Login lub e-mail Hasło   

Młodzi programują… i mają szansę na nagrody

Ruszyły zgłoszenia do konkursu „Daj Się Poznać”, skierowanego do programistów z całej Polski.
Wyświetlenia: 247 Zamieszczono 25/02/2016

Jest o co walczyć – lista nagród, które czekają na uczestników przedstawia się naprawdę interesująco. Zgłosić może się każdy, zarówno zaawansowany, jak i początkujący. To świetna okazja do postawienia pierwszych kroków w społeczności programistycznej.

Innowacyjna formuła

Udział w konkursie polega na rozwijaniu dowolnego projektu open source oraz opisywaniu doświadczeń na blogu technicznym przez minimum 10 tygodni. Publiczne dzielenie się efektami swojej pracy to świetna lekcja dla każdego uczestnika. Podglądając wzajemne zmagania i otrzymując komentarze mogą tworzyć coraz lepszy kod i pisać ciekawsze teksty. Mają również możliwość poznania wielu inspirujących osób i wdrożenia się w społeczność programistów.

Konkurs pełen ekspertów

Organizatorem konkursu jest Maciej Aniserowicz – jeden z liderów polskich społeczności programistycznych, twórca podcasta programistycznego devtalk.pl, autor bloga devstyle.pl i prelegent na największych konferencjach oraz grupach pasjonackich w całym kraju. Diamentowym Sponsorem wydarzenia jest białostocka firma SoftwarerHut, która wspiera rozwój programistycznych talentów. – Branża IT wymaga specjalistycznych kompetencji. Poprzez wspieranie konkursu Daj Się Poznać chcemy pomóc uzdolnionym programistom i dodać im skrzydeł w rozwijaniu siebie jako profesjonalistów w sektorze informatycznym – tłumaczy Robert Strzelecki, prezes zarządu SoftwareHut. Drugim Diamentowym Sponsorem jest mBank, Partnerem Strategicznym inicjatywy – firma Microsoft, a patronem medialnym jest serwis infoWire.pl.

Ogromne możliwości

W 2010 roku odbyła się pierwsza edycja konkursu, w zmaganiach wzięło udział aż 79 uczestników. Wielu z nich, dzięki wydarzeniu, stało się liderami społeczności programistycznych, a projekty, które stworzyli na potrzeby konkursu są popularne do dziś. – Kolejna edycja jest świetną okazją na poszerzenie horyzontów i szansą na rozwój osobisty uczestników. Udział w konkursie może otworzyć drzwi do kariery i zaowocować innowacyjnymi rozwiązaniami programistycznymi – przekonuje Robert Strzelecki.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod adresem http://dajsiepoznac.pl/zglos. Uczestnikiem może być każdy programista, zarówno ten na poziomie początkującym, jak i zaawansowanym. Zgłoszenia do „Daj się Poznać” w pierwotnym zamyśle miały trwać tylko do końca lutego 2016 r. Ze względu na dużą liczbę chętnych, termin ten zostanie przedłużony o 2 tygodnie. Konkurs oficjalnie rozpocznie się w marcu 2016 r. i trwać będzie do końca maja. Gala Finałowa planowana jest na 18 czerwca 2016 w siedzibie firmy Microsoft, która jest również Partnerem Strategicznym wydarzenia. Pulę nagród stanowią m.in. „legendarne” krzesło Aeron, konsola Microsoft Box One, telefon Lumia 640, klawiatura Das Keyboard oraz pakiety książek czy prenumerata magazynu Programista i wiele innych. Więcej informacji na stronie konkursu http://dajsiepoznac.pl.

Warto postawić na branżę IT

Szacuje się, że w Polsce do obsadzenia jest 50 tys. stanowisk w branży IT, a specjalistów ciągle brakuje. To właśnie takie ogólnopolskie inicjatywy jak „Daj Się Poznać” mają szansę na przyciągnięcie wszystkich sympatyków programowania i wyłonienie z nich specjalistów, którzy zasilą szeregi tej branży.

Ważne jest również wsparcie firm działających w tym obszarze. Firma SoftwareHut już od dawna angażuje się w takie wydarzenia. Pomagają m.in. w spotkaniach Białostockiej Grupy .NET oraz byli patronem konferencji IT „Programistok”. 

***

SoftwareHut to białostocka firma, która dla swoich Klientów jest solidnym partnerem w dziedzinie szeroko rozumianych usług IT oraz outsourcingu specjalistów IT na długie lata. Dysponują wiedzą w tak różnych dziedzinach, jak wykorzystanie potencjału Internetu dla potrzeb firmy czy odpowiedni dobór sprzętu i negocjacje z dostawcami. W ramach outsourcingu specjalistów są w stanie szybko zbudować dla Klienta zespół z kompetencjami w różnych technologiach dopasowanych do potrzeby biznesowej i charakteru rozwiązania.

Podobne artykuły


8
komentarze: 79 | wyświetlenia: 1143
111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 60702
54
komentarze: 56 | wyświetlenia: 32579
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31284
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 63507
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 64963
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23266
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 28823
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28505
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 23466
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26313
32
komentarze: 12 | wyświetlenia: 26662
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska