Login lub e-mail Hasło   

Co Prezydent USA może zrobić dla Polski i Polaków?

Swobodę działania ogranicza Kongres, Senat, Sąd Najwyższy, Konstytucja przyznająca samodzielność poszczególnym Stanom, rozliczne koterie i innego rodzaju grupy nacisku.
Wyświetlenia: 521 Zamieszczono 06/01/2016

...

Prezydent niewiele może w USA.

Swobodę działania ogranicza Kongres, Senat, Sąd Najwyższy, Konstytucja przyznająca samodzielność poszczególnym Stanom, rozliczne koterie i innego rodzaju grupy nacisku.

Prezydent USA niewiele może zmienić w USA, ale nie pytając specjalnie nikogo o zdanie może kazać zbombardować zagraniczne miasto, albo zorganizować wojnę prewencyjną pod byle pretekstem.

Przy okazji poprzednich wyborów Brzeziński stwierdził, że z punktu widzenia polskiego interesu, wszystko jedno kto wygra wybory w USA.

Jeżeli ktoś uważa, że interes Polski i polski interes polega na tym, żeby Amerykanie znieśli obowiązek wizowy dla Polaków, to w rzeczy samej: - Wszystko jedno kto jest prezydentem.

 

Kiedyś byłem na spotkaniu z Korwinem Mikke. Na Politechnice Gdańskiej. Pełna aula. Kilkaset osób. Sami zwolennicy JKM. Jak to często wśród tak zwanych „umysłów ściśniętych”. Głównie byli tam studenci, ale też trochę pracowników PG.

JKM wychwalał USA. Podawał USA za przykład w różnych dziedzinach. Dyskusja nie była moderowana.

Zadałem pytanie:

- Kto z kandydatów byłby najlepszy dla Polski? – Było ich wtedy troje Obama, Mc.Cain i Hilary Clinton. - JKM odpowiedział – Wszyscy są beznadziejni. To są komuniści.

Po spotkaniu JKM zaczepił mnie i powiedział:

- Nie odpowiedziałem na pytanie, bo się nad tym nie zastanawiałem. - A ja mu na to wkurzony z mańki – Jako brydżysta powinien Pan wiedzieć, że należy grać takimi kartami jakie się ma.

Nie wiem czy zrozumiał co chciałem mu przekazać. Zwolennicy "porwali" go i zaczęli kadzić i podtykać różne karteluszki, żeby dostać autograf.

Wspominam tę scenę, bo wygląda na to, że głupota nadal króluje w narodzie.

 

Prezydent USA niewiele może zmienić w USA, ale nie pytając specjalnie nikogo o zdanie może kazać zbombardować zagraniczne miasto, albo zorganizować wojnę prewencyjną pod byle pretekstem. W tych wyborach polski interes jest jednoznaczny. Żadnej wojny nie potrzebujemy.

Obama jaki jest taki jest. Na żadną pokojową nagrodę nie zasłużył. - W wojnie w Libii wziął udział. Wspomaga najemników w Syrii. Ale stawia opór Netanjahu dążącemu do ataku na Iran, czyli dążącemu do III Wojny Światowej.

 

Ten, kto zostanie następnym prezydentem zrobi to, co będzie uważał. Kiedy znowu słyszę albo czytam, że to jest wszystko jedno dla Polski, to szlag mnie trafia.

 

Adam Jezierski

...

.

Podobne artykuły


13
komentarze: 55 | wyświetlenia: 22207
17
komentarze: 130 | wyświetlenia: 2406
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1176
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 854
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 729
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 751
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 543
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 696
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 667
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1527
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 436
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 751
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  swistak  (www),  07/01/2016

Jak Obama Bogu, tak jemu Bóg i podarował Ameryce el nino!

@swistak:
Myślisz, że mamy tu do czynienia ze związkiem przyczynowo skutkowym?

Duda jedzie kupować patrioty, które ośmieszyły się w Arabii Saudyjskiej.

  jotko49,  23/09/2019

@Adam Jezierski: Rzeczywiście, całkiem zbędne. Mamy przecież adasia patriotę gdańskiego pół idiotę...

@Adam Jezierski: Adaśko ty pochwal się ile masz odsłon i postrasz Amerykańców że nie wyślesz im pietruszki po 50 dolców za kilo i ich prezydent przyleci błagać cię na kolanach o zmiłowanie.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska