w czasie audiencji generalnych, a także uczestniczyć we wszystkich ważnych wydarzeniach Kościoła.

Uroczystości rocznicy powstania Radia Maryja odbyły się w hali widowisko-sportowej. Mszę świętą poprzedziły trwające kilka godzin modlitwy, koncerty i recytacje.

Radio Maryja rozpoczęło nadawanie programów 8 grudnia 1991 r. w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Początkowo audycji mogli słuchać tylko mieszkańcy Torunia i Bydgoszczy oraz okolicznych miejscowości. Później rozszerzył się zasięg rozgłośni o kolejne regiony Polski, a także inne kraje.

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1571
11
komentarze: 41 | wyświetlenia: 3332
11
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1117
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3014
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2720
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1571
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2136
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3700
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 629
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 895
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2133
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2214
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  mojra  (www),  06/12/2015

Odrzucają artykuł tylko polskojęzyczni zdrajcy zafascynowani liberalnym postępactwem co przewidział prorok Jarosław.

Super, prezydent to plastuś bez jaj, ugniatany przez kaczkę.
Radio Maryja zasługuje na zniszczenie a ojciec dyrektor na publiczne bicie pasem po tyłku.

@mojra: Nie dziwota że tu Mojrę poruszyło, wszak przed wiekiem łeb jej zryło. Zapętloną w fanatyżmie jak w sutannie co przystoi starej pannie, Jarosława tu prorokiem ogłosiła i na tron go postawiła. Pytam zatem ja nieskromnie - w kim się kochasz nieprzytomnie. Wszak twierdziłaś że Jezusa, teraz twierdzisz że nygusa, co do władzy kaczym drepcze krokiem więc u ciebie już prorokiem. Pańska łaska na pstrym koniu sobie hasa, rozum uciekł ci do lasa

@_serpico_: 2012 Pani Sielska, z Wrocławia sam sobe zaprzecza: Kościół ewangelicki zyskał dzięki podatkowi kościelnemu 4,62 mld euro, a Kościół katolicki 5,20 mld euro.Pana interpretacje odrzucam,gdyż mamy konflikt prawny,z powodu Pana obelg,Pana publicznych gróżb karalnych na eioba.pl.Proszę nie zapominać że pomimo,że eioba.pl ma top level domenę PL,, znajduje się na serwerze w Bawarii czyli Pana ...  wyświetl więcej

  Henear,  06/12/2015

@Marek Lipski: https://www.youtube.com/watch?(...)tUFMavg
wciągaj krechę i wklejaj

@Henear: hahahah.Roland, Korg, Yamaha i inne "zabawki" wraz music software przykładowo Cantus, Gregorian Chants są ,również w moim studio .Rozbawiłeś mnie przykładem z youtube gdyż taki trance mix muzyczny realizują już dawno uczniowie w szkole muzycznej.Dodam.Jestem wrogiem narkotyków i alkoholu,pomimo,że toleruje u innych twórców czy artystów.Dlatego Twoje propozycje są humorystyczne.
...  wyświetl więcej

@_serpico_: "Znowu udowodniłeś swoją głupotę".Rozumiem że Twoje prowokacyjne wpisy toleruje administracja eioba.pl.Szkoda.One są kontraproduktywne.Pana interpretacje odrzucam,gdyż mamy konflikt prawny,z powodu Pana obelg,Pana publicznych gróżb karalnych na eioba.pl.Radio Maryja i Rodzina Radia Maryja są potrzebne także dziś, kiedy przed nami trudna droga pod górę.

  liwa,  06/12/2015

@_serpico_: że Tobie tak sie chce ttłumaczyć lipnemu ktosiowi.. :)
masz cierpliwość..

  liwa,  06/12/2015

@_serpico_: ja rozumiem, że Cię qwica trafia.. :)
ale nie da się w galaretce informacji zakodować.. :)

  KoLo,  06/12/2015

@Marek Lipski: odrzucać możesz sobie parówkę w spodniach. Czerwienisz się minusami a dalej udajesz, iż nie widzisz tego. A może daltonista jesteś!

  Hamilton,  06/12/2015

@Marek Lipski: ty masz pod górkę od dziecka. Powinieneś zostać himalaistą. Gdyby mama twoja wiedziała jaki jesteś zdolny posyłała by cię do szkoły podstawowej.

  Trebor,  07/12/2015

@Marek Lipski: "Ataki na katolików, w Polsce są próbą ataku nawet na Bawarię" ja myślę, że te ataki są skierowane także na Mołdawię, Malediwy, Azerbejdżan i Kazachstan.

  mojra  (www),  06/12/2015

Lipski! Alleluja i do przodu mimo kwiku w chlewiku i smrodu!

@mojra:Tak. Alleluja i do przodu....Krytycy wiar ,przekonań, nie mają szans.Nawet w Chinach jest większa tolerancja dla wiar, gdy nie atakują administracji Chin.Nie wspomnę o Białorusi,w której "dyktator"zaakceptował wiary, religie:Niech krytycy spróbują zaatakować Chiny lub Białorusię za ich politykę. hahahah.
https://pl.wik ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  06/12/2015

@mojra: od czasu do czasu wyjdź z tego chlewika, bo się udusisz, alleluja. Uduszonym nie dane jest królestwo boże.

"Kaczyński na urodzinach Radia Maryja: Każda ręka podniesiona na Kościół to ręka podniesiona na Polskę"!
Ciekawe, kto ma uciąć rękę Kaczyńskiemu, Rydzykowi i Dziwiszowi.
Ci szubrawcy, moim zdaniem agenci FSB, niszczą zarówno Kościół, jak i Polskę.
Chrześcijaństwo powstało na bazie judaizmu. Najważniejszą różnicą jest to, że podobny zestaw norm moralnych, Jezus Chrystus przekaz ...  wyświetl więcej

  Trebor,  07/12/2015

"Kaczyński zaznaczył, że zwycięstwo potrzebowało prawdy i ludzi, którzy służą prawdzie i Polsce, są patriotami."

kiedy wreszcie Kaczyński i reszta przestaną wytykać mnie palcem?!

Przecież to idiotyzm, dzielić Polaków na patriotów ze względu na ich wiarę, przekonania czy poglądy.
KAŻDY uczciwy płaci podatki i utrzymuje te świnie z wiejskiej a oni mnie obrażają i palcami wytyk

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska