Login lub e-mail Hasło   

Wielki sukces polskiej firmy!

Wielki sukces polskiej firmy! To ona ocali jeden z najbardziej zagrożonych gatunków na świecie Waleń baskijski to obecnie najrzadszy gatunek z rodziny wa...
Wyświetlenia: 456 Zamieszczono 14/02/2016

Wielki sukces polskiej firmy! To ona ocali jeden z najbardziej zagrożonych gatunków na świecie

Waleń baskijski to obecnie najrzadszy gatunek z rodziny walowatych. Polska firma informatyczna opracowała algorytm, który zostanie wykorzystany do ocalenia tego zwierzęcia przed wyginięciem
Waleń baskijski to obecnie najrzadszy gatunek z rodziny walowatych. Polska firma informatyczna opracowała algorytm, który zostanie wykorzystany do ocalenia tego zwierzęcia przed wyginięciem http://whalingmuseumblog.org
Jednym z wyzwań stojących przed dzisiejszym światem jest wymieranie coraz większej liczby gatunków. Najbardziej renomowane instytucje naukowe szukają rozwiązań przeciwdziałających temu zjawisku. Do ochrony światowej fauny ostatnio przyłożyli rękę polscy eksperci z firmy deepsense.io. Właśnie zwyciężyli oni w konkursie, w którym miał na celu wybranie najlepszej metody ratowania zagrożonego gatunku walenia.
 

Zespół Uczenia Maszynowego polskiej firmy deepsense.io zajął pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie analitycznym, współorganizowanym przez Amerykańską Narodową Służbę Oceaniczną i Meteorologiczną (NOAA).
Zwycięstwo polskim uczestnikom konkursu przyniósł algorytm oparty o sztuczne sieci neuronowe i deep learning do automatycznego rozpoznawania poszczególnych osobników walenia biskajskiego ze zdjęć lotniczych. Metoda identyfikacji opracowana przez polskich analityków umożliwi agencji z USAbardziej skuteczną pomoc w zakresie ochrony tego zwierzęcia..W

W rozpowszechnianej przez światowe media informacji prasowej Piotr Niedźwiedź, dyrektor ds. technicznych firmy deepsense.io, powiedział, że nie tylko jest dumny ze zwycięstwa w konkursie, ale również cieszy go fakt, że firma, której jest częścią, rozwiązuje palące problemy współczesnego świata.
PIOTR NIEDŹWIEDŹ
Dyrektor ds. technicznych w firmie deepsense.io

Udział i zwycięstwo naszego zespołu w tym konkursie są dla nas niezmiernie ekscytujące, ponieważ nasze rozwiązanie eliminuje realnie istniejący problem, a wspierając pracę naukowców przyczyni się do ratowania ginącego gatunku wielorybów. Jestem dumny z tego wyniku. Konkurs był świetną szansą do przetestowania umiejętności naszych analityków w dziedzinie deep learningu, ale również pokazania, jak wielki potencjał tkwi w stosowaniu wielowarstwowych sieci neuronowych w analizie danych.

Konkurs trwał 133 dni. Został przeprowadzony za pośrednictwem platformyKaggle - popularnym portalu dla branży Data Science, na którym najlepsze zespoły analityczne świata, walcząc ze sobą w konkursach, rozwiązują jednocześnie realne problemy związane z analizą danych.

W konkursie wzięło udział 364 zespołów z całego świata. W sumie nadesłano 4788 rozwiązań. Ostatecznie to zespół ekspertów z Polski zwyciężył, wygrywając konkurs z dużą przewagą.

Waleń biskajski to jeden z gatunków najbardziej zagrożonych wyginięciem. Występuje w północnym Atlantyku. Obecnie na świecie żyje tylko 400 przedstawicieli tego gatunku.Deepsense.io to spółka założona przez CodiLime, firmę zajmującą się oprogramowaniem, w której powstaniu brali udział wybitni algorytmicy oraz absolwenci matematyki i informatyki na Uniwersytecie Warszawskim.

Wykorzystując wyłącznie Apache Spark (program do przetwarzania ogromnych baz danych), deepsense.io współpracuje z wieloma przedsiębiorstwami na całym świecie w takich branżach jak:telekomunikacja, finanse, zdrowie czy sprzedaż. Udostępnienie autorskiego algorytmu jednostce rządowej USA do ratowania najrzadszego gatunku walenia to najnowszy sukces polskiej firmy informatycznej.

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 387
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1058
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1543
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 589
6
komentarze: 55 | wyświetlenia: 2269
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 958
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 141689
118
komentarze: 23 | wyświetlenia: 239179
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 110653
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122078
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska