Login lub e-mail Hasło   

Zawsze mów "TAK"!

A gdyby wykreślić z naszego życia słowo "nie"?
Wyświetlenia: 515 Zamieszczono 04/02/2016

Czasy, w których żyjemy obfitują w wiele niebezpieczeństw dla każdego z nas. Zagrożenia mogą nadciągnąć z dowolnej strony. Może to być nagła choroba, kryzys finansowy lub inna katastrofa globalna. W ciągu zaledwie kilku godzin, nasze spokojne życie może się zmienić w walkę o przetrwanie i o najbardziej podstawowe środki do życia. Żyjąc w takiej iluzorycznej strefie bezpieczeństwa, wykształciliśmy sobie nazbyt wrażliwy instynkt przetrwania. Owszem, sprawia to, że nasze życie jest bardziej poukładane, systematyczne i przez to bardziej bezpieczne. Jednak powoduje również, że mniej ryzykujemy, nie podejmujemy wyzwań. Każdy z nas może sięgnąć pamięcią i wymienić dowolną ilość niewykorzystanych szans, które mogły zaowocować większą lub mniejszą dla nas korzyścią. Mimo tego, nie zaryzykowaliśmy. Ile razy odmówiliśmy innym osobom, tylko dlatego, że baliśmy się wyjść z własnej strefy komfortu.

Teraz wyobraźmy sobie, że wyrzucamy z naszego słownika słowo "nie", a na każdą propozycje, którą zaproponuje nam życie zawsze mówimy "tak". Od tej chwili podejmujemy każde wyzwanie, spełniamy każdą prośbę i godzimy się na każdą propozycję. Niezależnie od tego czy osiągniemy zamierzony sukces, czy też poniesiemy porażkę, zawsze otrzymamy nagrodę w postaci doświadczenia i wspomnień. Nikomu nie trzeba udowadniać, jak bardzo doświadczenie życiowe jest cenne i nie możliwości uzyskania tego, jak poprzez działanie. Zawsze mówiąc "tak", dajemy sobie możliwość poznania nowych ludzi, zwiedzenia nowych miejsc, rozpoczęcia nowych projektów lub spróbowania czegoś niezwykłego w naszym życiu. Nie zamykamy się w czterech ścianach na otaczający świat, tylko pomimo wewnętrznego lęku o nasze bezpieczeństwo, możemy doświadczać nowe rzeczy, sytuacje i możliwości. Rozumiem, że takie podejście może budzić pewne kontrowersje dla osób, które starają się być asertywne. W końcu każdy z nas posiada wolną wolę i ma prawo decydować co chciałby zrobić, a czego nie. Całkowicie się z tym zgadzam, jednak postarajmy się, aby teoria asertywności nie była wymówką dla naszego tchórzostwa.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1302
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1047
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 732
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 968
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 550
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1014
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 754
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 418
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 846
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 437
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 397
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 615
12
komentarze: 23 | wyświetlenia: 960
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1356
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 533
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Syfilityk proponuje stosunek, jest brudny i śmierdzący, proszę bardzo. Doświadczenia mogą być paskudne. Z takiego doświadczenia można wyjść gołym jak święty turecki, albo z takiego doświadczenia można wyjść z małżeństwa. O tym był film "Jestem na tak" i puenta była dobra.

  Henear,  04/02/2016

Oddaj mi wszystkie swoje pieniądze

@Henear: bierz! :)

"Czasy, w których żyjemy obfitują w wiele niebezpieczeństw dla każdego z nas." - takie czasy są od zawsze od kiedy tylko człowiek stanął na Ziemi - to nic odkrywczego. Choroby, problemy finansowe/materialne, kataklizmy - też towarzyszą nam od zarania dziejów i to też nic odkrywczego. Raczej dobre słowa dla prowadzenia dalszej demagogii czy manipulacji.

Po to człowiek ma swój rozum i po to

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska