Login lub e-mail Hasło   

Alkoholizm rodzica a relacje z dzieckiem.

Na Dolnym Śląsku coraz więcej rodzin boryka się z problemem alkoholowym jednego z członków rodziny. Alkoholizm doprowadził do rozbicia wielu rodzin i wciąż zbiera swoje żniwo.
Wyświetlenia: 362 Zamieszczono 15/02/2016

Choroba alkoholowa nie wybiera. W podobnym stopniu uzależniają się przedstawiciele wyższego i niższego statusu społecznego. Alkohol zawarty w nawet najdroższych trunkach świata, wciąż jest tym samym alkoholem który występuje w tych tańszych i w ten sam sposób uzależnia. Oczywiście droga do uzależnienia każdego alkoholika jest inna. Jednak wiele z nich przecina się w tym samym punkcie i mogą zakończyć się dwojako, Sukcesem gdy podejmą się leczenia bądź porażką, gdy poddadzą się uzależnieniu i nie będą z nim walczyć.

Dziecko pod jednym dachem z alkoholikiem

Dzieci ze względu na swoją wrażliwość, inaczej odbierają problem alkoholowym rodziców. Ich sposób zachowania zależy w dużej mierze od indywidualnych cech osobowości. Niektóre zamykają się w sobie, obwiniając się o zaistniałą sytuację, inne próbują walczyć z nałogiem rodziców a jeszcze inne stają się wycofane i kumuluje się w nich złość i bezradność, co może prowadzić do zatargów z prawem i kłopotami w szkole. To co łączy wszystkie dzieci to fakt, że pogorszeniu ulegają ich relacje z uzależnionym rodzicem. Miejsce, które niegdyś było ich schronieniem i bezpieczną przystanią zaczynają spostrzegać jako niebezpieczne, wstydzą się swoich rodziców a niekiedy nawet boją się rodzica uzależnionego.

Odzyskać zaufanie dziecka

Jedynym sposobem na poprawę życia dzieci alkoholików jest nakłonienie ich rodziców na leczenie. Tylko leczenie alkoholizmu i odpowiednia terapia są w stanie odsunąć alkohol z życia rodzica. Całkowite wyjście z nałogu alkoholowego jest możliwe. Na drodze do trzeźwości bardzo pomocne są terapie wymuszające abstynencję. Do jednych z nich należy terapia esperalem w formie wszywek alkoholowych. Zerwanie z nałogiem alkoholowym pozwoli naprawić relację z rodziną i otoczeniem. Dodatkowo pozwoli na powrót do normalnego życia nad którym ma się całkowitą władzę i nie jest warunkowane przez kolejne porcje alkoholu.

Chcesz rozpocząć leczenie alkoholizmu?
Ogólnopolska klinka leczenia alkoholizmu - www.nasz-gabinet.pl

Podobne artykuły


17
komentarze: 107 | wyświetlenia: 2253
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1136
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1079
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 805
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 592
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 630
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 998
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 691
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 655
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 504
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 723
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 408
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska