JustPaste.it

Jak zapobiec otyłości dziecka?

Wielu rodziców zastanawia się nad tym, dlaczego dziecko przybiera na wadze. Oto kilka porad, które pomogą młodym rodzicom zmianę nawyków żywieniowych dziecka.

Wielu rodziców zastanawia się nad tym, dlaczego dziecko przybiera na wadze. Oto kilka porad, które pomogą młodym rodzicom zmianę nawyków żywieniowych dziecka.

 

Wielu rodziców zastanawia się nad tym, dlaczego dziecko przybiera na wadze. Ile powinno zjadać by nie przytyć? Jak często powinno być karmione? Oto kilka porad, które pomogą młodym rodzicom zmianę nawyków żywieniowych dziecka.

f64cd542ee10e45b6bc508f0801289af.jpg

Kluczowe znaczenie dla życia każdego dziecka jest jego pierwszy rok życia. To właśnie wtedy kształtują się jego przyzwyczajenia żywieniowe i preferencje człowieka. Niemowlę spożywa dokładnie tyle pokarmu, ile jest mu potrzebne, bowiem tak działa jego instynkt. Kiedy jest głodne od razu zaczyna to komunikować. Na początku trudno jest rodzicom stwierdzić, czy dziecko płacze z głodu, czy w wyniku innych potrzeb. Wobec tego zdarza się, że dziecko jest przekarmiane. Nie ma w tym jeszcze nic złego Gorzej jest w momencie, gdy starsze dzieci dostają więcej jedzenia niż powinny.

 

 

Czasami zdarza się też,że dzieci po prostu nie chcą jeść mimo wszystko, co również nie jest zdrowe, bowiem może ono potem spożywać większe ilości pokarmu niż powinno. Jak poradzić sobie z przekonaniem dziecka do racjonalnego jedzenia przeczytasz tutaj: http://mama-kreatywna.pl/2015/12/przepisy-na-obiad-dla-niejadka/

Niewielki stopień aktywności, brak zbilansowanej diety w późniejszym okresie prowadzi do tycia, a w konsekwencji może zaprowadzić dziecko do stanu otyłości. Aby temu zapobiec należy wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe. Dziecko powinno jeść posiłki o stałych porach. Ważne jest, aby zapewnić mu 4-5 porcji warzyw lub owoców dziennie. Dzięki temu metabolizm będzie pracować poprawnie.

9c7943bc6eeb586174d69063676d92c1.jpg

Dobrym pomysłem będzie też zaangażowanie dziecka w różnego rodzaju aktywności ruchowe. Base, jazda na rowerze czy też sporty grupowe czy też zajęcia to nie tylko możliwość spalenia kilogramów, ale również wspomaganie procesu socjalizacji. Tego typu aktywność wspomaga koordynacje wzrokowo- ruchowa oraz motoryczne umiejętności.

Dzieci dobrze odżywione i aktywne mają mniejsze skłonności do agresji i stanów depresyjnych i lękowych. Czują się lepiej, dlatego też łatwiej przychodzi im nauka. Sprawiają mniej problemów wychowawczych, bowiem zdrowe odżywianie prowadzi do regulacji procesów hormonalnych.

Jeśli dziecko jest otyłe dobrym rozwiązaniem będzie wizyta u dietetyka, który wspomoże wiedzą i rozpisze dietę dla pociechy.