Login lub e-mail Hasło   

Magia kolei, czyli co fascynuje miłośników ogromnych maszyn

Fascynacje tymi potężnymi maszynami często rodzą się w dzieciństwie, niemniej jednak wiele osób nadal zerka za przejeżdżającym pociągiem z sentymentem.
Wyświetlenia: 428 Zamieszczono 11/12/2015

Co jest takiego wyjątkowego w pociągach, że tak często rodzą zachwyt i wzbudzają duże zainteresowanie?

Koleje kiedyś

Wiele osób, będąc dzieckiem marzyło o tym, by posiadać swoja własną kolejkę i móc nią podróżować po całym świecie. Niemniej jednak kilkanaście lat temu podróże pociągiem były czymś luksusowym i nie każdy był w stanie pozwolić sobie na częste podróże tym środkiem lokomocji. Dlatego większość dzieci zafascynowanych koleją składało proste i łukowe odcinki torów, zamieszczając gdzieniegdzie zwrotnice czy krzyżówki i tworzyły swoje własne trasy.

Zabawy kolejkami

Na przestrzeni lat motyw kolei stale przewija się przez pokolenia. Niegdyś modele kolejek były bardzo popularne. Tworzenie własnych tras, napełnianie wagonów różnymi przedmiotami i organizowanie przewozów zabawek było wspaniałą możliwością spędzania czasu. Różnego rodzaju książki bajki i filmy z motywem kolei z pewnością pamiętają czasy naszych rodziców a nawet dziadków. Kolej jest niezwykle sentymentalna i wiele osób wspomina ją z uśmiechem na twarzy

Koleje dziś

Niestety czasy zmieniły się i pociągów trochę ubyło z naszych torów. Tanie połączenia autobusowe, coraz większa ilość samochodów oraz szybkie loty samolotowe sprawiają, że ten rodzaj komunikacji doznał małego uszczerbku na popularności. Niemniej jednak fascynacja kolejami nadal trwa i stale wiele osób interesuje się tą tematyką. Być może modele kolejek odeszły trochę do lamusa, to gotowe zestawy kolejek są nadal świetnym prezentem np. na święta.

Popularność gier związanych z tematyką kolei można również określić po ilości gier mobilnych dostępnych w sklepach z aplikacjami. Biorąc po uwagę fakt, jak wiele powstało gier planszowych czy komputerowych o tematyce kolei wersje mobilne były tylko kwestią czasu. Możliwość stworzenia własnych tras, posiadanie własnej sieci kolejowej, możliwość rozbudowy taboru kolejowego oraz wiele innych możliwości sprawiają, że tego typu gry mobilne są w stanie spełnić niejedno dziecięce marzenie.

Źródło: http://www.railnation.pl/

 

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 322
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1000
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1478
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 529
6
komentarze: 55 | wyświetlenia: 2061
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 893
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 141635
118
komentarze: 23 | wyświetlenia: 238817
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 110476
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122024
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska