Login lub e-mail Hasło   

9 rok

Jestem fanatyczką cyferek. Uważam, że tutaj nic nie da się naciągnąć, nad interpretować....Nie ma miejsca na gdybanie, ot zwyczajnie czysta matematyka. Cykl człowieka składa się...
Wyświetlenia: 1.122 Zamieszczono 12/12/2015

Jestem fanatyczką cyferek. Uważam, że tutaj nic nie da się naciągnąć, nad interpretować....Nie ma miejsca na gdybanie, ot zwyczajnie czysta matematyka.
Cykl człowieka składa  się z 9 lat. Są lata lepsze i gorsze i każdy z tym się musi liczyć, ale to co dzieje się w 9 roku, przechodzi wszelkie wyobrażenia szeroko pojętego realizmu. Wiem, że można to przeżyć, parę 9 roków mam za sobą, ale każdy pozostawia namacalny ślad!
Zawsze uważałam, ze wtedy do lasu kiedy grzyby, ale w 9 roku nawet to stwierdzenie może być wątpliwe.
Powiem na swoim przykładzie jako 9(jestem w 9), że już w tych 3 ostatnich miesiącach spotkało mnie tylko namacalnych przykrości, że nikomu nie życzę.
Chociażby drobny fakt: odebrano mi grupę, żeby było bardziej wiarygodnie, ta sama lekarz co mi dała 5 lat temu, obecnie...uznała, że jestem zdrowa. Dodam istotne  fakty, dostając grupę miałam 3 operacje, a na ostatniej komisji, dostarczyłam dokumenty z jeszcze dwóch. Nie zmieniło to faktu, że.. mi pomogło, albo pomóc miało. Systematyczna rehabilitacja, dalej zwolnienie a..ja zdrowa.
Lekarz, który po ostatnim zabiegu zalecał mi składanie dokumentów na podniesienie grupy, nie mógł wyjść z podziwu, że... nie mam obecnie jej wcale! Poprosiłam tym samym o zaświadczenie, że jestem zdrowa, albo o skierowanie do specjalisty na ...powiedzmy głowę, aby mnie wyprowadzono z błędu, ze nie leczę się tam, gdzie zgoła powinnam.
Następne "atrakcje",na jednym z portali moja klientka "przypomniała " sobie o mojej poradzie po...6 latach i uznała, ze akurat ja nagadałam jej bzdur, co sowicie "skomentowała" w opiniach na poparcie mojej nieudolności, nie ważne, ze... 6 razy w tygodniu korzystała z konkurencji, akurat ja nie miałam racji!
Dalej, pierwszy raz w życiu byłam zatrudniona z agencji wróżek na ostatnie andrzejki, nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie drobny fakt, że... muszę się dobijać o swoje i wychodzę na osobę kłótliwa... bo chcę jakaś kasę!
Idąc za ciosem lista moich "koleżanek" jakby się skurczyła, gdy doszłam do wniosku, ze mam koleżanki wtedy... kiedy one są w dołku. Gdy ja poprosiłam o spotkanie to...były ważniejsze sprawy i zostałam sama, kto jak kto, ale wróżka to już na pewno powinna sobie pomóc, a ogólnie to  jakie problemy może mieć wróżka....
Moja koleżanka, którą "pilotuje" przez życie wraz z jej dziećmi, na prośbę odnalezienia kontaktu przez córkę(jest w tym), odparła, że ona nie ma czasu, ze dyrekcja źle na to patrzy a... na marginesie wcale jej o to nawet nie zapytała....
Na pewno lista kontaktów mojej komórki się skurczy(ła), jest to smutne, ale większość moich"bliskich" była mi bliska wtedy,  gdy życie postawiło ich ścianą, ale jak ja stanęłam to ...zostałam sama.
Dam radę, po co mi "przyjaciele" kiedy jest Ok, a kiedy potrzebuję pomocy, mogę liczyć ...na siebie i obcych!
Jak się okazuje nie tylko maleńkie 9 maja problemy, wielkich też to dotyczy:
Komorowski jako 9... nie wygrał wyborów
Kopacz jako 9 nie mogła liczyć na sukces...
Przypadki można by mnożyć, fakt pozostaje faktem, że w 9 roku nie należy liczyć na fory od Losu, nie znam z mojej praktyki. aby ktoś w tym okresie ułożył sobie na poważnie życie. Można spotykać ludzi, żyć intensywnie, ale tez trzeba mieć świadomość, ze raczej nikt z nich ...nie zostanie na dłużej.
Z racji, że w życiu nic nie dzieje się ot tak sobie, 9 rok jest być może potrzebny, aby spadły różowe okulary, by nie za mocno utwierdzać się w przekonaniu, ze możemy dużo, że ma "sprawdzonych" przyjaciół, ze to co posiadamy nikt nam tego nie odbierze...
Gdyby nie 9 rok, być może bym nie wiedziała jak można stracić w jednej chwili i koleżankę i powiedzmy...kolegę, jak zrobi się  przysługę...
Człowiek często myśli, że nic nie jest w stanie już go zaskoczyć i zdziwić, ale życie ciągle pokazuje, że pomoże i to jeszcze jak!
Powtarzam sobie: dam radę, ale ...po cichu nie chcę już więcej rozczarowań i obym była zwolniona od "pomocy" moich znajomych.
Nie tylko sobie, ale wszystkim 9 wielkim i małym tego życzę, idzie to przeżyć, wszak ludzie przeżywali, już tylko....9 miesięcy...

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1700
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 987
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1258
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 932
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1111
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 502
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 839
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 634
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 938
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1166
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 761
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1043
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 802
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  katha,  12/12/2015

02011979 proszę o komentarz ....

  *Karo*  (www),  12/12/2015

ale co mam Ci skomentować, Twój gorszy okres minął i masz już z górki:)

  nse,  12/12/2015

@katha: ... masz 26 lat i prawo do czerpania radości z życia ;)

  liwa,  12/12/2015

no tak, wiem coś o tym.. moja lista kontaktów też odchudziła się.. większość tylko czerpała korzyści z moich umiejętności i wiedzy, a prawie nikt nie zapytał w jaki sposób mi pomóc, a znają dobrze moją sytuację.. nawet ci, tzw. "przyjaciele" udają że nie dostrzegają moich kłopotów, bo ja taka silna dam sobie radę..
gardzę takimi znajomościami i wiele osób pozbawiłam mojej "pomocy"..
wierzę, że stanie się "cud" i będzie mi lepiej, choć pod koniec życia..
pozdrawiam :)

  Kitek,  12/12/2015

@liwa: „większość tylko czerpała korzyści z moich umiejętności i wiedzy, a prawie nikt nie zapytał w jaki sposób mi pomóc, a znają dobrze moją sytuację.. nawet ci, tzw. "przyjaciele" udają że nie dostrzegają moich kłopotów, bo ja taka silna dam sobie radę.
W moim przypadku nie chodzi o prawie, po prostu nikt.
„Oj naiwna, naiwna, naiwna, jak dziecko we mgle”. Też taki byłem. Nie ma większej głupoty niż wiara. Na ziemi liczy się pragmatyzm.

  nse,  12/12/2015

@liwa: ..., a ja tak się zastanawiam czy przypadkiem nie żyje dzięki ubóstwu, bo właściwie to ono mnie uchroniło przed współczesną medycyną ...

  nse,  12/12/2015

@Kitek: liczy się wiara, ale tylko ta o mocnych fundamentach ;)

  *Karo*  (www),  13/12/2015

@liwa: witam w klubie, ale na zasadzie: tak nas traktują jak sobie na to pozwalamy...

  Kitek,  12/12/2015

Od pomocy znajomych, głodu, ognia i wojny – wybaw nas Panie.

  nse,  12/12/2015

@Kitek: Od biegania po lekarzach chroń nas Panie :)

  Kitek,  12/12/2015

@Mariusz Kajstura: To też prawda. Medycyna współczesna jest obliczona również nie tylko na pomoc ludziom, ale też na ich zagładą. Ja dostaję również od lekarza takie leki, o których mówię mu, że je biorę, ale niestety wyrzucam do sedesu. A spróbował bym ich nie wykupić!

  nse,  12/12/2015

@Kitek: Współczesna medycyna jest obliczana na zysk nie na pomoc, coś się w tej materii zmieniło nie wszyscy to zauważyli :(

  Noemi*,  12/12/2015

To prawda lekko nie jest. Też boleśnie odczuwam porządki roku 9. W takich chwilach wypada przywołać starą prawdę: "sukces ma zawsze wielu ojców, tylko klęska jest sierotą".

  nse,  12/12/2015

@Noemi*: "sukces ma zawsze wielu ojców, tylko klęska jest sierotą" ... w oficjalnych rejestrach ;)

@Mariusz Kajstura: Niestety w życiu też, a już na pewno w moim.

  nse,  12/12/2015

@Noemi*: Ludzkie umowy, stwierdzenia, teorie, prawa, wiara, itp ... pochodzą z Życia ale nim nie są ;)

@Mariusz Kajstura: Oczywiście, że nie są życiem, są jego częścią składową. Życie ludzkie nie jest prostym faktem, jest wielowymiarowe, toczy się na wielu poziomach i płaszczyznach.

  nse,  12/12/2015

@Noemi*: Kupka którą wydalamy też jest częścią życia, a Architekt nie jest odpowiedzialny za mylenie szczoteczki do zębów z szczotką do kibla ;)

  Noemi*,  12/12/2015

@Mariusz Kajstura: Hmmm... W tym momencie się grzecznie pożegnam. Dobranoc

  nse,  12/12/2015

@Noemi*: Spokojnych snów :)

  nse,  12/12/2015

https://pl.wikipedia.org/wiki/(...)hondria ... nie chcę nikogo obrażać, ale myślę że przemysł medyczny doskonale wykorzystał to zjawisko, by wywołać hipochondrię społeczną :( ... hipochondria potwierdzona autorytetem staje się chorobą rzeczywistą lub jest się w taką wprowadzanym :(

  *Karo*  (www),  13/12/2015

@Mariusz Kajstura: w zupełności się z Tobą zgadzam!

  nse,  13/12/2015

@*Karo*: Jak oglądam 30 letnie osoby chodzące z reklamówkami leków to jakoś tak ciężko na sercu się z bezradności robi, wole oglądać ludzi szczęśliwych ..., Tobie co właściwie dolega na medycynie się nie znam ale mogę naprawić żelazko ;)

Czy Ty nie masz nerwicy natręctw...?

  *Karo*  (www),  17/12/2015

@Introwertyczka w sieci: u mnie to ogół "atrakcji", ale żyje dalej i nie daję się, dzięki za szczere chęci pomocy:))))

A ja jestem numerologiczną dziewiątką, mam dwie 9 w roku urodzenia, moje imię to numerologiczna 9 oraz pierwsze imię+ drugie + nazwisko to również 9. Jestem jedną wielką dziewiątką, nawet w róznych życiowych sprawach wybieram automatycznie wszystko co ma numer 9. Strasznie trudne jest bycie taką dziewiątką, ale już przyzwyczaiłam się do wszystkich przeciwności losu, i właściwie nie zamieniłabym się na żadną inną liczbę (numerologicznie).Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska