Login lub e-mail Hasło   

Snowboard w Austrii – ja, gern!

Oto zaczyna się na dobre sezon zimowy i wiele osób zastanawia się teraz nad krótkim wypadem na narty czy snowboard – najlepiej gdzieś w miarę blisko i w rozsądnych cenach.
Wyświetlenia: 317 Zamieszczono 12/01/2016

Austria wydaje się spełniać wszystkie możliwe kryteria wyboru: posiada doskonałe tereny snowboardowe, gwarancję pogody i przystępne ceny.

Snowboard w Tyrolu
Strzał w dziesiątkę. Tyrol pozwala uprawiać snowboarding w prawdziwie klasycznym stylu na najwyższym, europejskim poziomie. Riderzy mogą napawać się piękną pogodą, zapierającym dech w piersiach widokiem szczytów i swobodnym dostępem do mnóstwa świetnie utrzymanych tras zjazdowych. Snowboardziści z całego niemal świata zjeżdżają się do Fieberbrunn, by potrenować w lokalnym snowparku wyposażonym w halfpipe , stoki czynne aż do 22 i położony tuż przy wyciągu fin park, dostępny dla wszystkich po całym dniu aktywnego treningu. Tej zimy także Ischgl otwiera swe podwoje dla snowboardzistów i czeka na nich w „Boarder’s Paradise”, gdzie znajdą 35 przeszkód, quarterpipe oraz centralny punkt mistrzostw świata, halfpipe. Ten największy zarejestrowany w Europie funpark ma infrastrukturę odpowiednią zarówno dla zaawansowanych snowboardzistów jak i zupełnych amatorów, co sprawia, że jest tak chętnie odwiedzany przez miłośników zimowego szaleństwa. Szans żeby uprawiać snowboard w Austrii jest dużo więcej – na przykład w regionie narciarskim Christlum w Achenkirch. Spragnionych jazdy na desce powitają tam boardercross, halfpipe, tor garbowany, skocznia dla freestylowców, wyciąg krzesełkowy i Apres Ski bar „Christlum Salettl”.

 Inne części Austii/ Styria
Snowboard w Austrii to nie tylko Tyrol, ale też górna i dolna część kraju oraz Styria. Podstawową zaletą spędzenia aktywnego urlopu w tym regionie jest odległość, bo najbliższy polskiej granicy snowpark, Semmering – Hirschenkogel leży już 500 km od jej przekroczenia! Inna, równie ważna zaleta to znakomite wyposażenie wszystkich snowparków a także – co niezwykle istotne z estetycznego punktu widzenia, bajkowa architektura wszystkich okolicznych miasteczek i możliwość obcowania z naturą, niemal niezmienioną ludzką ingerencją. Weźmy pod uwagę na przykład Dachsttein – West i Dachstein – Krippenstein. W tym rejonie, konkretnie w Innere Salzkammergut, znajduje się najwyższa góra i jednocześnie najbardziej rozległy teren narciarski Górnej Austrii. Warunki są odpowiednie dla dużych i najmłodszych, początkujących i zaawansowanych. A na prawdziwych profesjonalistów czeka zapierająca dech w piersiach, 11 kilometrowa trasa z Krippenstein wprost do Obertraun. Biorąc pod uwagę warunki, środowisko naturalne, infrastrukturę, architekturę miast, bazę hotelowo – gastronomiczną, dogodny dojazd i ceny – snowboard w Austrii zdaje się idealnym wyborem na nadchodzący sezon!


Wyjazdy na snowboard do Austrii organizuje http://www.ehschool.pl/index.php/oferta/wyjazdy-i-obozy/austria.html

Podobne artykuły


11
komentarze: 32 | wyświetlenia: 751
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 598
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 787
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 797
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 882
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 763
10
komentarze: 8 | wyświetlenia: 957
9
komentarze: 124 | wyświetlenia: 570
9
komentarze: 10 | wyświetlenia: 854
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 737
9
komentarze: 34 | wyświetlenia: 557
9
komentarze: 20 | wyświetlenia: 667
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 513
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 510
9
komentarze: 36 | wyświetlenia: 634
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska