Login lub e-mail Hasło   

Angielski - nauka i rozumienie

Czy znajomość odpowiedniej ilości słówek sprawi, że automatycznie będziesz rozumiał angielski w mowie potocznej? Nie!
Wyświetlenia: 500 Zamieszczono 05/01/2016

Jak rozumieć angielski mówiony?

Znajomością odpowiedniej ilości słów ułatwisz sobie zrozumienie tekstu, jednak czynnikiem decydującym o rozumieniu języka mówionego jest sposób w jaki Twój umysł reaguje na słowa, które słyszysz.

To właśnie sposób w jaki uczysz się nowych słówek sprawia, że albo rozumiesz mówiony angielski albo masz z tym problem. Metody tłumaczeniowe kładą głównie nacisk na niezrozumiałe słowa:

Zrozumiałe – niezrozumiałe – zrozumiałe – zrozumiałe – niezrozumiałe – zrozumiałe – niezrozumiałe.

Nowe słowa wg metod tłumaczeniowych są ważniejsze i na nie jest kładziony większy nacisk, abyś podświadomie skupiał większą uwagę na tym, czego nie rozumiesz. W efekcie możesz rozumieć angielski pisany, jednak ogromne trudności przysporzy Ci zrozumienie języka mówionego, ponieważ umysł przyzwyczajony do zwracania większej uwagi na niezrozumiałe słowa, na nich będzie się skupiał ignorując to, co zna, w rezultacie stwierdzisz, że niczego nie rozumiesz. Znasz to z praktyki?

W metodzie 5s kładzie się większy nacisk na słowa zrozumiałe i na nich się głównie skupiamy. Słysząc zdanie w którym są zarówno słowa zrozumiałe dla Ciebie jak i niezrozumiałe, większą uwagę zwracasz na te, które znasz.

Można przestawić to tak:

Zrozumiałe – niezrozumiałe – zrozumiałezrozumiałe – niezrozumiałe – zrozumiałe – niezrozumiałe.

Kiedy Twój umysł nauczy się postrzegać w taki sposób, zrozumienie angielskiego będzie o wiele łatwiejsze, bez względu na to, ile niezrozumiałych słów napotkasz.

Problemem utrudniającym zrozumienie angielskiego w mowie jest ciągłe tłumaczenie w myślach. Metody tłumaczeniowe opierają się na tłumaczeniu pojedynczych słówek, co znacznie spowalnia cały proces. W praktyce oznacza to, że musiałbyś ciągle prosić osobę mówiącą by mówiła dwa razy wolniej tak, abyś miał czas na przetłumaczenie.

To tyle. Reszta należy do Ciebie, Twojego zaangażowania i wyboru metody. Dzięki metodzie 5s zrozumienie angielskiego w mowie stanie się o wiele prostsze. Pamiętaj, że sama metoda 5s jest darmowa. Korzystaj i ucz się rozmieć angielski także ten mówiony, a nie tylko pisany.

Artykuł jest przedrukiem ze strony: http://metoda5s.pl/jak-rozumiec-angielski/

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 732
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 663
7
komentarze: 81 | wyświetlenia: 772
7
komentarze: 2 | wyświetlenia: 467
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 920
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1273
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142099
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 241800
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 111985
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122478
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska