JustPaste.it

Materace termoelastyczne - HIT czy KIT?

Ostatnimi czasy najczęściej polecanymi są materace termoelastyczne. I tu uwaga: polecanymi to nie znaczy kupowanymi. Czy na pewno są najlepsze? A jakie Wy macie doświadczenia?

Ostatnimi czasy najczęściej polecanymi są materace termoelastyczne. I tu uwaga: polecanymi to nie znaczy kupowanymi. Czy na pewno są najlepsze? A jakie Wy macie doświadczenia?

 

Nadszedł w końcu czas na wymianę materaca i... odpalamy internety w poszukiwaniu porady - czyli istny kocioł wszelakich lepszych i gorszych wskazówek, często skrajnie od siebie różnych. 

1cc58a2d96abb5c73e02cca0aa36912a.jpg

Jedni polecają te materace inni tamte - z reguły każdy z tych materacy jest najlepszy na świecie i lepszy od wszystkich innych...

 Ostatnimi czasy najczęściej polecanymi są materace termoelastyczne. I tu uwaga: polecanymi to nie znaczy kupowanymi.  Bo to że coś jest mocno polecane, nie koniecznie może się spotkać z tak entuzjastyczną aprobatą klienteli, jaką sprzedawcy by sobie życzyli.

Skąd wiem?

Bo 90% klientów odwiedzających nasz salon, w pierwszych słowach pytając o materace termoelastyczne - jednocześnie potwierdzając że zainteresowanie właśnie tym typem materaca wynika jedynie z przeczytanych opini o nich w internecie - po położeniu się na takim materacu na chwilę, słyszę kategoryczne: O NIE, NIGDY W ZYCIU SPAĆ NA CZYMŚ TAKIM.

materac memory

Oczywiście to nie znaczy, że dla każdego będą one nie do przyjęcia, bowiem 10% klientów jest zadowolonych że spania na tego typu materacach i nie wyobraża sobie zamiany na żaden inny.

Jednak uczciwość nie pozwoliła by nam na nieprzekazaniu wszelkich zalet i wad takiego typu materaca - jeśli je klient akceptuje, to proszę bardzo - cieszymy się, że mogliśmy pomóc w wyborze.

 

Zacznę od ZALET:

● najwyższa elastyczność punktowa - tym samym najlepsze dopasowanie,

● najmniejszy nacisk na ciało podczas lezenia

 

Oj, coś ich mało. Szukam, myślę i nic więcej do głowy mi nie przychodzi...jeśli ktoś z Was jakąś jeszcze znalazł - zapraszam do wpisania w komentarzu, a z wielką chęcią uzupełnię tę skromną wyliczankę. Wszak chodzi mi aby przekazać Wam pełne dane o produkcie, jakim jest materac termoelastyczny/termoplastyczny/memory - bo takie nosi u różnych producentów nazwy.

Usiądźcie wygodnie, bo czas na WADY:

● Najgorzej oddychające spośród wszystkich typów materacy - gorzej oddają wilgoć niż lateks, ale w porównaniu do lateksu przy styczności z wilgocią chociarz nie pylą - tu duży plusik,

● absolutnie nie nadają się dla alergików - jak wiadomo zbytnia kumulacja wilgoci może spowodować rozwój grzybów i pleśni,

● temperatura w której powinno sie je używać wynosi 

19 - 23 stopnie C - idealna pianka, czyli taka która dobrze podtrzyma nasze ciało podczas snu, powinna być gęsta min. 65kg/m3 - a im gęstsza paradoksalnie jest bardziej narażona na zmiany temperatury niż ta o niższej gęstości,

● najlepiej aby byla klimatyzowana sypialnia - idąc tropem idealnej temperatury użytkowania - w temperaturze ponad 23stopni materac robi się dwu a nawet trzy krotnie miększy,

● stosunkowo wysoka cena - oczywiście zależy od jakości użytej pianki - rozstrzał cenowy jest bardzo duży - czasem słono płacimy za logo na metce, namacalnym warunkiem jakości 10-letnia gwarancją - bezwarunkowo,

● absolutnie nie nadają się dla dzieci - materac dla dzieci powinien bardzo dobrze oddychać i oddawać wilgoć - zamoczona pianka termo/memory schnie nawet około 2 tygodni

Przy charakterystyce wzięta została klasyczna budowa materaca termo - czyli 6-8 cm pianki termoelastycznej.

Jak zauważyliście nie było słowa na temat wygody - rzecz względna - osobiście leży mi się na nich bardzo wygodnie, ale to wszystko na ten temat - spać na materacu termoelastycznym o klasycznej budowie (6-8 cm pianki memory) sobie nie wyobrażam.

Akceptujecie? No to się cieszymy!

Bardzo chętnie polecimy Wam ten, który naszym zdaniem jest najlepszy (stosunek jakości do ceny) i ma 10 lat gwarancji.

Mimo wszystko nie taki diabeł zły, bo można wykorzystać piankę memory w bardzo fajny sposob, która dodana do materaca doda mu komfortu i podwyższy jego elastyczność punktową - jeśli dodamy jej jedynie 2-4cm.

Dodana dodatkowo 2 cm płyta pianki memory do materaca sprezynowego już wykończonego pianka wysokoelastyczną lub poliuretanową, spowoduje że nie będziemy czuć ruchów partnera śpiącego obok nas - czyli super.

Z kolei najlepiej doda komfortu płyta pianki 3-4cm z wycięciem typu Wellness, czyli w fale - top materac nawierzchniowy.

Taki TOP materac nawierzchniowy to bardzo przydatna rzecz jeśli nie mamy klasycznego łóżka z materacem, tylko śpimy na mało wygodnym lub zbyt twardym narożniku, czy czymś w tym rodzaju - zasadniczo do okazjonalne spania, a nie na co dzień... ale co zrobić jak o jeden pokój w naszym mieszkaniu za mało? 

Więc decydując się na Top materac termoelastyczny, to najlepiej wybrać właśnie taki, czyli Wellness - nie nada on za twardemu materacowi/kanapie/sofie właściwości ortopedycznych, ale z pewnością doda elastyczności punktowej i komfortu.

I pomaga i to bardzo.

A poduszki z pianki termoplastycznej?

Jak dotąd na poduszki nie wynaleziono nic lepszego!

Ważne, żeby wybrać dla siebie odpowiednią - czyli dobrze dobrać do budowy naszego ciała.

Reasumujac: nie czytamy internetowego wujka dobra rada - odwiedzamy specjalistyczny sklep z materacami.

Specjalista, dla którego dobro klienta jest najważniejsze zaznajomi Was że wszystkimi typami materacy - I ZE WSZYSTKIMI ICH ZALETAMI I WADAMI.

Czyli łatwo się poznacie.

Tak na koniec, żeby nie było że demonizuję materace termoelastyczne - zgaduj-zgadula na jakim śpię materacu?

Niespodzianka! Śpimy z żoną na materacu z pianki wysokoelastycznej obustronnie obłożonej 3,5 cm pianki termoelastycznej Wellness 

Jest to jednocześnie twardy, a zarazem bardzo komfortowy materac - czyli moim zdaniem idealny.

Ale czy taki będzie dla każdego z Was?

No, oczywiście że nie!!!

 

Copyright www.sypialnia.net Możliwa publikacja w całości bez zmian w treści. 

 

Źródło: http://najlepsze-materace-warszawa.blogspot.com/2015/11/materace-termoelastyczne-hit-czy-kit.html?m=1