Login lub e-mail Hasło   

Jak tanio, ale szybko i bezpiecznie wysłać paczkę za granicę

Firm oferujących usługi przesyłkowe jest coraz więcej (o czym pisałam w poprzednim artykule). W tym wpisie przedstawię narzędzie ułatwiające wybór najlepszych ofert.
Wyświetlenia: 537 Zamieszczono 10/12/2015

Większość osób nie raz korzystała już z usług firm kurierskich, czy innych pośredników (portali wysyłkowych) i z reguł jeśli dana firma nie zawiodła to przypuszczać można, że klient skorzysta z takiej oferty ponownie. Nie musi to być podyktowane wyjątkowo dobrą ofertą, czy jakością usług, ale po prostu tym, że brak nam czasu na przeglądanie dziesiątek stron firm oferujących podobne usługi. Nie analizujemy, nie porównujemy, a często wybieramy firmę z której usług po prostu ktoś z naszych znajomych wcześniej już korzystał. Wysłanie paczki do Anglii, czy paczki do Niemiec to obecnie rzecz tak naturalna, że szkoda czasu na zastanawianie się.


By ułatwić nam życie i podjęcie decyzji pojawiły tzw. porównywarki kurierów. Działają one na podobnej zasadzie, jak cieszące się dużą popularnością portale np. ceneo.pl porównujące i w czytelny sposób przedstawiające użytkownikowi różnice pomiędzy ofertami tego samego produktu różnych sprzedawców, chodzi oczywiście o różnice w cenie. Na wspomnianych portalach  gromadzone są i porównywane oferty wszelkich firm kurierskich, jak i brokerów, czyli tanich kurierów. 


Dlaczego taka porównywarka świetnie się sprawdza z punktu widzenia potencjalnego klienta? Otóż decydując się wysłać paczkę po raz pierwszy firmą kurierską (bądź do niej podobną) i wpisując w wyszukiwarkę np. frazę paczka zagraniczna,czy przesyłka międzynarodowa ukaże się nam niezliczona ilość stron - firm oferująca tego typu usługi. Przykładowo po wpisaniu powyższej frazy będą to:


- poczta polska
- europaczka.pl
- taniewysylanie.pl
- paczkazagraniczna.pl
- kurierpolska24.pl
- 24paczki.pl
- centrumkurierskie.pl


A to tylko pierwsza strona wyników! Jak spośród tak wielu opcji wybrać tę najlepszą? Oczywiście o jakości usług najlepiej poświadczą klienci, jednak porównywarki kurierów ułatwią nam zadanie choćby pod względem najlepszej ceny i wyboru firmy oferującej wysyłki do pożądanego przez nas państwa. Zakładać też można, że portale zrzeszające takie firmy przyjmują tylko firmy sprawdzone i bezpieczne, a niejednokrotnie zamieszczane są też niemoderowane przez właścicieli firm (czyli rzetelne) opinie klientów.


Korzystając z porównywarki kurierów np. kurierem.pl w jednym miejscu zapoznać się możemy z ofertą 57 firm i brokerów kurierskich! Oferta to też paczki dla firm.
Przedstawione i porównane są tutaj oferty nie tylko najbardziej znanych i rozpoznawalnych firm kurierskich ( DHL, UPS, DPD itd.) brokerów kurierskich ( epaka.pl, furgonetka.pl, pack4you), ale też wielu innych mniej popularnych, co nie znaczy, że gorszych. 
Nawet jeśli od dawna korzystamy z usług danej firmy warto zajrzeć na tego typu strony, gdyż może się okazać, że znajdziemy ofertę lepszą! Proszę pamiętać, że podobnych firm cały czas przybywa, często wprowadzają one różnego rodzaju promocje warto więc zaoszczędzić! Wybranie tańszej oferty nie zawsze oznacza niższą jakość usług, a nowo pojawiające się firmy chcąc zyskać jak najwięcej zadowolonych klientów ze szczególną dbałością podchodzą do realizacji zleceń.

Podobne artykuły


30
komentarze: 24 | wyświetlenia: 4434
25
komentarze: 18 | wyświetlenia: 4144
23
komentarze: 15 | wyświetlenia: 2401
23
komentarze: 42 | wyświetlenia: 3369
22
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1324
18
komentarze: 13 | wyświetlenia: 1841
17
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1712
18
komentarze: 30 | wyświetlenia: 62340
17
komentarze: 4 | wyświetlenia: 8978
17
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2164
17
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1360
16
komentarze: 8 | wyświetlenia: 3293
16
komentarze: 27 | wyświetlenia: 1578
17
komentarze: 19 | wyświetlenia: 4172
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska