Login lub e-mail Hasło   

Ściema z falami grawitacyjnymi

Tak więc fizycy powinni przestać wreszcie pieprzyć te głupoty, bo to już naprawdę wstyd i hańba.
Wyświetlenia: 765 Zamieszczono 13/02/2016

Wszystkie media pełne są informacji o wiekopomnym odkryciu. Podobnież już Nobel w kieszeni. Achy i ochy na każdym kroku i fizycy rozpływają się w zachwytach nad znalezieniem dowodu istnienia fal grawitacyjnych oraz nad własną genialnością.

Wreszcie po latach cięgów i krytyki znalazło się coś co można by uznać za potwierdzenie ich bzdurnej fizyki.

Ale jak to baca powiadają: „ten się śmieje, kto się śmieje ostatni” i w tym przypadku będzie fizykom nie do śmiechu.

Tak głupio się bowiem składa, że udowodnili właśnie to, że ich fizyka to bzdura do potęgi.

Gdyby byli trochę inteligentniejsi to by przemilczeli rejestrację tego sygnału, ponieważ udowadnia on nie ich, ale moją teorię budowy natury.

http://krysztalowywszechswiat.blogspot.de/2014/11/krysztaowy-wszechswiat.html

http://krysztalowywszechswiat.blogspot.de/2014/09/o-zudzeniu-czastek-elementarnych.html

O 5:50:45 UTC w dniu 14.09.2015 zarejestrowano bowiem nie jakieś przejście fal grawitacyjnych wywołanych zderzeniem „czarnych dziur” ale zjawisko interferencyjnego wzmocnienia Tła Grawitacyjnego na skutek koniunkcji ciał niebieskich. W tym przypadku doszło do koniunkcji Ziemi i Księżyca czyli do zaćmienia słonecznego.

Główny efekt interferencyjny nie wystąpił jednak w momencie zaćmienia ale dzień po nim, ponieważ zaćmienie to wystąpiło w powiązaniu ze zgrupowaniem dodatkowych dwóch planet, Wenus i Merkurego.

To właśnie wzajemne nakładanie się tak wielu źródeł oscylacji przestrzeni było za ten efekt odpowiedzialne. Oczywiście zarejestrowano inne sygnały w tym samym okresie, ale te woleli fizycy zataić, aby ich matactwa nie były tak wyraźnie widoczne.

Konsekwencje tego zgrupowania planet i zaćmienia słonecznego były dla mieszkańców Ziemi tragiczne.

Dwa dni później doszło do bardzo ciężkiego trzęsienia ziemi w Chile.

https://en.wikipedia.org/wiki/2015_Illapel_earthquake

A już miesiąc wcześniej rozpoczęła się fala upałów w Europie z temperaturami przekraczającymi 40°C. I dokładnie w dniu zaćmienia rozpoczęła się seria orkanów i burz połączonych z niesamowitymi opadami atmosferycznymi

https://de.wikipedia.org/wiki/Hitzewellen_in_Europa_2015#F.C3.BCnfte_Phase_Mitte_September

tak jak to już wielokrotnie, przy innych okazjach, prawidłowo przewidywałem.

Po kolejnej koniunkcji Ziemi i Księżyca w połowie października powstał najcięższy huragan jaki kiedykolwiek zarejestrowano w obszarze Pacyfiku.

https://en.wikipedia.org/wiki/Hurricane_Patricia

Tak więc fizycy powinni przestać wreszcie pieprzyć te głupoty, bo to już naprawdę wstyd i hańba.

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 476
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1137
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 267
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 667
6
komentarze: 81 | wyświetlenia: 305
6
komentarze: 58 | wyświetlenia: 2460
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1029
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 141773
118
komentarze: 23 | wyświetlenia: 239715
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 111141
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122168
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Słuszność OTW potwierdzona została już dawno. Jedną z jej interpretacji jest możliwość istnienia fal grawitacyjnych.
Wyniki doświadczenia zdają się potwierdzać słuszność przewidywań. Już to może wysarczyć, by przyznano Nobla. W roku 2011 przyznano Nobla za ciemną energię. Czy słysznie? raczej nie, gdyż takowa nie istnieje.

...  wyświetl więcej

  irek,  14/02/2016

@bardek:

Teorie Einsteina (jeśli założyć, że on byl ich autorem) nigdy nie zostały potwierdzone. Te potwierdzenia to też taka ściema fizyków.

@irek: a ziemia jest płaska,, Kopernik był kobietą i też nie byl autorem swojej teorii. Tak tylko pieprzą by ci wyprać mózg. Byli bliscy celu, ale mózgu nie znaleźli.

  nse,  14/02/2016

@irek: Para księżyca i ziemi generuje regularną fale grawitacyjną obserwowaną jako przypływy i odpływy oceanów, wszechświat to taki gigantyczny grawitacyjny zegar, myślę że masz racje naukowcy w tym przypadku niczego nowego nie odkryli; głoszą tylko przeżytki z głodu sukcesów w walce o kasę :( Dla mnie pojęcie fal grawitacyjnych zaczyna się od cząstek elementarnych tych których jeszcze bezpośrednio nie możemy obserwować, przypuszczam że ich czas cyklu jest krótszy od czasu Placka :)

  irek,  14/02/2016

@Hamilton Starszy:

Jak widać starość nie chroni przed głupotą. Gdybyś trosze więcej orientował się w tematyce a nie tylko szukał okazji do awantur to byś zapewne wiedział, że są silne poszlaki na to, że te dwie teorie, OTW i STW, są dziełem pierwszej żony Einsteina.

@irek: istnieją również poważne poszlaki, że ściemniasz z tym ściemnianiem.

@irek: znajomość plotek, ploteczek, poszlak i anegdot ze świata fizyki i matematyki nie czyni z nikogo fizyka. Artykuł jest na poziomie kolorowego pisemka dla niezbyt rozgarniętych pań, które chcą błysnąć wiedzą wśród koleżanek.

  Trebor,  15/02/2016

irek ... ostatni ze świętych inkwizytorów?

Badanie fal grawitacyjnych trwa już ok 20 lat - myślisz, że badacze nie brali pod uwagę przez ten cały czas wpływu innych ciał niebieskich na działanie urządzenia czy zjawisk przyrodniczych?

Zresztą o czym i z kim tu dyskutować ...

  nse,  15/02/2016

@Trebor: ... badanie fal grawitacyjnych od 20 lat pod kontem wzajemnych oddziaływań ciał niebieskich w kosmosie daje nam bardzo płytka wiedzę o grawitacji
http://eiba.pl/1e ... tu również rozważania na temat fal grawitacyjnych :)

  Trebor,  15/02/2016

@Mariusz Kajstura: miałem na myśli uwzględnienie innych źródeł, które mogłyby wpływać na wyniki a które siłą rzeczy muszą być eliminowane by wyniki były poprawnie odebrane

  nse,  15/02/2016

@Trebor: ... nasza wiedza na temat przestrzeni kosmicznej i tym co się tam dzieje jest jeszcze płytka i większość tych rewelacji pomimo naukowej błyskotliwości opiera swoje rewelacje na medialnych domniemaniach :) Przykładowo co wiemy o trajektorii komet jakie mamy o niej wyobrażenie czy potrafimy precyzyjnie określić ich trajektorie względem ziemi podczas kolejnego pojawienia się komety w pobliżu naszej planety ??

  Trebor,  15/02/2016

@Mariusz Kajstura: nie sądzę, by badacze byli tak nieprzewidywalni by w swoich wynikach nie uwzględniali:
- erupcji wulkanów,
- trzęsień ziemi
- ruch płyt tektonicznych
- odległości ciał niebieskich
- układu ciał niebieskich.

Jeśli mnie to przyszło do głowy, to badacze ślęczący nad problemem tyle lat musieli to uwzględniać tym bardziej.
Uwzględniaj

...  wyświetl więcej

  nse,  15/02/2016

@Trebor: ... by o tym rozmawiać, najpierw musielibyśmy się zapoznać i zrozumieć zasady pomiaru gęstości pola grawitacyjnego w otaczającej nas przestrzeni , a z tego co przypuszczam takich pomiarów nie dokonuje się na ziemi tylko w przestraszeni kosmicznej; przykładowo badając wzajemne położenie dwóch satelitów na orbicie :) Dźwięk jaki był zaprezentowany to dźwięk który został uzyskany po zmianie częstotliwości , bezpośrednio nie da się go usłyszeć :)

  Trebor,  15/02/2016

@Mariusz Kajstura: ale to nadal nie zmienia faktu, że przeprowadzając badania trzeba uwzględniać wiele czynników, które mogłyby na nich zaważyć - aby właśnie te czynniki nie zaważyły.

Autor uważa, że fale grawitacyjne to ściema bo dzień przed ich wykryciem nastąpiła koniunkcja Księżyca z Ziemią. Nie wierzę, że naukowcy tego nie brali pod uwagę

  nse,  15/02/2016

@Trebor: ... tak, ale nie wszystkie czynniki wpływające na wynik pomiaru jesteśmy w stanie przewidzieć i w tym miejscu kluczowe znaczenie nabiera nasza wyobraźnia która jest wrażliwa na wszelkie sugestie ( subtelności ) :)

  Trebor,  15/02/2016

@Mariusz Kajstura: koniunkcja ciał niebieskich jest jednym z tych podstawowych czynników, które każdy z podstawową wiedzą może przewidzieć

  nse,  15/02/2016

@Trebor: ... na przykład ;)

  nse,  15/02/2016

@Trebor: Tak na marginesie dla zabawy, zwróć sobie uwagę na powstałą koniunkcje plusów i minusów powyżej ...; z niej by wynikało że osoba punktująca bardzo Cibie lubi, a mnie nienawidzi ... hmm ciekawe kto to taki :D

  Trebor,  15/02/2016

@Mariusz Kajstura: nie używałbym tu stwierdzeń "lubi / nie lubi" ale może ktoś Ci napisze o swoich intencjach :-)

  nse,  15/02/2016

@Trebor: Gdy mi napisze, to zepsuje mi tym całą zabawę w zgadywanki ;)

  gluptak,  15/02/2016

"zjawisko interferencyjnego wzmocnienia Tła Grawitacyjnego na skutek koniunkcji ciał niebieskich."

Rozumiem, że wzmocnienie tła wywołane jest zmianą oscylacji wakuol przestrzeni.

Jaka jest częstotliwość tych oscylacji i czy można ją wyliczyć na podstawie położenia lub okresu obiegu ciał niebieskich? Czy można przedstawić matematyczna zależność pomiędzy położeniem planet a częstotliwością drgań wakuol?

  nse,  15/02/2016

@gluptak: "zjawisko interferencyjnego wzmocnienia Tła Grawitacyjnego na skutek koniunkcji ciał niebieskich."
.. ja bym to raczej nazwał "zdudnieniem" fal grawitacyjnych w określonej przestrzeni powodowanych ruchem ciał niebieskich ??

  gluptak,  15/02/2016

@Mariusz Kajstura: Dudnienie fal jest wynikiem nałożenia się dwóch niewiele różniących się częstotliwości. Okresy obiegu planet wokół Słońca i odpowiadające im częstotliwości ruchu, nakładają się … wpływając na stan przestrzeni obiektów ziemskich. (wakuole Irka?)

Kiedyś badałem nie sumowanie tych częstotliwości ale ich iloczyn … rozumiany jako jednoczesność (tu i teraz) oddziaływania. Obra

...  wyświetl więcej

  nse,  15/02/2016

@gluptak: Przykładowo jednemu słowu można nadać wiele znaczeń, jeśli się do niego się doda informacje w postaci rytmu jego wypowiadania ;)

  gluptak,  15/02/2016

Jeśli chodzi o fale grawitacji to ich istnienie potwierdzone prawie zaniedbywanym pomiarem dziejącym się w ciągu 0,12 sekundy wywołanym zderzeniem czarnych dziur sprzed ponad miliarda lat (!!!), jest miary zjawiska homeopatycznego – nie uznawanego przez oficjalną naukę.

W homeopatii mówi się o wpływie prawie zerowego rozcieńczenia substancji na organizm człowieka. W badaniu fal grawitacyjn

...  wyświetl więcej

  Trebor,  15/02/2016

@gluptak: ciekawa teoria.
A jak to ma się do odkrycia atomu, protonu, neutronu?
Też elementy składowe powstałe na "życzenie"?

  nse,  15/02/2016

@gluptak: Jest taka metoda zwiększania czułości przetworników analogowo cyfrowych https://en.wikipedia.org/wiki/(...)ampling dzięki niej można uchwycić zmiany subtelniejsze od czułości aparatury pomiarowej , jednak jest to metoda statystyczna i uchwycenie subtelnych zmian wymaga czasu i powtarzalności w czasie nie nadaje się do uchwycenia su ...  wyświetl więcej

  gluptak,  15/02/2016

@Trebor: Człowiek może odkryć tylko to, co ma w sobie.

Istnieje w człowieku wyobrażenie – potwierdzone obserwacją – układu słonecznego. To wyobrażenie przeniesione jest na wyobrażenie obiektów, które odkrywa. Przypomnijmy: pierwszy model atomu – Nielsa Bohra – i jego nie wiadomo dlaczego przyjęte założenie, że moment pędu jest związany z liczbami naturalnymi (wzięte z powietrza?) – jest od

...  wyświetl więcej

  nse,  15/02/2016

"Podobne zjawisko występuje w przypadku tzw. pamięci wody. Naukowcy, którzy wierzą w istnienie tego subtelnego zjawiska obserwują je – natomiast naukowcy podchodzący do zjawiska krytycznie – nie maja szans to zjawisko zrejestrować." ... hehe coś w tym jest ;)
Przykładowo:
Naukowiec który nie wierzy, że żona go zdradza choćby przyłapał ją "in flagranti" to i tak będzie uznawał że ma idealną żonę :)

  nse,  15/02/2016

@gluptak: ... tak jak łączenie gwiazd na niebie w postacie z mitologii ;)

  gluptak,  15/02/2016

@Mariusz Kajstura: To fakt - naukowcy maja wątpliwości co do istnienia X planety w układzie słonecznym, a tryumfująco ogłaszają efekt zjawiska, które działo się miliardy lat temu.

Trzeba pogodzić się z faktem wzajemnego sprzężenia myśli i badanego zjawiska na poziomie subtelnym. Wiemy już o zasadzie nieoznaczoności Heisenberga, na poziomie atomowym, która stwierdza, że wynik pomiaru ma ści

...  wyświetl więcej

  gluptak,  15/02/2016

@Mariusz Kajstura: he, he ... wiara czyni cuda!

  nse,  15/02/2016

@gluptak: .... :))))

  gluptak,  15/02/2016

@Mariusz Kajstura:

Jest jedna odpowiedź na zjawiska myślowe - one zawsze dzieją się w odniesieniu do czegoś. Nie istnieje myśl niezależna, ale zawsze jest ona wypadkową obiektu i myśli o nim. W przypadku gdy wielkość obiektu i energia myśli sa porównywalne - następuje ich wzajemne sprzężenie, prowadzące do powstania wyobrażenia zależnego od myśli.

Zatem "wielkość" energii myśli czł

...  wyświetl więcej

  nse,  15/02/2016

@gluptak: ... taki "rezonans" myśli i otaczających zjawisk ;)
Przykładowo przyswajalność wiedzy pod wpływem nazw , która daje przyspieszenie rozumieniu otaczających nas zjawisk ... Jaki postęp nauki by był gdyby wszystko nazywano numerami przykładowo : zamiast pojęcia "Miłość" stosowano by przykładowo określenie "12AB-FC1A", od strony technicznej by było ok, ale czy od strony mentalnej nadal by tak było ... ??

  gluptak,  15/02/2016

@Mariusz Kajstura: Słowa maja znaczenie kulturowe, "budowane" przez tysiąclecia ... zobacz: atom znaczy niepodzielny - chcociaż dzieli się na jądro, elektrony itd. Nazwa - mylna - została - tak działa ludzkie przyzwyczajenie. Podobnie przyzwyczajamy sie, że nauka mówi prawdę o naturze ... i na zasadzie bezwładności powtarzamy jej prawa, bo uczymy sie ich już w szkole.

Gdyby nauczać ludzi c

...  wyświetl więcej

  nse,  15/02/2016

@gluptak: ... jak prędkość i pozycja ;)

@gluptak:
Gluptak, to slowo oznacza glupiego,
ale gdzie tam wszystkim madrym do niego samego, nie az tak glupiego.
..........
Napisalem prorocze slowa ?

  nse,  16/02/2016

@zakrawarski:
https://pl.wikipedia.org/wiki/(...)yczajny
"Pochodzenie nazwy
Niezbyt pozytywnie kojarząca się nazwa rodziny i rodzaju pochodzi z czasów gdy na nie polowano. Troska o swoje potomstwo była tak silna, że rodzice nie uciekali przed ludźmi z dala od gniazd i siedzieli na nich dopóki ich nie zabito. Po ...  wyświetl więcej

@Mariusz Kajstura: Dziekuje ! Przyznaje nie wiedzialem. Interesujace !

  gluptak,  17/02/2016

@Mariusz Kajstura: A co tam … niech mnie zatłuką! Za teorie i poglądy, które są dzieckiem prawdy … tylko dla mnie?

  Hamilton,  15/02/2016

Panowie, na szczęście to nie media, ani my , a tym bardziej astrolog amator irek nie będziemy decydować o znaczeniu tego odkrycia. Radze odłożyć zbędne emocje na bok i poczekać. Ten artykuł nie zasługuje na poważną dyskusję.

  nse,  15/02/2016

@Hamilton Starszy: Tak jak większość tego co jest podawane w mediach :)

@Mariusz Kajstura:

Dobrze, że istnieją teorie, które odczytują naturę w inny sposób. Teorie tzw. mainstreamowe odrzucają wszystko co jest niezgodne z doktryna naukową głównego nurtu. Są jak religia, która nie dopuszcza „odmieńców”.

Główny nurt badań kosztuje coraz więcej – setki tysięcy naukowców wyznacza to, co mamy uznawać za słuszne, a co należy odrzucać. Zresztą – nawet gdyby k

...  wyświetl więcej

  nse,  15/02/2016

@gluptak:
Kosztują coraz więcej, bo zamiast odkrywać prawdę, ich celem jest wyznaczanie prawdy. Gdyby podsumowano koszty parkinosowskich błędów diagnostycznych, wtedy ekonomia światowa zmieniła by swe oblicze o 180 stopni.

@gluptak: nie zupełnie tak jest. Mocne dowody potrafią się obronić same. Kopernik, Galileusz, Einstein i wielu innych to przykłady. Z drugiej strony tacy szarlatani, którzy mieli ogromne środki i parasol ochronny jak Łysenko zostali dość szybko zdyskwalikowani. Ten mechanizm nie jest doskonały, ale dzziała. Takich 'naukowców' jak autor tego tekstu jest mnóstwo i każdy z nich będzie ubierał szaty s ...  wyświetl więcej

  nse,  15/02/2016

@Hamilton Starszy: Mocne dowody może się obronią, gorzej z obroną naukowców którzy te dowody przedstawiają. Jeśli merytorycznymi dowodami nie daje się obalić twierdzeń niewygodnych, to się stosuje inne metody by zdyskredytować osiągnięcia Naukowca który dokonał odkryć, tak by cwaniaczki mogły spijać śmietankę nie swoich osiągnięć :(
Przykładowo:
...  wyświetl więcej

@Mariusz Kajstura: słabe uczelnie preferują grzecznych studentów, te najlepsze kreatywnych. Kto będzie zasilał kadrę naukową zależy od pieniędzy. Jeśli asystent na uczelni będzie zarabiał mało uczelnie będą dołować, bo tworzy to negatywną selekcję. Miernoty ściągną każdy wózek w dół. Wybitne będą się otaczać najlepszymi, bo to jedyna strategia sukcesu.

  nse,  17/02/2016

@Hamilton Starszy: ... Uczelnie to też biurokracja pragnąca uzasadnić w sposób sztuczny swoją bytność dla siebie i "najbliższych". Nauka rodzi się w człowieku uczelnie mają zadanie ją tylko usprawnić, a że człowiek jest człowiekiem, to szuka wygodnego i łatwego bytowania tworząc sztuczne problemy do rozwiązania przy jednoczesnej nieumiejętności radzenia sobie z rzeczywistym problem jaki tkwi w nim samym :(
To nie jest mój wymysł, to wynika z prawa Parkinsona :)

  gluptak,  17/02/2016

Mimo rewolucji naukowej trwającej od ponad 500 lat, od epoki Odrodzenia … wiara przetrwała. 63% ludzi na świecie wyznaje jedną z wielu jej postaci … w istnienie Boga wierzyli również wielcy naukowcy jak Newton czy Einstein.

Wiara w język matematyki, opisujący relacje w przyrodzie, ma swoje uzasadnienie w poglądzie, że człowiek matematykę wymyślił … czyżby?

Czy człowiek mógł wymyśli

...  wyświetl więcej

  nse,  17/02/2016

@gluptak: Człowiek pragnie zachować siebie i przekazywać swoje osiągnięcia dalej, bo kto lubi tworzyć do szuflady ? Na te potrzeby stworzył język, który szukając sobie miejsca w nieskończonej złożoności którą pragnie kontrolować, a nie może, więc tworzy pojęcia i byty zgodne z jego pojmowaniem zaśmiecając wszelkie formy przekazu. Czy lot rzuconego kamienia jest ciągły, czy kwantowy ?? ..., a może ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska