Login lub e-mail Hasło   

Ten film powinna obejrzeć każda para!

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://kefir2010.wordpress.com
Hit na walentynki! Ten film powinna obejrzeć każda para! Posted on 13 Luty 2016 by Jarek Kefir Hit na walentynki! Ten film powinna obejrzeć każda para! Wszyscy słyszeli o naj...
Wyświetlenia: 595 Zamieszczono 14/02/2016

Hit na walentynki! Ten film powinna obejrzeć każda para!

Hit na walentynki! Ten film powinna obejrzeć każda para!

walentynki planeta singli recenzjeWszyscy słyszeli o najnowszym filmie romantycznym na walentynki – Planeta Singli. Jest to film kiepskiej jakości, szmira. Wprowadza do psychiki (podświadomości) toksyczne wzorce bo taka jest rola takich filmów. Ja proponuję Wam odtrutkę! Czyli wspaniały, fenomenalny, wyciskający autentyczne łzy, dramat psychologiczny! Powinna go obejrzeć absolutnie każda para!

Ten film to wspaniała lekcja życia, ale prawdziwego życia, bez cenzury i bez ściemy. To także lekcja na temat tego, jak nie należy budować relacji, jak unikać życiowych pułapek, co może nas naprawdę czekać w życiu. Oglądanie takich filmów jest bardzo pożyteczną lekcją. Dla osób nie wtajemniczonych w „tajemną” wiedzę o ludzkiej psychice, takie filmy mogą być dobrym początkiem i przyczynkiem do rozmyślań i dyskusji.

O tym, jak destrukcyjne dla psychiki są komedie romantyczne, pisałem w felietonie poniżej – polecam!
Walentynki? Uwaga na komedie romantyczne, to toksyczne wzorce dla psychiki!

Teraz powiem coś co wielu ludziom może się nie spodobać.. Otóż absolutnie nie żal mi tych lemingów myślących penisem czy macicą w zależności od płci. Mi najbardziej żal tych niewinnych dzieci. Które potem muszą przeżywać czy to traumę rozwodu, czy traumę życia z rodzicami, którzy się nie tylko nie kochają. Ale bardzo często nienawidzą. Dzieci te potem stają się kalekimi, skrzywdzonymi dorosłymi, np DDA, zakompleksionymi, znerwicowanymi, powielającymi błędy rodziców. Sami stają się alkoholikami (alkoholizm dotyczy większości Polaków, o czym się w ogóle nie mówi). Albo pakują się w toksyczne relacje, np młoda kobieta wybiera bijącego ją i niezaangażowanego uczuciowo partnera, bo taki wzorzec zaszczepił jej w podświadomości ojciec.

Dobra, a teraz do rzeczy. Film, który Wam proponuję, to „Blue Valentine„, pouczający i życiowy dramat psychologiczny. Wklejam najpierw fragment opisu filmu:

Cytuję: „Blue Valentine” to opowieść o małżeństwie, w którym wszelkie wyższe uczucia już się wypaliły. Poznajemy historię dwojga partnerów Dean’a i Cindy, oglądamy ich codzienne życie w małej mieścinie, gdzie Ona pracuje jako pielęgniarka w szpitalu, On jako malarz budowlany. Mieszkają w domu pod lasem wychowując kilkuletnią córkę. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie fakt, że oboje męczą się w tej scenerii i w takim układzie.”

Chyba zacznę wierzyć, że George Orwell nie był zwykłym wizjonerem przyszłości, ale wtajemniczonym jasnowidzem. Dziś rolę powieściowego Departamentu Muzyki pełnią oczywiście koncerny muzyczne i komercyjne media rozrywkowe (radio, MTV itp). To taka niewidzialna kontrola, jeden z niezliczonych fragmentów ziemskiego wiezienia bez ścian i drutów, „więzienia umysłów„. Bo przecież żaden Departament Muzyki z nadętymi bufonami jako urzędnikami nie istnieje, prawda?

Cenzury też nie ma prawda? Jest przecież demokracja, wolność słowa (po słowie – niekoniecznie), no i tolerancja (pod warunkiem, że wypowiadasz poglądy lewicowo-neoliberalne). Są za to koncerny muzyczne i wielkie rozgłośnie radiowe. Nie dość, że produkują i promują miliardom ludzi kiepską muzykę, kiepskie filmy itp itd. To jeszcze ten szmelc robi papkę z mózgu, bo zawiera mnóstwo destrukcyjnych dla podświadomości treści.

Cytuję: „Była to jedna z niezliczonych, bardzo podobnych do siebie piosenek przygotowywanych dla proli przez którąś z sekcji Departamentu Muzyki. Ich teksty, bez absolutnie niczyjego udziału, generowała maszyna zwana wersyfikatorem.”
~Georg Orwell

Dobra, a śmiechem żartem, uknułem swoją własną teorię spiskową :D Otóż czy te wszystkie komedie romantyczne, do bólu do siebie podobne, są także generowane przez jakiś potężny superkomputer, w zależności od aktualnych potrzeb systemu? A aktorzy tylko odgrywają potem role w takim maszynowo wygenerowanym scenariuszu? :D Poza tym, poczytajcie poniższy wpis z profilu Planeta Singli.. PSYCHOLOG WŁOSÓW, o ku*wa, brzuch mnie boli ze śmiechu.. Przecież ten tekst to suchar miesiąca, trudno to będzie przebić, przynajmniej w lutym 

Czy potępiam romantyczną miłość? Absolutnie że nie! Na swój sposób jest ona piękna, pod warunkiem że obaj partnerzy dążą do rozwoju, poznania siebie i cech swoich psychik. Dotyczy to szczególnie mężczyzn, którzy powinni znać zasady budowania szczęśliwej i asertywnej relacji. Wiele zależy od postępowania i zachowania mężczyzny. Kobiety oczekują podświadomie od mężczyzn pewnego wzorca zachowań. Jeśli nauczysz się go, masz szansę na stworzenie satysfakcjonującej i udanej relacji.

Miłość romantyczna wbrew pozorom jest bardzo potrzebna na tej szarej i smutnej planecie więziennej. Bo gdyby nie ona, to zamieszkujące tę planetę słabo rozwinięte dusze nie byłyby zdolne nawet do tej iskierki dobroci.. Jednak medal ma dwie strony. Romantyzm (romantyczna miłość) jest systemem generującym cierpienie (są to koszta, bo wszystko ma swój koszt, także euforia miłości).

Romantyzm jest oparty o rdzeń zwierzęcy (zasada doboru naturalnego, samce alfa itp), więc jest systemem wykluczającym, dyskryminacyjnym. Wyklucza on i dyskryminuje słabsze jednostki. W przypadku kobiet – kobiety mniej urodziwe, czy starsze. W przypadku mężczyzn – wyklucza introwertyków, słabych psychicznie, czasami wyklucza też mniej zasobnych finansowo.

Pisałem o tym co nieco w artykułach poniżej:
Ziemia jest planetą piekła a dusze na niej są więźniami. Jak się uwolnić?
Ziemia jest planetą piekła, a my jesteśmy więźniami. Czy jest nadzieja na zmianę?
Czy Bóg nas nienawidzi? Bierze on stronę zła
Czy chrześcijański „bóg” nas nienawidzi? Cytaty biblijne
„Ja jestem życiem i służę życiu”. Globalny kryzys to choroba, która ma uleczyć planetę

Zawsze uważałem, że symbolika jest bardzo ważna. Symbole są językiem wszechświata, są znakami uniwersalnymi i ponadczasowymi. Poniżej wklejam symbol, logo filmu „Planeta Singli„. Co nam może powiedzieć to logo? Wg mnie, przedstawia ono dwa serca ułożone w znak klepsydry. Klepsydra jest odwiecznym symbolem CZASU. A więc także: przemijania, kruchości, niestabilności i nietrwałości życia. Wszystko co mamy, czym żyliśmy, wróci po naszej śmierci z powrotem tam, skąd przyszło – do Ziemi, tej Ziemi.

Ciało zostanie rozłożone, samochód zeżre rdza, dom po 150 latach się rozsypie, pieniądze znikną, dzieci, wnuki i prawnuki umrą. Nieustannie, od zarania dziejów wszystko się zmienia i przemija, jest kruche i nietrwałe. Systemy polityczne, ekonomiczne, normy społeczne.. Nierychliwy, ale nieustępliwy ząb czasu, to odwieczne koło życia, przemieliło całe państwa, potężne imperia, systemy, ideologie, religie, które w założeniu miały trwać po wieki wieków.

planeta singli walentynkiŻycie jest bowiem sztuką tego, czego nie chcemy i od czego uciekamy. Czyli przemijania, pożegnań i umierania:
Życie jest sztuką umierania i pożegnań.. (link)

Autor: Jarek Kefir

 

 
 

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1514
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1148
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1117
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 857
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 712
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 405
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1178
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 588
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 522
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 939
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 945
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1534
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1058
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska