Login lub e-mail Hasło   

Materace wysokoelastyczne - przy alergiach najlepsze.

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://najlepsze-materace-warszawa.blogs(...)ka.html
Do niedawna, a nawet obecnie, zadając pytanie o materace wysokoelastyczne zwykło się słyszeć: "Proszę państwa, przecież to zwykła gąbka jest".Otóż nie taka do końca zwykła.
Wyświetlenia: 834 Zamieszczono 10/12/2015

Mówiąc o zwykłej gąbce, którą używa sie do produkcji materacy, mamy na myśli poliuretan, o różnych gęstościach - przeważnie o gramaturze od T18 do T35.
Najczęściej wykorzystuje się gabkę T25 do obłożenia wkładu ze sprężyn kieszeniowych.
Jak wiadomo jest to polimer na bazie pochodnych ropy naftowej i to jedyna cecha wspólna zwykłej gąbki i pianki wysokoelastycznej.

Każdy kto miał wątpliwą przyjemność obcować ze zwykła gąbka pamięta co się z nią dzieje po kilku latach; raz, że odkształca się - bo jej zamknięte pory pękają, ale to pół biedy, bo potrafi cudownie się pokruszyć - alergikom i osobom o wrażliwych oczach mogę tylko współczuć wszechobecnego drobnego pyłu (bardzo podobnie zachowuje się kilkuletni lateks).

A coż to ta pianka wysokoelastyczna?
Materace z niej wykonane to oczywiście wyższa półka, ale pod pewnymi warunkami.
Pianka wysokoelastyczna posiada 98% porów otwartych o nieregularnej wielkości i jest pozbawiona tych wszystkich wad, które miała zwykła gąbka, czyli nie kruszy się z czasem i nie odkształca w wyniku użytkowania.
Możecie spotkać się z różnymi jej nazwami jak kaltschaum/zimna pianka - nazwa pochodzi od jednego z procesów produkcji, w którym blok pianki jest zmrażany do minusowej temperatury, a specjalne prasy uderzając otwierają jego pory - budowa swą przypomina naturalną gabkę morską, lub z różnymi nazwami handlowymi: Bultex, Coltex, Cellflex i inne.
Czasem do pianki dodaje się olejków naturalnych na bazie rycyny lub lawendy, do jej produkcji wykorzystuje się także soję.


Wiemy już jak pianka wysokoelastyczna jest zbudowana, ale....jak sam materac z takiej pianki wygląda?

W tym przypadku im prościej tym lepiej, czyli monoblok pianki (w jednym kawałku) obustronnie powycinany w kratkę lub w fale - bardzo różnie to może wyglądać - fachowo nazywa się to MOLETOWANIE.

Materac taki powinien być 7 strefowy, osiąga się to poprzez gęstsze lub żadsze moletowanie bloku pianki na całej jego płaszczyźnie.
Dzięki takiej budowie materac ma wysoką elastyczność punktową i właściwości ortopedyczne.

Dzięki takiej budowie możemy uzyskać materac, który jest jednocześnie twardy i zarazem komfortowy - materac wysokoelastyczny jako jedyny ma tę unikalną cechę spośród wszystkich typów materacy.
Jeden materac jest w stanie dopasować się do dwóch osób o skrajnie różnych wagach; będą go podobnie odczuwać, bo będą pracować różne jego warstwy - górna wycięta pod lekką osobą i środkowa niewycięta pod ciężką.

Do dyspozycji mamy różne gęstości pianki.
O twardym materacu będziemy mówić przy gęstości pomiędzy 37kg/m3 - 45kg/m3.
Poniżej tej wartości będą materace w odczuciu bardziej komfortowe.
Najbardziej ekskluzywne modele mają jeszcze jedną unikalną cechę jaką jest wysoka odbojność czyli bardzo duża sprężystość pianki.

Wysokość bloku powinna wynosić 16-18cm dla osoby dorosłej, w przypadku dzieci wystarczy wkład o wysokości 14cm.

A DLACZEGO MATERACE WYSOKOELASTYCZNE SĄ POLECANE DLA ALERGIKÓW?
Bo jako jedyne cechują się najwiekszą przewiewnością i najlepiej oddają wilgoć - a dzieki temu nie ma podłoża dla rozwoju grzybów i pleśni.

Jednocześnie należy pamiętać, że pełną antyalergiczność uzyskamy wtedy, gdy nasz materac będzie miał dobrze oddychający pokrowiec rozpinany na suwak i zdejmowany do prania.
Nie mniej jednak większość pokrowcy można prac w temperaturze 40-60 stopni C, więc idealnie będzie dodatkowo zabezpieczyć nasz materac (niepikowanym) ochraniaczem z grubej bawełny, który można prać w temperaturze do 95 stopni C.
Osiągniemy dzięki temu najwiekszą higienicznych.

A DLACZEGO POLECANE SĄ DLA DZIECI?
Z tego samego powodu - czyli najlepszej przewiewności.

A jak poznać produkt z najwyższej półki?
Oczywiście po 10 letniej PEŁNEJ GWARANCJI.
I tylko materace z taką długa gwarancją można polecić dla osób dorosłych.
Oczywiście jest wiele modeli z ww. pianki, ale z 2 czy 3 letnią gwarancją - jednocześnie w niższej cenie (nawet dwu krotnie taniej) - te idealnie sprawdzą się dla dzieci, które są zbyt lekkie aby taką piankę odkształcić.
W przypadku dorosłych i większej wagi nie ma kompromisu - 10 lat pełnej gwarancji BEZWARUNKOWO.
I polecam się tej zasady trzymać, chyba że za około 3 lata planujecie zakup nowego materaca, bo mniej więcej tyle wytrzyma słabszej jakości pianka pod ciężką osobą.

Materace wysokoelastyczne to produkt dla osób szukających relatywnie twardych materacy, ale o twardości deski nie ma mowy, dzięki temu że mają dwa poziomy komfortu.

Analizując produkt nie doszukałem się żadnej wady - natomiast wiele zalet, dlatego się w takich materacach specjalizujemy.
Jedynymi wadami mogą być jedynie 2 letnia gwarancja, lub zły dobór twardości do wagi.

Śmiało mogę uznać że są to najlepsze materace.

Copyright www.sypialnia.net. Możliwa dalsza publikacja tekstu bez zmian, w całości.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1447
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1104
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 807
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1062
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 372
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 652
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1127
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 478
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 864
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 456
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1010
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 667
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 602
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 731
 
Autor
Dodał do zasobów: leali
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska