Login lub e-mail Hasło   

Podwójna moralność

... czas temu kolega zapraszał mnie na drinka. Miałam wtedy dużo zaległości, wiec zadeklarowałam się, ze jak się ogarnę to zadzwonię. Dzwonię! kolega ucieszony, ja zgodnie z umo...
Wyświetlenia: 2.944 Zamieszczono 18/02/2016

... czas temu kolega zapraszał mnie na drinka. Miałam wtedy dużo zaległości, wiec zadeklarowałam się, ze jak się ogarnę to zadzwonię.
Dzwonię! kolega ucieszony, ja zgodnie z umową wracam do tematu.
Oznajmiam - mam czas, możemy się spiknąć.
Tak, tylko widzisz jest mały problem, ja... w poście nie pije
Nie powiem przytkało mnie(natłok najróżniejszych obrazów), ale szybko odzyskuje rezon i mówię, OK - wypada mi uszanować!
dobra - po świętach nadrobimy zaległości...
Miałam niepowetowaną ochotę zapytać, czy kochankę też odstawił na święta?
Nie wiem czemu ludzie się wybielają, widzą tylko to co chcą zobaczyć a co najważniejsze - plagą jest podwójna moralność.
Ciekawe co większym grzechem u Boga, wypicie drinka w poście czy zdrada i podwoje życie przez kilka lat?
Na marginesie, druga zona, rozwód tylko cywilny, dzieci twoje, moje, nasze, ale...jak post to co jak co a zasady są!
A najgorsze jest to, że on i inni myślą, ze postępują słusznie. Nie wiem, czy to jest zagłuszenie własnego sumienia, czy oszukiwanie samego siebie, czy nie wiem jak to skategoryzować.
Nigdzie w piśmie tłustym drukiem nie jest zaznaczone, aby nie pić w poście, nie bawić się, to są od jakiegoś czasu "zastrzeżenia" kościoła nie Boga.
Jeżeli ja, czy ktokolwiek inny wypije w poście to Bóg ani rodzina na tym nie ucierpi, ale jak będę przyprawiać rogi, wieść podwójne życie to większe prawdopodobieństwo, że chyba tak.
Czy kradnąc postanowię  sobie, ze w poście nie kradnę , to przestaje automatycznie być złodziejem?
Ciągle jesteśmy zakłamani i widzimy tylko jedną prawdę - SWOJĄ!
Większość z nas  potrafi dopatrzyć się najmniejszych uchybień w moralności, ale czyjeś, a dla siebie jest wysoce pobłażliwa.
Dla mnie czarne jest czarne i niezależnie od tego jaki jest okres liturgiczny.

Podobne artykuły


20
komentarze: 83 | wyświetlenia: 417
17
komentarze: 109 | wyświetlenia: 1333
15
komentarze: 9 | wyświetlenia: 983
14
komentarze: 10 | wyświetlenia: 739
14
komentarze: 4 | wyświetlenia: 843
14
komentarze: 22 | wyświetlenia: 1051
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 428
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 880
13
komentarze: 48 | wyświetlenia: 805
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1173
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1388
13
komentarze: 14 | wyświetlenia: 631
13
komentarze: 7 | wyświetlenia: 270
13
komentarze: 20 | wyświetlenia: 3424
13
komentarze: 10 | wyświetlenia: 945
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  lewi,  18/02/2016

Ciekawe co większym grzechem u Boga, wypicie drinka w poście czy zdrada i podwoje życie przez kilka lat?

Grzech dzisiaj jest pojęciem staroświeckim i niemodnym. Mówiąc poważnie, rozpusta i cudzołóstwo jest grzechem, drinka sam od czasu do czasu wypijam z przyjaciółmi.

Ciągle jesteśmy zakłamani i widzimy tylko jedną prawdę - SWOJĄ!
Większość z nas potrafi dopatrzyć się najmni

...  wyświetl więcej

Fajna z Ciebie kobieta, że potrafisz zadzwonić do kolegi- szkoda, że Ja nim nie jestem bo chętnie bym skorzystał z zaproszenia ☺Pozatym temat ktòry tu poruszyłaś nie jest mi obcy, faryzeusze twierdzili iż leczenie w szabat jest grzechem czyli świadome nie udzielanie komuś pomocy według nich było bardziej moralne... Podobnie z postem- napisane jest aby nie czynić niczego na pokaz, zatem wracanie do ...  wyświetl więcej

  *Karo*  (www),  18/02/2016

@Józef Jankowski: chłopie nie ma sprawy, ja jestem towarzyska;)

@*Karo*: Chętnie bym skorzystał, bo jestem singlem i właściwie żadna kobieta się mną nie interesuje ale do Zamościa niestety nie dojadę, co najwyżej do Poznania i to pkpem ☺

  *Karo*  (www),  18/02/2016

@Józef Jankowski: ależ oczywiście, jakoś to przeżyje a mój maż nawet może być zadowolony;)

@*Karo*: ok, pozdròw. Życzę szczęścia.

  Kitek,  20/02/2016

Rozpatrywanie problemów moralnych w systemie grzechów jest chyba błędem. Moralność i grzechy dotyczą istot małych, a czym istota stoi wyżej w hierarchii życia /obojętnie jakiego/, tym moralność jest mniejsza.

  *Karo*  (www),  21/02/2016

@Kitek: oboje jesteśmy katolikami, wiec odnoszę się do "naszej" wiary, zawsze mam na względzie cierpienie drugiego człowieka, nieważne czy to jest grzech, czy tylko moralność

  nse,  21/02/2016

@Kitek: "Moralność i grzechy dotyczą istot małych, a czym istota stoi wyżej w hierarchii życia /obojętnie jakiego/, tym moralność jest mniejsza. " ... w takim nastawieniu tkwi poważny problem, bo im wyższy poziom tym większa odpowiedzialność, a nie bezkarność dla "wielkich" ; dlatego mamy jak mamy i idziemy tam gdzie idziemy :(

  Kitek,  21/02/2016

@Mariusz Kajstura: Boga chyba nie dotyczy moralność? A anioła już bardziej. Pytanie: Czy z jakichś powodów anioł może odmówić zwiastowania?

  nse,  21/02/2016

@Kitek: Jak by wyglądała rzeczywistość gdyby Bóg łamał zasady jakie ustanowił ?? ... pytasz o wolną wolę Aniołów ??

  nse,  21/02/2016

@*Karo*: Z tym cierpieniem to na dwoje babka wróżyła ;) , przykładowo gdyby nie kac to pewnie większość już dawno by się zapiła na śmierć ... ??

  Kitek,  22/02/2016

@Mariusz Kajstura: Rzeczywistość wyglądałaby dokładnie tak jak cały czas od stworzenia świata wyglądała. Schopenhauer pisał, że życie usłane jest cierpieniami do tego stopnia, że z logicznego punktu widzenia nie powinno było zaistnieć. Więc zgadzając się z takim poglądem moralność Stwórcy, który ustanowił jakieś zasady moralne /i jeżeli ma jakąś moralność/, stoi pod znakiem zapytania. Patrząc z in ...  wyświetl więcej

  nse,  22/02/2016

@Kitek: Nie tak dokładnie, w historii odmierzano czas drogą słońca po nieboskłonie ..., potem jakaś klepsydra ..., no bo przecież chmurki zasłaniały "wskazówki zegara" ..., itd ... Można sobie prześledzić historie dziejów ludzkości po linii doskonalenia metod pomiaru upływu czasu i jaki to udoskonalanie miało wpływ na dzieje funkcjonowania ludzkości :)
Ps. Życiem rządzi Bóg, a cierpieniem p ...  wyświetl więcej

  nse,  22/02/2016

@Kitek: Przepraszam za błędy jakie mi się wkradają, one są przypadkowe nie celowe by się ciężej czytało to co piszę.
Chciałbym pisać jasno i przejrzyście, a nie wychodzi pomimo starań :(
"Tu masz wydaje się że masz racje ..." Tu wydaje się że masz racje ...

  Kitek,  22/02/2016

@Mariusz Kajstura:
"Tu masz wydaje się że masz racje ..." Tu wydaje się że masz racje ... To żaden błąd. Ja też robię wiele błędów i muszę nawet powiedzieć, że całkiem dobrze mi to wychodzi.
Natomiast w raju Adam z Ewą nie musieli niczego twórczego robić, żeby żyć. Oni mieli tylko być posłusznymi Bogu, a ponieważ nie byli Bóg, wyrzucił ich z raju. Podobno już w raju mieli wolną wolę. ...  wyświetl więcej

  nse,  22/02/2016

@Kitek: Co do błędów, to w naszej rozmowie nie błąd, ale kiedy taki błąd bym zrobił w konstrukcji jaka jest przeznaczona do seryjnej produkcji wtedy stanowił by wielki problem powielony wielokrotnie ..., mam wrażenie że nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi ??
A co do Twojego artykułu, przerabiałem ten etap rozgoryczenia związanego z wprowadzaniem w błąd choć efekty tego "błędu" muszę dźwigać do ...  wyświetl więcej

  Kitek,  22/02/2016

@Mariusz Kajstura: Wydaje mi się, że takie rozumowanie nie jest poprawne. Jego niepowodzenia to nie lista żali do Kościoła. To założenie, że Biblia jest prawdziwa; zarówno jako Stary i Nowy Testament. Prawdopodobnie Biblia została narzucona Konstantynowi Wielkiemu tak jak później Konstytucja Stanów Zjednoczonych Ameryki Ameryce Północnej – prawdopodobnie przez masonerię. Można uważać, że tak nie b ...  wyświetl więcej

  nse,  23/02/2016

@Kitek: Przedstaw Słowiański odpowiednik prawa Bożego, lub Słowiańską historie relacji ludzi po linii wiary w Boga ? ... nie wierzę, by doktryna wierz w co chcesz, była poprawna :)

  nse,  23/02/2016

@Kitek: Potrafiłbyś mi odpowiedzieć na pytanie, dlaczego ja w swoim komentarzu odwołałem się do historii ( ewolucji odmierzania czasu ), a nie przykładowo do historii ewolucji pokonywania odległości ??

  *Karo*  (www),  23/02/2016

@Mariusz Kajstura: miałam na myśli rzeczy 'fundowane" świadomie drugiej osobie:)

  Trebor,  23/02/2016

@Kitek: kitek piszący o moralności gdzie w sieci obraża wszystkich, którzy nie są takiego samego zdania co on ...
Internet z moralności nie zwalnia, władza z moralności nie zwalnia, posiadanie dóbr z moralności nie zwalnia. Albo jest się moralnym albo się nie jest i tyle w temacie.

Sam temat dotyczy czegoś innego niż moralności Boga i Aniołów ... ale to kwestia doczytania w tekście kilku zdań

  nse,  23/02/2016

@*Karo*: Czyli świadome zadawanie cierpienia drugiej osobie ??

  Kitek,  23/02/2016

@Mariusz Kajstura: Nie ma żadnego prawa Bożego na ziemi. W ogóle we Wszechświecie nie ma żadnego prawa Bożego. Dekalog jest kodeksem uznanym przez niektórych Semitów za Kodeks Boży. Pięcioksiąg Mojżeszowy nie był pisany przez Mojżesza. Jeżeli się w niego zagłębisz to będziesz wiedział, że jest tak jak mówię. W tamtym rejonie świata powstawały kodeksy prawne, a Dekalog wcale nie jest najstarszym. M ...  wyświetl więcej

  Kitek,  23/02/2016

@Trebor: Ja nikogo nie obrażam. Ja tylko dyskutuję, a ktoś taki jak ty obraża się za to, że brak mu logicznie wysuniętych argumentów i oczekuje, aby zgadzać się z jego widzimisię, czyli kompletną niewiedzą. Taki ktoś jak ty to może i Biblię miał w ręce, ale o jej kompleksowym czytaniu nie ma tu mowy.

  nse,  23/02/2016

@Kitek: "Nie ma żadnego prawa Bożego na ziemi. " .. po tym zdaniu wyraźnie widać że kompletnie nie zrozumiałeś to co napisałem, na czytanie reszty tekstu z Twojego komentarza nie chciałem tracić czasu, więc wybacz ale go nie przeczytałem.

  nse,  23/02/2016

@Mariusz Kajstura: "@*Karo*: Czyli świadome zadawanie cierpienia drugiej osobie ?? " .. zmierzam do wyznaczenia kryteriów oceny moralności :)

  Kitek,  23/02/2016

@Mariusz Kajstura:Nie istnieje powód dla którego nie miałbyś pozostać w niewiedzy.

  Trebor,  24/02/2016

@Kitek: nie chce mi się przytaczać cytatów z twoich komentarzy gdzie nazywasz kogoś w sposób obraźliwy żydem czy masonem ... o innych rzeczach nie wspomnę

  nse,  24/02/2016

@Kitek: Życzę Ci, byś rozsądnie skorzystał ze swojej wiedzy :)

@_serpico_: jak jest naprawdę, tego kitek nigdy Ci nie powie :-))))
choć wszystko jest jednoznaczne przez jego komentarze - wyprze się ich jeśli są niewygodne :-P

@Mariusz Kajstura: najpierw większej objętości mózgu wraz ze zwiększoną ilością synaps - wiedza musi się gdzieś mieścić a rozsądek musi nami jakoś jednak racjonalnie kierować ... bez odpowiedniej pojemności i połączeń - to nie możliwe ;-)

  nse,  24/02/2016

@Trebor: To co wydaje się niemożliwy dziś, może okazać się prostym jutro ... na tym jest oparta Nadzieja pomimo niematerialnej natury czasu nie da się z nią zwyciężyć ;)

  *Karo*  (www),  24/02/2016

@Mariusz Kajstura: tak, dokładnie:)

  nse,  24/02/2016

@*Karo*: ... hmm w takim razie Dentyści , Lekarze, Nauczyciele ...; mają problem z molarnością , z powodu źle określonych jej kryteriów :(
, a może definicja cierpienia jest źle określona ??

@Mariusz Kajstura: tak się wtrącę - czy mógłbyś rozwinąć dlaczego tak uważasz?
Czy to po prosty wniosek wypływający z sugestii, dotyczącej świadomego zadawania cierpienia drugiej osobie?

  nse,  24/02/2016

@Trebor: Jeśli wyjść z założenia że świadome zadawanie cierpienia jest niemoralne, to jak zdefiniować przykładowo czyn wyrywania zęba ??

@Mariusz Kajstura: np. jako praca lub pomoc. Wyrywanie zęba to nie jest przyjemna sprawa, ale za sprawą znieczulenia jest całkiem znośna w samym swoim odczuciu. Natomiast nie zapominaj, że bez powodu dentysta zęba nie wyrywa. Dlatego taka forma zadawania bólu nie jest niemoralna - ma ona na celu POMÓC PACJENTOWI. Pacjent zaś, zgłasza się do tego lekarza dobrowolnie i dobrowolnie siada na fotelu w ...  wyświetl więcej

  nse,  24/02/2016

@Trebor: Ja tylko w sposób oczywisty wykazałem "nieszczelność" kryterium "świadomego zadawania cierpienia" , a podawanie środków znieczulających nie zawsze jest wskazane :(
Nauka tez nie jest przyjemna zwłaszcza kiedy przychodzi z trudem :( , albo uświadomienie niedookreślonych reguł jakimi się kieruje do tej pory i konieczność dokonania zmian też jest bolesne ...
Ps. Z samego punktu pozbawionego wektora nic nie wyniknie ;)

  Trebor,  24/02/2016

@Mariusz Kajstura: tylko popatrz jaka jest różnica między uderzeniem kogoś na ulicy a wyrwaniem komuś zepsutego zęba przez lekarza.
Nauka niemoralna?
Tak, ale tylko wtedy, gdy służy złej sprawie a nie otworzeniu kogoś na nowe informacje, doświadczenia, wiedzę.

  nse,  24/02/2016

@Trebor: ... no właśnie nie o sam czyn chodzi, tylko o intencje jakimi jest on kierowany ;)

@Mariusz Kajstura: lekarz - zawodowymi :-P

  nse,  24/02/2016

@Trebor: ... intencją zawodu lekarza powinno być leczenie, a przynajmniej nie szkodzenie :)
... więc cele zawodowe przyjęte jako zarobkowe nie wyznaczają kryterium oceny moralności ?? Lekarz nie może pracować na 2 etaty, bo zacznie być niemoralny jak przez swoje zmęczenie wyrządzi szkodę pacjentowi ... Moralność jak widać nie jest taka prosta jak to się chce podać ;)

@Mariusz Kajstura: wyznaczają. Ale zadawanie bólu przez lekarza celem wyleczenia pacjenta nie jest niemoralne :-)

  nse,  24/02/2016

@Trebor: ... gorzej jak to zadanie bólu nic nie zmieni, a jeszcze pogorszy :( Wtedy nie dość że pacjent będzie musiał sam dźwigać ciężar nieszczęścia, to jeszcze będzie ograniczony brakiem zaufania do lekarza i więcej o pomoc go nie poprosi ...
Sam zawód nie zwalnia z odpowiedzialności moralnej :)

@Mariusz Kajstura: zgadza się, ale zadanie bólu pacjentowi celem jego wyleczenia nie podlega ocenie moralnej. Lekarz ma za cel uzdrowić pacjenta. Jeśli ŚWIADOMIE mu szkodzi wtedy jest to niemoralne.

  nse,  24/02/2016

@Trebor: Czy lekarz ma świadomość że rutyna i zmęczenie szkodzi ??

@Mariusz Kajstura: nie wiem :-))) nawet jeśli tak ...
to nie zmienia faktu, że zadawanie bólu celem leczenia pacjenta nie jest niemoralne

  nse,  24/02/2016

@Trebor: A stwarzanie ryzyka zadawania bezsensownego cierpienia jest moralne czy nie ??

@Mariusz Kajstura: jeżeli to nie ma sensu i wynika z nieodpowiedzialności - jest to niemoralne

  Kitek,  24/02/2016

@Mariusz Kajstura: Dziękuję.

  lewi,  22/02/2016

Jakby seksomania, zdrada, flirty, orgie, trójkąty itd, były panaceum na cudowne sensowne życie, nieopisane szczęście-zapewne świat tryskałby radosnym uniesieniem! A jak jest naprawdę? Coraz większe zagubienie, izolacja, brak sensu życia. nieufność, gabinety ,,pękają w szwach'' od znerwicowanych, ogarniętych depresją pacjentów . To znaczy że podwójna moralność to nie ta droga,,,

  Trebor,  23/02/2016

Przepraszam za ten frazes - ale to nic odkrywczego.
Podwójna moralność to - powiedziałbym - norma od dawien dawna.

Drogi krzyżowe w imię Boga - czy Bóg kazał zabijać by nawracać?
Pedofilia wśród księży - czy to postawa iście chrześcijańska dająca mandat do bycia kapłanem Boga?
Obrażanie innych - czy Bóg nauczał, że innych trzeba obrażać, upokarzać, bić, nie szanować?

...  wyświetl więcej

  *Karo*  (www),  23/02/2016

@Trebor: tak, masz rację, jednak ja zawsze mam na myśli nie ogólny globalny bałagan a relacje i miedzy najbliższymi

  Trebor,  23/02/2016

@*Karo*: jeśli takie sytuacje dzieją się między bliskimi to jakaś tragedia. Chcąc z kimś nawiązać jakikolwiek kontakt, takiej osobie powinno zależeć na zdobyciu zaufania. Takim postępowaniem zaufania na pewno nie zyska w oczach drugiej osoby

  *Karo*  (www),  23/02/2016

@Trebor: milo, ze mówi to facet a szkoda, ze coraz rzadziej w praktyce:(

  Trebor,  23/02/2016

@*Karo*: skąd wiesz co i jak praktykuję? :-P

To nie tyczy się tylko męskiej części społeczeństwa - kobiety też potrafią grać na dwa fronty i to całkiem nieźle.
W święta chodzić do kościoła a w tygodniu o Bogu i przykazaniach nie pamiętać ...
Każdy z osobna potrafi komuś wytykać coś palcami a potem samemu robić to samo

  *Karo*  (www),  23/02/2016

@Trebor: muszę przyznać Ci racje

  Kitek,  24/02/2016

@Trebor:

@Kitek: nie chce mi się przytaczać cytatów z twoich komentarzy gdzie nazywasz kogoś w sposób obraźliwy żydem czy masonem ... o innych rzeczach nie wspomnę

Żydomason jest tym kimś, kto dąży do unicestwienia większości ludności ziemi.
Dobrze piszesz, że jest to wyraz obraźliwy. W słownictwie Polskim, Ukraińskim, Angielskim słowo żyd pisane z małej litery oznacza również człowieka nieuczciwego.

  Trebor,  25/02/2016

@Kitek: obrażanie kogoś jest czymś nie moralnym - jeśli to robisz - jesteś niemoralny. Podwójna moralność to jak dwie różne twarze - sprzeczne sobie na wzajem. To jest coś, co ciebie charakteryzuje z pewnością.

  rafik  (www),  23/09/2016

chyba nigdy sie nie da zrozumiec drugiego czlowieka skoro czesto zdarza sie ze nie mozemy zrozumiec sami siebie

Podwójna moralność hipokryzja to domena kościołaDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska