Login lub e-mail Hasło   

Paczki i przesyłki zagraniczne - firmy kurierskie, brokerzy, czy poczta

Z roku na roku wzrasta liczba paczek i przesyłek międzynarodowych. Coraz więcej jest też możliwych opcji nadania przesyłki, co u wielu jest nie lada dylematem.
Wyświetlenia: 402 Zamieszczono 09/12/2015

Forma nadania paczki zagranicznej, czy innej przesyłki dla wielu nadal pozostaje dużym dylematem. A wybór jest coraz większy. Trudno zdecydować się na konkretnego kuriera, czy firmę pośredniczącą. Oferta często jest zbliżona, ceny również, czym zatem się kierować?

Przede wszystkim zacząć należy od rozróżnienia firm kurierskich, a tak zwanych pośredników, czy brokerów firm kurierskich. O firmach kurierskich z pewnością każdy słyszał i zapewne korzystał z ich usług. Są to z reguły firmy o stabilnej pozycji i znanej marce, jak np. DHL, DPD, UPS itd. Informacji i opinii o poszczególnych przewoźnikach znaleźć można wiele na różnego rodzaju stronach i forach.

Pośrednicy kurierscy to po prostu firmy współpracujące z konkretnymi firmami kurierskimi, mogące jednak często oferować korzystniejsze ceny właśnie z wzlędu na tę stałą współpracę i rabaty otrzymywane od kurierów. Działa to na podobnej zasadzie, co zlecenie danej firmie kurierskiej kilku przesyłek w wyniku czego można liczyć na rabat. Brokerzy kurierscy działają na bardzo podonych zasadach - otrzymując od klientów dużo zleceń, przekazują się kurierom w nazwijmy to multipakach, a w związku tym mogą liczyć na znaczne rabaty ze względu na wielkość zleceń. 

Mając na względzie powyższe można dojść do wniosku, że wybór takiej firmy będzie korzystyny we względu na cenę. Jednak, że w sieci znaleźć można wiele firm oferujących tego typu usługi, więc wybierać trzeba uważnie, gdyż jak wiadomo nie każda z reklamujących się firm będzie godną zaufania. Warto wcześniej zapoznać się z opiniami i komentarzami wystawianymi danej firmie przez osoby, które z jej usług już korzystały. Opinie o firmie warto sprawdzić nie tylko na ich stronie firmowej (niepochlebne komentarze mogą zostać ukryte) ale też na forach i innych stronach nie powiązanych z firmą. Brak jakichkolwiek informacji o firmie na innych serwisach, czy brak jakichkolwiek opinii na jej temat powinien wzbudzać wątpliwości.

Firmy takie charakteryzuje elastyczność usług. Z względu na to, że konkurencja pomiędzy nimi jest spora to w większości starają się one w pełni sprostać oczekiwaniom klientów - stawiają na stały kontakt z klientem i pomoc na każdym etapie realizacji zlecenia. Oferta często jest bardzo szeroka - są to nie tylko popularne paczki do Anglii, paczki do Niemiec, czy innych państwa UE, ale również przesyłki do USA, czy Chin, a również listy lotnicze. Oprócz zwykłych przesyłek, firmy pośredniczące oferują też przeważnie przesyłki paletowe i wielkogabarytowe. Brokerzy kurierscy działający przy pomocy serwisów internetowych starają się maksymalnie uprościć schemat nadania paczki, oferują częste promocje, realizują zlecenia często bez konieczności zakładania konta na stronach - obsługują  zarówno klientów prywatnych, jak i firmy.

Z tego powodu warto rozważyć opcje takiej formy wysyłek paczek zagranicznych. 

Nie omówiona została jeszcze forma wysyłki paczek poprzez pocztę polską, jednak wydaje się to być zbędnym, gdyż oferta i zasady działania poczty wszystkim są znane, a każdy wystawi tej instytucji swoją opinię.

Podobne artykuły


95
komentarze: 44 | wyświetlenia: 15013
36
komentarze: 35 | wyświetlenia: 2270
35
komentarze: 94 | wyświetlenia: 3448
31
komentarze: 29 | wyświetlenia: 5910
31
komentarze: 26 | wyświetlenia: 2353
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 3829
28
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2591
28
komentarze: 43 | wyświetlenia: 1839
26
komentarze: 11 | wyświetlenia: 2248
25
komentarze: 7 | wyświetlenia: 4957
24
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1601
25
komentarze: 55 | wyświetlenia: 7541
24
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2775
23
komentarze: 75 | wyświetlenia: 2277
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska