JustPaste.it

Naczepa niskopodwoziowa - kiedy taką wybrać?

Producentów naczep na rynku nie brakuje. Konkurencja sprawia, że zainteresowane firmy mogą wybierać nie tylko wśród produktów atrakcyjnych cenowo...

Producentów naczep na rynku nie brakuje. Konkurencja sprawia, że zainteresowane firmy mogą wybierać nie tylko wśród produktów atrakcyjnych cenowo...

 

Producentów naczep na rynku nie brakuje. Konkurencja sprawia, że zainteresowane firmy mogą wybierać nie tylko wśród produktów atrakcyjnych cenowo, lecz także dostosowanych do ich potrzeb. Kiedy przyda się naczepa niskopodwoziowa?

Współcześnie wybór naczep jest bardzo duży. Firmy świadczące usługi transportowe dla przemysłu, rolnictwa, branży budowlanej czy spożywczej muszą posiadać na stanie nie tylko ciężarówki – przydadzą się również naczepy. Te pojazdy pozwalają swobodnie przetransportować towary o dużych lub niewymiarowych gabarytach.

By przetransportować samochody

Naczepa niskopodwoziowa to pojazd przystosowany do przewozu m.in. innych pojazdów (np. samochodów osobowych) czy sprzętu budowlanego. W zależności od producenta i zastosowanych rozwiązań, zainteresowane podmioty działające w branży transportowej mogą zakupić naczepy np. 3-osiowe. Warto przy tym wspomnieć, że poszczególne pojazdy są sterowane hydraulicznie lub ręcznie.

22ef13a7cad57891d9005d2cc966d8d0.jpg

Z uwagi na zastosowanie, naczepa niskopodwoziowa musi być też odpowiednio zabezpieczona. Producenci kładą bardzo duży nacisk na to, by oferowane przez nich pojazdy były nie tylko niezawodne, lecz także w pełni bezpieczne. W przypadku naczep, znaczenie ma m.in. zastosowanie i zabezpieczenie w odpowiedni sposób tylnych świateł. Ma to szczególne znaczenie, gdy mowa o rozładunku naczepy np. wieczorem lub w nocy.

Naczepa niskopodwoziowa – nowa czy używana?                                                                      

Nie każde przedsiębiorstwo działające w branży transportowej może sobie pozwolić na zakup nowego sprzętu. Choć przedsiębiorcy mogą wybierać w bogatej palecie produktów bankowych, to jednak sfinansowanie zakupu np. naczep, może być poza ich zasięgiem. Dlaczego? Banki bardzo skrupulatnie badają zdolność kredytową potencjalnych kredytobiorców. Co w sytuacji, gdy przedsiębiorstwo nie może sobie pozwolić na zakup produktów prosto z fabryki producenta?

Na rynku działa wiele firm koncentrujących się na sprzedaży używanych pojazdów, w tym również dedykowanych przedsiębiorcom działającym w branży transportowej. Wybierając używaną naczepę, konieczne jest zwrócenie uwagi na jej stan i to, czy przechodziła ona cyklicznie przeglądy. Używany sprzęt może być zadbany i w dobrym stanie technicznym. Wówczas też obniża koszty związane ze wzbogaceniem floty samochodowej firmy.