Login lub e-mail Hasło   

Dzięki Polskim naukowcom żywność którą jesz jest zdrowa w 100%

Czy żywność, którą jesz, jest zdrowa? Dzięki polskim naukowcom możesz być tego pewny więcej niż w 100 proc. Czy żywność, którą jesz, jest zdrowa?...
Wyświetlenia: 822 Zamieszczono 30/01/2016

Czy żywność, którą jesz, jest zdrowa? Dzięki polskim naukowcom możesz być tego pewny więcej niż w 100 proc.

Czy żywność, którą jesz, jest zdrowa? Dzięki polskim naukowcom możesz być tego pewny więcej niż w 100 proc.
Czy żywność, którą jesz, jest zdrowa? Dzięki polskim naukowcom możesz być tego pewny więcej niż w 100 proc. Fot. .Mark Longair/http://skroc.pl/d60e6/flickr.com CC-BY/http://skroc.pl/5e7f9
Polscy naukowcy zakończyli realizację projektu „Bio-centrum – zwierzę, żywność i człowiek” . W jego ramach dzięki współpracy 3 instytutów Polskiej Akademii Nauk (PAN), laboratoria tych instytucji zostały wyposażone w najnowocześniejszą infrastrukturę badawczą, która umożliwia prowadzenie skomplikowanych badań jakości jedzenia. W rezultacie Polacy mogą mieć pewność, że spożywane przez nich posiłki są nie tylko smaczne, ale także całkowicie zdrowe.
 

Klienci zasługują na żywność najwyższej jakości
Projekt w ramach konsorcjum naukowego wspólnie zrealizowały 3 instytucje naukowe – Instytut Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN (Lider), Instytut Fizjologii i Żywienia Zwierząt PAN w Jabłonnie oraz Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie. Głównym celem tego przedsięwzięcia był zakup nowoczesnej aparatury badawczej, z której w wyniku ponadregionalnej współpracy mogłyby korzystać jednostki naukowe z całej Polski.
W powstałych nowoczesnych laboratoriach naukowcy będą zajmować się przeprowadzaniem kompleksowych prac z zakresu B+R surowców oraz produktów pochodzących od zwierząt, które są wytwarzanie w różnych systemach produkcji. W efekcie dzięki uzyskaniu szczegółowych wyników badań branży rolno-spożywczej łatwiej będzie wytwarzać żywnośćnajwyższej jakości.

Kompleksowe badania żywności pod każdym kątem
Dodatkowo polscy konsumenci zyskują pewność, że spożywane przez nich jedzenie jest zupełnie bezpieczne dla ich zdrowia. W Instytutach PAN bada się m. in. metody produkcji, skład czy sposób żywienia zwierząt na jakość wytwarzanego mięsa, jaj lub mleka. Prace B+R prowadzą najwyższej klasy specjaliści z takich dziedzin, jak genetyka, biologia, weterynaria, embriologia, biotechnologia, fizjologia i hodowla zwierząt czy rolnictwo.

Realizacja inwestycji była możliwa dzięki dofinansowaniu w kwocie 12,9 mln zł uzyskanemu z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (POIG).

Podobne artykuły


10
komentarze: 173 | wyświetlenia: 1147
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1113
7
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1021
7
komentarze: 13 | wyświetlenia: 613
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1105
6
komentarze: 22 | wyświetlenia: 621
6
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1695
6
komentarze: 5 | wyświetlenia: 258
5
komentarze: 0 | wyświetlenia: 286
5
komentarze: 1 | wyświetlenia: 176
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142882
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 245468
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

"Dzięki polskim naukowcom możesz być tego pewny więcej niż w 100 proc". Jak ci naukowcy dają pewność większą niż sto procent, to jednak jest czego się bać ;)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska